Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość goośćć

Jutro sprawa o podwyżkę alimentów

Polecane posty

Gość goośćć

A ja odczuwam taki stres,że chyba nie dam rady się do niej przygotować. Kompletnie nie wiem jak zawalczyć, aby otrzymać kwotę przynajmniej zbliżoną do tej o którą wnioskuję. Nie mam pojęcia jakich pytań mam się spodziewać nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja juz po :) chciałam 600zł na dziecko i dostałam :) wiek prawie 6 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z 300zł podniesli na 600zł i w tym tyg. mam o zasądzenie dla drugiej córki:) staram się o 400zł więc jak wyjdzie tatuś będzie płacić 1000zł na dwoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
,,ja juz po usmiech.gif chciałam 600zł na dziecko i dostałam usmiech.gif wiek prawie 6 latusmiech.gif" No to gratuluję. Ja na prawie 18-latkę wniosłam o 1200zł. Dotychczas mam 300. Możesz zdradzić jak to mniej więcej taka sprawa wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczerze? To zależy jaka sędzina sie trafi bądz sędzia, moja była taka wyluzowana, zadawała sto pytań na minute, miałam pełno faktur i nawet ich nie sprawdzała, zabrała tylko 3 z tych wszystkich. Miałam 300zł o 5 lat i podniosła mi na 600. Pyta sie mnie " a 500zł to mało"? ja mówie " tak mało" że sie nie zgadzam i dała mi 600zł. Nie kłamałam, odpowiadałam szczerze, nie kłam bo się zgubisz i przegrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Kurcze trochę żałuję,że jednak adwokata nie wzięłam. Ten stres mnie wykończy. A jeszcze jak zobaczę byłego męża to wogóle chyba mnie sparaliżuje. Liczę jednak na to,że go nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma prawie 18 lat? ciekawe jak to będzie bo zaraz będzie pełnoletnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
,,Nie kłamałam, odpowiadałam szczerze, nie kłam bo się zgubisz i przegrasz." Nie zamierzam kłamać. Sytuację obecnie mam nieciekawą, więc i kłamać nie muszę. Jak miałam dobrą to i alimentów nie podwyższałam. Myślę,że sędzina/sędzia będzie jednak po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
,, Ma prawie 18 lat? ciekawe jak to będzie bo zaraz będzie pełnoletnia." Za trzy miesiące, ale jest dopiero w 1 kl LO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Te 300zł miałam przyznane gdy miała jakieś 2 latka, więc nijak mają się do kosztów. Tatuś był wtedy bezrobotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Najbardziej się boję,że Sąd uzna,że mam majątek. Może mi nakazać np. sprzedać dom? Przypuszczam,że były mąż będzie się tak bronił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
On jest ojcem i ma obowiązek utrzymywać dziecko, będzie się bronic tym że ona zaraz będzie mieć 18 lat. Jestes na wygranej pozycji bo NIGDY go o nic nie prosiłaś, teraz masz kiepskie finanse i sad da ci te alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
,,On jest ojcem i ma obowiązek utrzymywać dziecko, będzie się bronic tym że ona zaraz będzie mieć 18 lat. Jestes na wygranej pozycji bo NIGDY go o nic nie prosiłaś, teraz masz kiepskie finanse i sad da ci te alimenty." 18 lat,ale nadal się uczy. Przez te lata nie utrzymywał z córką żadnego kontaktu. Właściwie to przecież nawet jej nie zna. To ja się do niego odezwałam z prośbą o pomoc w zakupie wyprawki szkolnej zanim złożyłam pozew. Chciałam jakoś polubownie to załatwić. Wyśmiał mnie, a tym samym nie pozostawił mi wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
400 zł to śmieciowe alimenty, które przeciez nijak nie pokrywają 50% kosztów utrzymania dziecka, a przypomnę - że sprawowowanie przez ciebie osobistej opieki to tez forma alimentów i o ile ojciec się nie zajmuje - to masz prawo żądać np. 80% Jakim cudem koszty wyszły ci tak niskie? wliczyłaś wszystko? rachunki, ubrania, koszty leczenia, wakacji, zajęć dodatkowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ta 18-latka jest specjalnej troski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, to ty jesteś specjalnej troski, skoro nie załapałaś, że dziewczyna jeszcze nie ma skończonych 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sugeruje to 1 klasa liceum i możliwość żądania 80% z uwagi na sprawowanie "osobistej opieki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Koszty roczne wyszły mi 26 tys zł rocznie( nie liczyłam wszystkiego). A sprawę odroczono za pół roku, bo ,,zwrotka " nie dotarła od pozwanego. Oczywiście nie było go.Co teraz powinnam zrobić? Czy można zabezpieczyć jakoś powództwo , aby podwyżka liczyła się od złożenia wniosku,a nie od zapadnięcia wyroku? Wniosek złożyłam we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
,,Sugeruje to 1 klasa liceum i możliwość żądania 80% z uwagi na sprawowanie "osobistej opieki" " Nie przesadzajmy, bo opiekować jakoś specjalnie się nią nie muszę. 50% wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"26 tys zł rocznie" ILE??????????????????????? Ponad 2 tys miesięcznie wydajesz na lekko przygłupią, ale generalnie zdrową 18 latkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
A co w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co w tym normalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Miesięcznie: 1.Wyżywienie=605 2.Środki higieny osobistej i środki czystości= 110 3.Wydatki szkolne= 700 4.Kultura i rozrywka poza szkołą=89 5.Medycyna=85 6.Sprzęt komputerowy,grający,sportowy=41 7.Usługi=14 8.Wakacje,święta itp=150 9.Wyposażenie pokoju= 45 10.Koszty mieszkaniowe= 200 ( zaniżone, bo ok 2000 tys wynoszą) 11. Odzież i bielizna=115 12.Obuwie= 42

