Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

POMOCY!!! Jaka to polewa?

Polecane posty

Gość gość

Szukam nazwy/przepisu na polewe do ciast/tortow. Przekopalam caly internet ale trudno jest znalezc cos, czego nazwy ani smaku niezbyt sie pamieta. Polewa jest ciemna, prawie czarna, niby czekoladowa ale nie do konca (cos tam jeszcze musi byc). Ma taka raczej klejaca konsystencje i nie zastyga na twardo tylko jest miekka i blyszczaca. Pamietam, ze zwykle nakladalo sie bardzo cienuitka jej warstwe. znam ja chyba z toru Sachera. Wybaczcie ten smieszny opis ale tylko tak moge :). Wyglada dokladnie jak ta na zdjeciu: http://www.adamek.pl/zdjecia/strony/eb0c84947733cce58398de11554f2946_full.jpg Prosze pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no eej no...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze chodzi o ganache (ganasz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce kawalek tego ciacha. Polewa wyglada na zrobiona z ciemnego kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, to nie ganasz. Ta polewa jest prawie czarna i klejaca, nie taka jak typowa czekoladowa. Szukam dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok, zrobilam ciasto a jutro czas na polewe. Wiec plizzz ludzie, skupcie sie. To nie jest jakies nie wiadomo co tylko bardzo popularna polewa do ciast. Tylko ze ja nie siedze tak w pieczeniu ciast zeby wiedziec. Robie zawsze na czuja. Czy to nie jest w koncu dzial o gotowaniu??? Dajcie przynajmniej swoje strzaly, moze ktos trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj zrobić polewę z żelatyną, taka polewa nie zastyga na twardo i zawsze błyszczy, nawet mocno schłodzona przykładowe proporcje na dużą porcję polewy, spokojnie wystarczy na duże ciasto 4 łyżki cukru 2 łyżki kwaśnej śmietany 3 łyżki kakao 60 g masła 1 łyżeczka żelatyny Żelatynę zalać niewielką ilością gorącej wody. Wymieszać, do rozpuszczenia. Resztę składników zagotować. Dodać żelatynę do reszty masy. Wymieszać dobrze i przestudzić. Jak już lekko zgęstnieje, polać ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm...dziekuje za przepis. Wyglada obiecujaco, bo nie jak zwykla czekoladowa. Taka zrobie.i dam znac czy to to, o co mi chodzilo. Ale nadal licze na to, ze jest tu ktos taki co dokladnie wie o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie to zwykła polewa z kakao, ja ją robię tak: 15dkg cukru, 4 łyżki śmietany, 2 - 3 łyżki kakao.Gotować 1,5min, odstawić, dodać 1 łyżkę masła. Ta polewa jest właśnie taka lepka, wilgotna, niezastygająca i mocno kakaowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka z dziecinstwa to
rozpuscic margaryne, dodac cukier i kakao i wyjdzie kleista maź;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może chodzi ci o KAJMAK???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię taką na ciasto czekoladowe. Zagotować razem:3 łyżki mleka, czubatą łyżkę masła (margaryny), 2 łyżki kakao i 3 łyżki cukru pudru. Przestudzić, polać ciasto, ew. czymś posypać/udekorować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×