Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Inżynieria nanostruktur

Polecane posty

Gość gość

Jak uważacie, to dobry kierunek studiów? Może ktoś studiował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a o czym to dokładnie? wydaje mi się dość naciagany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O właśnie sama tego chcę się dowiedzieć od was :D Moja córa chce to studiować i z tego co mówi wynika, że po tym odczytuje się wyniki różnych badań np. tomografii i innych, obsługuje się też takie urządzenia. Przynajmniej tak to zrozumiałam. Muszę jeszcze dokładnie doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmmm wiesz co... powiem Ci tak. jest teraz duzo ciekawych kierunkow studiow, na ktorych czlowiek na prawde duzo przydatnych rzeczy sie uczy..... i co z tego... jak sie po tym nie ma uprawnien i mozna sobie papierem sama wiesz co zrobic... dokladnie tak jest w moim przypadku. niestety. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
studiowałaś kierunek, o który pytam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona studiowała socjologię i teraz nie ma roboty:classic_cool: Autorko ja bym córki nie odwodziła od powziętych planów, po każdym kierunku da się znaleźć prace, a to na pewno lepsze niż wszystkie studia humanistyczne, popularne jak budownictwo, farmacje i inne podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę jej zniechęcać, ale nie ukrywam, że nie znam nikogo kto byłby po takich studiach lub w trakcie, dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitaragra
Ja studiuję geodezję, mam sporo kolegów którzy ukończyli studia na wielu kierunkach (budownictwo, informatyka i różnego rodzaju humanistyczne studia). Prawda jest taka że obecnie w Polsce inżynier pracuje w większości wypadków za nie więcej niż 2.5k. Niestety u nas na wysokie zarobki można liczyć jedynie mając znajomości (wtedy nie potrzeba wiekszego wyksztalcenia). Wiadomo że każde studia techniczne to jednak prestiż i dużo większa szansa na prace. Jednak nie uszukujmy się, obecnie tylko semianrium i medycyna (chociaż i tu kończy się eldorado) zapewnia w 100% robotę. Także pytanie o to czy studia są dobre jest bardzo trudne gdyż najczęściej to nie umiejętności zaważają o tym jak ą pracę bedziemy w przyszlosci wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gitaragra
Aczkolwiek kiedynek nanostruktur jest bardzo perspektywiczne, jednak należy zastanowić się czy Twoje dziecko da sobie na nich radę. Na zaoczne jest to bez sensu, natomiast na studiach dziennych może mieć dość ciężko gdy większość przedmiotów związanych jest z fizyką matematyką i chemią i to na naprawde wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wierzę, że może dać radę. Ktoś musi dawać radę także na trudnych kierunkach, a nie mam powodu w nią wątpić :) Najwyżej straci rok, kiedyś rozpoczęła edukację rok wcześniej i grozi jej najwyżej dorównanie do swojego rocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem bardzo przyszłościowe i bylabym zadowolona, gdyby moje dziecko wybralo taki kierunek. A czy ktoś sobie poradzi czy nie to inna para kaloszy, na kazdych studiach można ponieść porażkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gram na tamburynie
BARDZO DOBRY KIERUNEK!!!! Wymagający, to prawda, ale mało popularny i bardzo potrzebny. Jeśli chodzi o pracę, to w takim zawodzie własnie mniej występuje zjawisko dostawania pracy po znajomości, gdyż liczą siętu umiejętności, któr posiada malo kto. Zupełnie inaczej niż po administracji albo prawie, które są bardzo popularne i zaoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny kierunek :) sama żałuję, że nie miałąm pomysłu, żeby na coś takiego iść. Mój kolega jest tylko po studiach pierwszego stopnia, a dostal świetną pracę w jakimś ośrodku badawczym. Nie zarabia kokosów, ale 4 tysiaki ma...jakoś nie znam nikogo innego z mojego rocznika kto po innyc studiach, bez znajomości dostałby od razu pracę na umowę i to za taką kasę. Tak że wspieraj córkę w tym wyborze bo o lepszy trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do kolegi :) nie uczył się z wszystkiego świetnie :) był bardzo dobry z matematyki, fizyki i chemii...ale też byli i lepsi od niego. Ogólnie jest człowiekiem, który jesli coś go zainteresuje to świata poza tym nie widzi :) taki pasjonat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to znowu ja, ta co niby studiowala socjologię :P tak naprawde jestem na kierunku inzynierskim. nie watpie ze inzynieria nanostruktur jest kierunkiem trudnym i wymagajacym, moze nawet perspektywicznym. niestety watpie zeby bylo tak w polsce. pisalas ze bedzie mogla opisywac tomografie itp. otoz nie. byc moze na tych studiach nauczy sie jak to robic, ale w Polsce moze to robic lekarz radiolog i w zwiazku z tym co ona bedzie mogla robic po studiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest moda na fajne nazwy kierunków studiów. To przyciąga studentów w dobie niżu demograficznego. Moim zdaniem w Polsce nie znajdzie pracy, chyba że będzie wybitna na roku. A jak się uparła to i tak pójdzie na te studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanostruktor
Czy ktoś jest jeszcze ciekawy opinii? Chętnie opowiem co nieco :) (studentka 3 roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja, chociaż tego studiować nie będę, ale dawaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajomy mi opowiada że po 3 latach średni uczniowie mają po kilka (płatnych) ofert pracy abstrahując od banków itd który na info o takim wykształceniu również są chętne ;) Kierunek dość trudny ale fascynujący (z rocznika kolegi zostało bodajże 7 osób)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0005436
Chciałabym się dowiedzieć czy ciężko jest się dostać na te studia? Jakie są progi punktowe? Czy warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0005436
Jest to bardzo dla mnie ważne, ponieważ waham się między tym kierunkiem a chemią na UW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a103w29
Czy ciężko jest poradzić sobie z fizyką na studiach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanostruktor
Są to bardzo ciężkie studia i trzeba się zastanowić. Bo można studiować chemię albo fizykę po prostu i skupić się na tych dziedzinach. U nas jest trochę inaczej: wszystkiego bardzo dużo, wszytko naraz i jakby się mogło wydawać - wcale nie po łebkach. Tzn fakt, nie przyswoimy materiału tak wnikliwie jak ludzie z fizyki, śpiący i znający na pamięć książkę griffiths'a. My znamy z niej najważniejsze zagadnienia i najtrudniejsze zadania potrafimy rozwiązać. Co jest przewagą po skończeniu inżynierii nanostruktur, a nie chemii / fizyki / miedzywydziałowe matematyczno-przyrodnicze ? Od początku mamy świetne laboratoria, na 2 roku chodzimy to wszystkich najważniejszych instytutów badawczych w kraju..Ktoś z fizyki zobaczyłby to wszystko może na piątym roku studiów. Jest bardzo ciężko, naprawdę, pierwszy semestr trudny, ale później jest coraz gorzej (kończę właśnie 5 semestr ). Czy trzeba się bać fizyki - moim zdaniem nie do końca. Fizyka tutaj od początku opiera się na matematyce, mechanika czy elektrodynamika z uwzględnieniem matematyki wyższej - to były zupełnie inne kursy niż w liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość0005436
Mam jeszcze pytanie niekoniecznie do samego programu studiów: czy zostaje trochę wolnego czasu na rozwijanie pasji, czy po prostu odpoczynek, czy raczej można o tym zapomnieć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanostruktor
To zależy. Część studentów naprawdę w ogóle nie ma swojego życia poza studiami i to jest własnie ich pasja... ale bez przesady, są tu też ,,normalni'' ludzie, można też mieć swoje inne pasje, zajęcia i swoje życie ;D Kwestia organizacji czasu i czy chcesz mieć super oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanostruktor
No i nie jest ciężko się dostać, wszystko weryfikuje się na pierwszym roku. Ale potem dbają o każdego studenta jak o dziecko, dobra atmosfera, ludzkie podejście profesorów, ze względu na dość kameralne grono studentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Podbijam temat. Na ile są to studia w dalszej perspektywie dające pracę naukowo badawcza, a na ile praktyczna, konstrukcyjną? Przyszłość raczej widzę od strony praktycznej niż badawczej czy laboratoryjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maturzystka