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miesięcznie??????????? 1. Trzymasz stado krów? 2. Myjesz stado krów? 3. Specjalna szkoła prywatna a basenem? 4. Sporo chleje! 5. Co miesiąc skrobanka? 6. Ustniki do fletów miękkich? 7. Wyjątkowo tania służąca. 8. Sporo świętuje. Ile wyznań religijnych na raz? 9. Tłucze wazony i obrazki? 10. Mieszkacie w 10 osób na wynajmie? 11. Co dzień ściąga majtki przez głowę? 12. 42? Duży rozmiar jak na 18 lat. Ośmieszasz się matka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matole krowiasty naucz się pisać i nie zasmiecaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie nazywaj jej tak! To w końcu matka prawie 18 latki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
Ośmieszasz się ty: 1. Trzymasz stado krów? Stada krów nie wyżywię za 20zł dziennie. Śniadanie koszt 1,50 II śniadanie + jedzenie między posiłkami 10 Obiad 6 (w szkole nie je obiadów, bo 15 kosztuje kolacja 2 2. Myjesz stado krów? Po prostu dba się o higienę 3. Specjalna szkoła prywatna a basenem? Szkoła czesne 600. 4. Sporo chleje! Nie chleje. Raz na dwa mięsiące wychodzi na pizzę, czy do kina z koleżankami , internet,telefon,doładowanie 5. Co miesiąc skrobanka? Za 84 zł ha ha???? 6. Ustniki do fletów miękkich? Te są znacznie droższe. 7. Wyjątkowo tania służąca. Raz w roku zdjęcia i fryzjer raz na kwartał. 8. Sporo świętuje. Ile wyznań religijnych na raz? Świętuj też jak zazdrościsz 9. Tłucze wazony i obrazki? Raz na kilka lat trzeba wymienić meble, łóżko , wyremontować lub choćby odświeżyć pokój 10. Mieszkacie w 10 osób na wynajmie? Przecież to są normalne koszty utrzymania domu. 11. Co dzień ściąga majtki przez głowę? Może tak lubi???? 12. 42? Duży rozmiar jak na 18 lat. Sam widzisz jak szybko noga rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem kto ci zrobił to biedne dziecko, ale przeciętnie rozgarnięty menel powinien bez problemu wyśmiać twoje powództwo przed najbardziej stronniczym sądem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
juz przestan obrażac ...nic madrego nie napisałes .. a ulzyłes sobie choc troche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goośćć
To niech się śmieje. Kto mu zabroni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×