Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zamiokulkas mi zakwitnął

Polecane posty

Gość gość

kupiłam dwie sztuki ze 4 lata temu dość duże, dziś mają ok 120 wysokości. Nigdy nie przesadzałam. Oczywiście od czasu do czasu zżółknie jakaś łodyga i trzeba obciąć ale często wypuszcza nowe i to od razu 3,4 sztuki. Kilka dni temu zauważyłam właśnie że jeden zakwitł i ma 3 kwiaty. Podobno te kwiaty rzadko kwitną więc chciałam się wam pochwalić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia;-) Mam 2 w domu, Maja roczek i tez pieknie rosna. Mam nadzieje, ze kiedys zakwitna;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwiaty rzeczywiście takie sobie, ale nie wiem dlaczego (i czy u was też tak jest) łodygi nie rosną sztywno do góry ale się chwieją i rozchylają na wszystkie strony i to odbiera im uroku. Może dzieje się tak bo łodygi są długie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja mam takiego niepozornego kaktusa i jak pierwszy raz zakwital to oczom nie wierzylam, taki bolec wyrosl a potem sliczny wielki kielich. kwitnie tylko dobe, na poczatku raz w roku a ostatnio dwa razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też u mnie się te łodygi rozchylają na boki (są spore).Niektóre wycinam,trochę wiążę je razem ,nie podobają mi się jakieś podpórki.Ważne,żeby kwiat sadzić płytko w ziemi i niezbyt często podlewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo słaby roztwór
ja też mam ale na razie krótko, gdzieś czytałam ,że je trzeba dość często nawozić i ,że one nie lubią zimna najlepsza temperatura 20-30 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×