Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

nie umiem zrobic sosu

Polecane posty

Gość gość

witajcie , nie potrafie zrobic sosu takiego jak mama robi w domu . z miesa z cebulka i marchewka dalej nie wiem co mam dodac i ile czego prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapytaj mamę o przepis skąd my mamy wiedzieć, jaki sos robi Twoja mama? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podsmaz cebulke, jak bedzie szklista, dodaj marchewki. posmaz az lekko sie zarumieni i dodaj mieso mielone. przydus, aby nie powstaly grudki miesa. gdy mieso juz nie bedzie surowe, dodaj wody i przypraw (jarzynka-wegeta) i koncentratu lub pomidorkow z puszki. kolejnie w malych slioczku z woda, dodaj mąki i wstrząśnij nim (ma powstac troche gesta ciecz). dodawaj do miesa az sos zgęstnieje. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj Macka B ,on ma pewnie przepis w zeszycie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o jaki sos chodzi?może o taki pieczeniowy? to ja robie tak na jednej patelni osmażam (bardzo dokładnie) doprawione(wegeta,pieprz ,papryka,czosnek przez praskę) miesko w garnku podsmażam cebulkę wyciagam miesko do cebulki podlewam wodą wrzącą! dodaje liść laurowy i ziele i dusze zeby miękkie było. według fantazji możesz dodać marchwe pieczarki papryke groszek. gdy mieso gotowe podbijam mąka doprawiam do smaku zieleninka jeszcze i łyżka śmietany mniam zawsze pycha, cała filozofia w obsmażeniu mięsa bo tam ten aromat można jeszcze z tej patelni gdzie mięso było smażone odlać olej podlać woda i wlać do sosu bo na niej osadza się smak tego mięcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×