Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy srebrny różaniec to dobry pomysł na prezent z okazji Chrztu Św...

Polecane posty

Gość Jakie to żenujące
Rzecz gustu.Nigdy w życiu nie odważyła bym się na chrzest podarować różaniec😠 Pisząc to pewnie żartujesz?!!!😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość są rzeczy których nie powinno (tak wiem średniowieczne myślenie,nie zjedzcie mnie) się dawać w prezencie na chrzest,nie daje się nic co ma krzyżyk (różaniec,łańcuszek z krzyżykiem) bo człowiek od dziecka będzie dźwigał krzyż,dlatego najczęściej dla maluchów kupuje się medaliki. x co Wy niepoważni?przecież to zabobon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam nadzieję że żartujecie z tym niedawaniem krzyżyka bo..cośtam cośtam.Przecież wiara w takie zabobony jest grzechem-ludzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym na prezent kupiła jakąś fajną książeczkę z obrazkami lub płytkę cd o Bogu albo jakimś świętym-coś dostosowanego do wieku,np historie biblijne czy coś takiego.Gdy dzieciak nieco podrośnie może obejrzeć,przeczytać,czegoś wię dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terrannovva
anastaziii - dzięki za odpowiedź !! Faktycznie, masz rację - taki komplet to porządny prezent i też fajnie, że dziecko ma wszystko w jednym wzorze - wszystko fajnie do siebie pasuje. hmm muszę przemyśleć jeszcze kwestię prezentu, ale coraz bardziej kusi mnie ta pościel, bo przeglądałam wzory i są śliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczka233
co do statuetek to popieram, bo sama kupowałam też na chrzest :P one na żywo dopiero robią wrażenie i serio super wyglądają. zdjęcie to tak tego nie oddaje. A co do różańca to czemu nie jako dodatek do prezentu? Tylko jakiś taki porządny. Chociaż to może raczej na komunię ten różaniec niż na chrzest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewik3
Kupowanie na komunię srebrnego medalika, różańca czy książeczki jest bezsensowne, bo dzieciom rodzice kupują te akcesoria przed sakramentem komunii - cała grupa komunijna ma takie same. Moi synowie teraz idą do komunii i już wszystkie te rzeczy mamy w domu, poświęcone wcześniej na mszy. Moim zdaniem warto się spytać co kupić, albo spytać rodziców czy np mogę kupić biblię, radiomagnetofon, książkę czy spytać się po prostu czym się dziecko interesuje. Co do zabobonów babcinych to nie kupuje się krzyży, różańców i pereł (będzie płakać całe życie). A jak bardzo się chce takie rzeczy kupić, to dziecko powinno dać ci za to grosik, czyli wykupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×