Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystyna26

Własny biznes na KRUSIE

Polecane posty

Witam. Czy ktoś z Was ma firmę a jest na Krusie? Mam takie pytanie. Czy jeśli moja mama jest na krusie a założyła by firmę ale ja jeździła bym za nią tzn chodzi mi o firmę sprzedaż na bazarach itp. Można tak w ogóle? W razie kontroli mogę powiedzieć, że jestem za mamę bo np jest chora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najbliższa rodzina może pomagać w prowadzeniu biznesu i to nie jest karalne, spokojnie możesz jeżdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale nie jestem pewna czy zakładając tę działalność, mama nie będzie musiała przejść na ZUS, może dopiero po osiągnięciu jakiegoś dochodu, lepiej to sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jesli by przeszła na zus? Nie znam się na tym niestety.. Może, później znów wrócic do krus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej wybierz się do jakiejś placówki KRUS-u i popytaj jak to jest. Mnie się wydaje, że jakby po zaprzestaniu działalności i płaceniu ZUS-u [ przez 2 lata płaci tylko ok. 400 zł] jest możliwość przejścia znów na KRUS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co jesli mam ta działalnosc na krusie, spzredjae za mame a jak mnei skontrolują ? Co wtedy ? To tak jak bym na czarno pracowała , mandat mi dadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Członkowie najbliższej rodziny mogą pomagać w prowadzeniu biznesu bez obowiązku zgłaszania. Czyli rodzice, dzieci, rodzeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkkkkkkkkkkk
dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale daleko nie pojedziesz na KRUS-ie. Bo jak przekroczysz 2500 podatku w skali roku, to dostajesz kopa i płacisz HARACZ dla złodziei z ZUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×