Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bella_001

Ząb ósemka

Polecane posty

Gość Bella_001

Cześć :) Mam do Was takie pytanko. Otóż, ostatnio jadłam coś twardego i ułamała mi się dolna ósemka :( jest mała szparka w stronę gardła i nie ma większego kawałka środka. A tak ta reszta siedzi normalnie głęboko w dziąśle jak reszta. I chciałam zapytać czy ktoś miał coś podobnego i czy wyrwanie tego zęba bardzo boli ? Wolałabym plombę, ale wiem że tak się nie da i pewnie go usunie :p Zapisałam się na wizytę u dentysty, ale z racji tego, że jest on dobrym dentystą długo się czeka do niego. Czy po wyrwaniu długo i bardzo boli ? I jak to jest w trakcie ? Jak większość ludzi strasznie się boję :( Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beacia86
Ja wyrywalam wszystkie 4 osemki, bo miałam utrudniony dostęp do nich i do dbania o nie i dentysta odesłał mnie do chirurga, bo jednak najlepiej to zrobi. Kazano mi je wyrwac, bo by się psuły i przez to by psuły inne zeby. Generalnie zalezy od ludzi, ale w wiekszosci przypadkow są to niepotrzebne zęby i się je usuwa. Czy boli, to zależy jakim sposobem będzie Ci wyrywał - najwazniejsze to udaj sie do dobrego chirurga ;) A sposoby są 2 - zwykla ekstrakcja albo dłutowanie(czyli wyciaganie z dziąsła). Przeszłam 4 takie zabiegi, w tym 3 dłutowania, więc o 8 wiem duuużo :D generalnie zwykla ekstrakcja to normalne wyrwanie zeba, bezbolesne i trwa 5 minut, dzien po troche poboli i koniec, tylko trzeba na ranke uwazac, zeby nie wypłukac skrzepu. Gorzej z dlutowaniem, bo to juz zabieg chirurgiczny, ale spokojnie jest sie znieczulonym i nic nie boli jak przy zwyklej ekstrakcji, najgorsze jest kilka dni po, ciezko sie je, moze bolec, leciec krew no i ma sie w buzi szwy i jest opuchlizna, zapewne kuracja antybiotykowa i najlepiej wziąć sobie kilka dni wolnego, ale tez wiem, ze kazdy te dni "po" przechodzi inaczej, jeden gorzej, drugi lepiej. Ja przy jednej 8 umierałam przez 3 dni z bolu, nawet ketonal mi nie pomagał, a przy pozostałych dwoch spokojnie po 1 ibupromie dawalam radę :) Wyrywanie zebow NIC nie boli, to co jest pozniej zależy od tego jak zab byl wyrywany :) Mam nadzieje, ze pomoglam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam plomby na dwóch ósemkach. Spokojnie da się tam wiercić. Jednak co ząb to ząb. Znam osoby, które na ósemce mają zrobiony mostek, a jakby ósemki nie miały to by musiały płacić więcej za implant i dopiero na implancie byłby mostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak złamanie nie dochodzi do nerwów to nie ma potrzeby wyrywania. Jednak jakby trzeba było robić leczenie kanałowe to inaczej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_001
beacia86 Dziękuję :) Już mi trochę lepiej na duszy :p W nocy strasznie zaczęło Mnie boleć i teraz czuję, że mam trochę dziąsło opuchnięte :( Więc myślę, że ten dzień czy trzy dni bólu jakoś wytrzymam :) Najwyżej z okna wyskoczę z bólu :p A jeśli mi go usunie to chyba wgl nie będę jadła przez czas zagojenia albo przez słomkę będę jadła :p I chyba pójdę do tego chirurga. Bo jak będę czekała do tego dentysty 3 miesiące to chyba z bólu padnę. Tylko problem, że w moim mieście są dosyć marni chirurdzy :( Delikatni, bo delikatni, ale raczej nie robią swej pracy najlepiej :p I u chirurga pewnie się płaci ? czy jest na ubezpieczenie :) ? Bo właśnie u mojego dentysty jest wszystko na ubezpieczenie tylko, że trzeba przez to dłużej czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ty patrzysz na jednego dentystę? Każdy potrafi plombować, nawet i ósemkę. Wystarczy takie małe lusterko głęboko wsadzić, a ty musisz mieć szeroko otwarte usta i przechylić głowę w stronę dentysty. Może boli, bo jest za bardzo odsłonięte, ale jeszcze da się uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapisz się gdzieś prywatnie na samą