Opinie sprzed lat, a czy ktoś mógłby napisać jak jest teraz i czy znajdę po tym pracę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 14.02.2014 o 01:05, Gość gitaragra napisał:

Ja studiuję geodezję, mam sporo kolegów którzy ukończyli studia na wielu kierunkach (budownictwo, informatyka i różnego rodzaju humanistyczne studia). Prawda jest taka że obecnie w Polsce inżynier pracuje w większości wypadków za nie więcej niż 2.5k. Niestety u nas na wysokie zarobki można liczyć jedynie mając znajomości (wtedy nie potrzeba wiekszego wyksztalcenia). Wiadomo że każde studia techniczne to jednak prestiż i dużo większa szansa na prace. Jednak nie uszukujmy się, obecnie tylko semianrium i medycyna (chociaż i tu kończy się eldorado) zapewnia w 100% robotę. Także pytanie o to czy studia są dobre jest bardzo trudne gdyż najczęściej to nie umiejętności zaważają o tym jak ą pracę bedziemy w przyszlosci wykonywać

I tu się mylisz. Naprawdę dobrzy studenci są rozchwytywani już na studiach. Jeśli chodzi o kierunki techniczne związane z medycyną to są one dochodowe. Nawet bardzo.

Studia są trudne, ale warte wysiłku. To bardzo specjalistyczna dziedzina i niewielu jest w niej fachowców. Pracuję w branży. Popyt na dobrze wyszkolone kadry jest duży.

I nie, pracy nie dostaje się tylko "po znajomości"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×