Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mleko kokosowe ma szary kolor

Polecane posty

Gość gość

Czy takie powinno być?? Włożyłam na noc do lodówki, a rano wyciągnełam z puszki szarą twardą masę, pod tą masą jest woda. Nigdy wczesniej nie kupowałam tego mleka stąd pytanie. W smaku niby dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dolej acze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mleko zostawione na kilka godzin i dodatkowo schłodzone rozwarstwi się, tłuszcz kokosowy (coś jak śmietanka) oddzieli się i utworzy warstwę na powierzchni, która w chłodzie robi się twarda natomiast szary kolor spowodowany jest trzymaniem mleka w puszce, jeżeli chcesz przechowywać takie mleko, to przelej do szklanego pojemnika ja bym szarego nie jadła, zaszła niepożądana reakcja chemiczna z puszką w obecności tlenu żeby sprawdzić, czy mleko jest dobre najpierw ogrzej je do temperatury pokojowej i powąchaj i spróbuj - nie możesz czuć niczego niepokojącego, następnie przelej do szklanki - powinno się samodzielnie rozwarstwiać na wodę na dole i śmietankę na górze, następnie porządnie wymieszaj łyżką, jeżeli tłuszcz z wierzchu da się jakby wmieszać do mleka, to jest dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłam tak jak napisałaś, wydaje mi sie, ze jest dobre, bo ładnie pachnie kokosem, tylko ten cementowy kolor nie zacheca do wypicia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupie innej firmy, może bedzie normalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie chodzi o firmę, tylko o przechowywanie w otwartej puszce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ale skoro jedno bylo złe to kolejne kupione w tym sklepie tej samej firmy tez moze byc zle, wiec kupie inne na wszelki wypadek;) Chyba, ze zrobilo sie szare bo trzymałam puszkę przez noc w lodówce:/ Otworzylam dopiero rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety najlepsze mleko można wypić tylko niedaleko palmy kokosowej ;) eksperymentuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×