Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co kupić bulionetkę czy kostki rosołowe

Polecane posty

Gość gość

czasem jest przepis, że piszą - dodać 1 l bulionu generalnie w kuchni staram się unikać chemii, rzadko dodam jakąś kostkę ale np. gotując zupę gulaszową, czy gulasz to przecież nie będę osobno gotować jakiegoś wywaru na kościach do gulaszu to można dodać kostki mięsne, kostki rosołowe znam a co to są te bulionetki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz raz ugotować rosół i poporcjowac. Zamrozić. Wtedy zawsze masz trochę bulionu kiedy potrzeba. Możesz kupic takie sa podobńo bez glutaminianu ale ja nie wiem nie używam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bez glutaminianu to kupuję teraz vegetę natur a te kostki, bulionetki to muszę popatrzeć w markecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bulionetki bardziej mi "smakują" niż zwykłe kostki rosołowe, taki trochę mniej chemiczny smak mają, jedynie warzywna bulionetka mi nie smakuje (zresztą kostka też)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a wiecie ze vegeta natur tez nie jest tak do końca bez chemii zobaczcie w składzie jest ekstrat drożdzowy a to tez jest świństwo tylko producenci ukrywaja to pod jak nam sie wydaje nie grożną nazwą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, że vegeta natur nie jest idealna !!! ale na pewno jest zdrowsza od standardowej vegety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ani jedno ani drugie. Ugotować porządny esencjonalny rosół, odparować, zmiksować w nim część mięsa i warzywa (ma być lejąca się "papka"), wlać do woreczków na kostki lodu i pomrozić. Do tego zawsze mieć pod ręką suszoną włoszczyznę i problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×