ocenę. Ocenienie zęba nic nie kosztuje. Ja nigdy grosza nie płaciłam za samo przejrzenie zębów. Jak nie było nic do robienia to dentysta patrzył i wychodziłam. U Ciebie może też dentysta zobaczyć co jest do zrobienia i wtedy zaproponować co ci by robił i jaka jest cena za to. Nie musisz się decydować też na plombę światłoutwardzalną, można wybrać inną, tańszą. Co ważne, dentysta powie czy musi to być usunięte przez chirurga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za próchnicę na ósemce płaciłam 110 zł. U Ciebie brakuje więcej zęba, więc nie wiadomo co będzie do zrobienia. Może wyrwanie, a może jeszcze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dopiero czeka wyrywanie ósemek. Do niedawna były zdrowe, ale w końcu dopadła je próchnica- tak jak przepowiedziała dentystka. Muszę je wyrwać, ale po tym co spotkało mojego chłopaka nie spieszy mi się;) Prawie tydzień go bolało to, co zostało po wyrwaniu zęba. Nie pomagał ketonal, z bólu był otępiały. Nie mógł jeśc, tak mu spuchła prawa strona twarzy... Wszystko przez to, że wypłukał skrzep i zrobił mu się suchy zębodół. A wcześniej juz na drugi dzień zapomniał, że miał wyrywanego zęba;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_001
Być może i każdy. Ale nie każdy robi to dobrze. Byłam kiedyś u dwóch dentystów i nawet to potrafili spieprzyć. No coś mam wrażenie, że będzie chyba do wyrwania. Dzisiaj idę do jednego dentysty i zobaczę co mi powie. Czytałam gdzieś, że podobno nawet przy wyrywaniu strasznie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi dentystka wierciła w ósemce. Na początku mówiła, że dziura wydaje się mała, więc sądzi, że na 99% wystarczy plomba, ale na 100% się okaże przy wierceniu jak głęboko sięga. Powiedziała, że lepiej będzie bez znieczulenia, bo tam daleko się inaczej wbija igłę. Ale nie bolało prawie nic, bo wierciła powoli i jak bolało unosiłam rękę i przestawała na chwilę. Musiałam mocno skręcić głowę w prawo i unieść do góry. Tak mocno i szeroko otwierałam usta, że aż mi się szczęka zmęczyła. Na szczęście dowierciła się do końca próchnicy i mam na razie spokój. Bałam się, że trzeba będzie wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak boli to chyba powinnaś być przyjęta szybciej, a nawet tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_001
No właśnie też się boję, że będzie mi wyrywał :( Wiercenie... Brr :p Kurczę, jakoś będę musiała przeżyć chyba bez znieczulenia jeśli tak trzeba będzie :) Już mam dreszcze :p No właściwie powinni od razu jak boli. Chciałam na ubezpieczenie iść, ale chyba stracę to co mam i lepiej wyjdzie jak zapłacę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem czego Ty się boisz, jeśli bedzie leczył poproś o znieczulenie, jak wyrywa to też nic nie poczujesz, troche luzu, dentysci sa teraz tak delikatni, ze naprawde te wizyty to przyjemność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_001
nie ja jedna boję się dentystów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bella_001
OliwkaM85 O kurczę, Współczuję mu :( No mi też się nie śpieszy :p Ale muszę chyba, bo już nie do wytrzymania to jest :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na fundusz tez bym się bała :P dlatego ja chodzę prywatnie w białym tutaj: http://www.popkoadam.pl/ wiadomo, dentysta to nie spa, ale nigdy nie miałam też jakichś nieprzyjemności złego traktowania, czy coś - po prostu trzeba dobrze dobrać sobie lekarza. A co do ósemek to w 90% i tak do rwania idą, tak słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosma2123
nie boli, ale lepiej wyrwać, bo ósemek sie nie leczy raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiadomo co zadecyduje dentysta, to że ząb się ukruszył może oznaczać że ma dużą próchnicę, pójdź do jakiegoś dobrego dentysty np do http://www.hercka.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×