Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kucie śnian odpada

co myślicie o umyciu grzyba na ścianie domestosem

Polecane posty

Gość kucie śnian odpada

przy oknach mam grzyba jest go co raz to więcej ;/ nigdzie indziej go nie widać tylko przy oknach. I pomyślałam aby umyć go domestosem namoczyć szmatkę w wodzie i odrobinkę domestosu i umyć i potem jeszcze raz mokrą ścierką tylko że czystą i na sucho kucie i inne cuda trzeba robić w lecie a nie teraz przy takiej pogodzie ;/ no i mam 2,5 letniego synka zrobiłabym to dzisiaj w 1 pokoju zamknę drzwi i odszczelnię okno aby bardzo nie śmierdziało i jutro nie będzie mial do niego wstępu jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grzyb siedzi w ścianie jeżeli to ściana nośna przy oknie . Zmyjesz nalot (oczywiście domestos może sobie poradzić) ale grzyb zaraz na nowo wyjdzie. Zgłoś właścicielom budynku że masz grzyba bo możliwe że mur jest kiepsko zaizolowany . Przyjrzyj się czy z zewnątrz nie widać zacieków i ciemnych wilgotnych plam na murze. Wietrz mieszkanie i kup sobie humi stop czy inny pochłaniacz wilgoci oraz zadbaj o niższą temperaturę (grzyby lubią wilgoć i ciepło od 22 lub 23 stopni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robiłam tak to bardzo popularny sposób, grzyb zniknął, ale nie na długo, po jakimś czasie znów wyszło. kupowałam tez srodki grzybobójcze jak jakiś mądrala radzi, ale też pomagało na krótko, więc złotego środka nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
2014-02-16 19:20:19 a jakie kupowałaś ? śmierdziały ? i tak jka pytałam można było normalnie w pomieszczeniu przebywać ? i mi właśnie o to chodzi żeby zmyć ten nalot ;/ zdaje sbie z tego sprawę że z powrotem wyjdzie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bez przesady, wszystko smierdzi- otworzysz okno na pol h i po sprawie, już nie wymyslaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ma nie śmierdzieć skoro wszystkie te środki zawierają chlor, tak jak domestos. Chcesz się pozbyć nieestetycznego nalotu czy grzyba? Bo grzyba to ty masz głębiej w ścianie. Przmyj domestosem albo innym środkiem i przez trzy godziny powinnaś wietrzyć i nie przebywać w tym pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pamiętam jak się nazywało, było w żółtym opakowaniu do psikania i wiem ze rozrabiało się to z wodą. dawno to było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie grzyb na scianie, a w pokoju zimno, to nie wiem czy one tak cieplo lubia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOZESZ SMIALO DOMESTOSEM, NIE RAZ TAK JUZ ROBIŁAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorka za capslock nie zauwazyłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup specjalny środek na grzyba! Moja mama miała kiedyś grzybka na ścianie w łazience i pryskała SAVO .Mówi że to "rewelacja" :D lub zamów specjalną ekipę. Tak czy siak jak grzyb raz się pojawi to .....przerypane :o Więc prawdopodobnie czeka Ciebie kłucie ścianie i inne cuda ;) A póki co wietrz pokój, grzej i dobrze by było gdybyś zaopatrzyła się w pochłaniacze wilgoci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak robię od lat! Sprawdź skład środka na grzyby- toż to ten sam co w domestosie! Domestos się sprawdza Bierzesz na gąbkę i zmywasz grzyba!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mylam takim srodkim na grzyb w lazience do kafelek i fug na bazie chloru i tez pomoglo. Wiadomo, ze chrzyb jest w scianie ale chodzi o to aby w domu nie miec zadnego swinstwa wiec myje. U mnie tez wychodzi nad drzwiami balkonowymi, mieszkanie wynajmowane wiec nie mam szans na remont a sama wkladac na to kasy nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie fachowiec powiedział (miałam odgrzybianą ścianę) że temperatura musi być 21 góra 22 stopnie w mieszkaniu !!! A najważniejsze to by nie było wilgoci. Tak jak ktoś tu napisał , nie wolno mocno grzać bo grzyb się lepiej w tedy rozwija ! Tak jak w kobiecej pochwie, najlepiej grzyby się mnożą tam gdzie ciepło i wilgotno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wapno też na grzyba działało W piwnicy wapnem ściany malowałam i grzyb na długo długo długo odszedł w niepamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież ten grzyb nie bierze się z powietrza! gdzieś coś przecieka, że ściany wilgotnieją i grzyb wychodzi! czy wam się wydaje, że wystarczy usunąć skutek bez usunięcia przyczyny? i zdziwione, że lifting ściany nie pomaga, boszzz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
16.02.14 dokładnie!!! ja też w piwnicy i w kotłowni mam wapnem pomalowane (płytek się jeszcze nie dorobiłam :P) i nie ma grzyba! ostatnio się zastanawiałam dlaczego w piwnicy nie ma grzyba ani w przyszłejże tak powiem pralni ;/ to już chyba mam odpowiedz :) idę spróbuję z tym domestosem tylko ze dzisisaj już nie będę wietrzyć ;/ to lepiej odłożę na następny weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aleś ty debil, napisała ,że kuć ścian nie będzie.Doraźnie chlor pomoże.Reszte załatw jak cieplej będzie.Izolacja, szkło wodne etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mydlo malarskie kup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam wode z octem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
woda z octem ? pierwsze słyszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
czytałam i wsumie może to będzie lepsze rozwiązanie bo nie będzie aż tak cuchnąć no nic spróbują odrobinkę tego octu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1:1, czyli np. 1 kieliszek octu i 1 kieliszek wody,tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
wzięłam odrobinę octu i wody tak na oko i wyobrazcie sobie że faktycznie ładnie schodzi :D chociaż na jakiś czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucie śnian odpada
a czy po tym occie wietrzyć ? jak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest teraz coś w lidlu bez chloru i w obi też widziałam. Ja mam w domu formy ceresit chyba i bezzapachowe to. Ponadto zainwestowałam w pochłaniacze wilgoci ze zmiennymi tabletkami. Uciążliwa sprawa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jejku kolejny raz piszę.... niebieski chlor z lidla w plynie, pryskasz z 10razy i nie trzeba wycierac, nei zniszczyl mi plytek ani farby w kuchni, grzyb zszedl. chlor jest na akcji blysk(marzec/kwiecien) i tylko wtedy. moze z innego zrodla chlor. jest bardzo wygodny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
savo tez dobre ale niebieski chlor z lidla pobil wszystkie srodki. baufix na grzyby z lidla nie dziala. walcze z grzybem juz 8 lat. niebieski chlor z lidla na akcji blysk juz w marcu/kwietniu. nie brudzisz rąk, smierdzi, ale u mnie drzwi otwarte byly i nie dziala. albo savo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×