Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość P atrycja

Praca i dress code

Polecane posty

Gość P atrycja

Całkiem niedawno maszyniści ze Szwecji, którzy w ramach wprowadzenia nowych zasad dress code, zaczęli do pracy przychodzić w spódnicach. Cóż, potrzeba matką wynalazków. Skoro nie można w gorące dni zakładać szortów, czy raczej krótkich spodni, można z powodzeniem zakładać spódnice. Pracodawca nie ma prawa im tego zabronić, bo jest to dyskryminacja – kobiety mogą przecież pracować w spódnicach. [za: blog.tomastest.eu] Jak pracowałam w księgarni bez klimatyzacji to nam kazali chodzić w zakrytych butach (30 na plusie w miejscu pracy) żeby nie połamać palców, oraz z zakrytymi ramionami. Przeżyłam. Później wystarczyło tylko "schludnie". A Wy? Macie jakieś wytyczne od pracodawcy jeśli chodzi o ubieranie się, czy wystarczy, żeby było schludnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mjutt
Ja, moja droga, do pracy mogę chadzać nawet na boso, w glanach, w skórze czy z 30 kolczykami. Jak wyglądam normalnie to sie dziwnie patrzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuję w uniformie dostarczanym przez firmę. Wszyscy wygladamy schludnie, profesjonalnie i tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracownicy biurowi są zazwyczaj ocenieni nieco surowiej, zarówno jeśli chodzi o sposób pracy i jej wydajność, jak i wygląd. Często są oni wizytówką przedsiębiorstwa, mają kontakt z klientami i od ich zachowania i wyglądu nierzadko zależy opinia, jaką klient wyrobi sobie na temat firmy. Czy w związku z tym mają oni obowiązek podporządkować się poleceniom szefa, dotyczącym ubioru, makijażu i uczesania? Ciekawy na ten temat artykuł znalazłam na portalu dla przedsiębiorców: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/dress-code-w-biurze/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie wszyscy znają te podstawowe zasady biurowego dress code'u. Trzeba wiedzieć co ubrać, żeby wyglądać profesjonalnie i elegancko. Ja ostatnio zaopatrzyłam się w piękną sukienkę biznesową w Vissavi – długość do kolan, zakryte ramiona, a przy tym jest idealnie dopasowana do sylwetki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strike
Lepiej sobie kupić kilt zamiast wydawać kasę na wyjątkowo przydatne szkolenia wizerunkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też mamy dress code ale nikomu to nie przeszkadza, to jednak praca i wypada wyglądać profesjonalnie. Ja lubię taki elegancki styl nawet. Ostatnio sobie też fajne takie biznesowe sukienki zamówiłam na https://quiosque.pl/tag/sukienki-biznesowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×