Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Natalia2608

KWSPZ kosmetologia opinie

Polecane posty

W tym roku planuję wybrać się na studia Kosmetologii w Krakowie, dzienne na KWSPZ. Chciałabym poznać kilka opinii na temat tej uczelni i samego kierunku (najlepiej absolwentów lub osób ze studiów dziennych), ponieważ na forach spotkałam się albo z bardzo pozytywnymi ocenami albo z dość negatywnymi. Zależy mi na tym by studia nie były zbyt proste i było na nich coś więcej niż przysłowiowe "malowanie paznokci" ponieważ wiążę z tym kierunkiem pewne ambicje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja obecnie studiuje zaocznie kosmetologie i powiem tak.gdyby to byly studia za 100 zl na miesiac byloby ok.ale placi sie 500 zl za to ze panie w dziekanacie obsluguja z laska,termin egzaminu jest zmieniany 3 dni wczesniej, wazne przedmioty sa olewane i egzaminy na poziomie podstawowki a te malo wazne wykladowcy robia problemy i sa po 4 terminy do zdawania, przerwy miedzy wykladami4h . Studenci nie sa traktowani rowno,chodzi o zasady odrabiania zaleglych zajec,plan zajec zmienia sie dzien przed zjazdem co dla osob dojezdzajacych moze byc problemem. Pisze to bardzo obiektywnie po roku studiowania i 80% osob z mojego roku to potwierdzi ( mowie o zaocznych) gdyz co chwile sa nerwy i niemile niespodzianki. Za wykladowcami trzeba biegac prosic sie o wszystko a przypominam ze.sie placi ciezko zarobione 500 zl a o warunkach uczelni i glupiego wc w ktorym wiecznie smierdzi i jest wsystko zatkane nie wspomne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem absolwentką kierunku kosmetologia na KWSPZ, zaraz po sesji letniej na 3cim roku dostałam pracę a moimi współpracownicami są również absolwentki KWSPZ. Nie raz rozmaiałyśmy o zawodzie o perspektywach i o uczelni która rozwija się w bardzo szybkim tempie. W ciągu 3 lat moich studiów powstały nowe pracownie zostały wprowadzone nowe marki które popularne są w profesji więc ja jak najbardziej mogę powiedzieć że kosmetologia na KWSPZ bardzo dobrze wprowadza w zawód. Oczywiste jest, że nikt jeszcze nikomu do głowy wiedzy nie włożył.. kosmetologia jest to dziedzina tak szybko się rozwijająca, że trzeba się w niej doszkalać i ciągle poszukiwać nowych badań naukowych na dany temat. Jeśli chodzi o studia to nie polegają one na ,,malowaniu paznokci" ponieważ są takie przedmioty jak anatomia, technologia kosmetyków, chemia, fizjologia człowieka , a później życie weryfikuje która część wiedzy bardziej się przydaje. Jeśli chcesz zająć się dziedziną na pograniczu medycyny estetycznej to funkcjonowanie ciała człowieka wraz jego psychiką jest niezbędna do wykonywania tego zawodu,ale się rozpisałam :) jeżeli miałabyś jakieś pytania chętnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem absolwentką KWSPZ. Powiem szczerze, że bardzo miło wspominam 3 lata studiów. Pamiętam jak jeszcze kilka lat temu sama przeszukiwałam internet aby dowiedzieć się czegoś o tych studiach :) Jeśli chodzi o poziom to jest średni. Można przebrnąć przez studia ucząc się bardzo mało i zdać wszytko na luzie. Generalnie wykładowcy na zaliczenie wymagają niewiele, ale też można uczyć się sporo więcej i dostać stypendium naukowe. Na tej uczelni wiele zależy od samego studenta, czy chce się rozwijać czy tylko mieć dyplom. Najcięższa jest chyba farmakologia, patofizjologia i chemia. Ale wszytko da się zdać :) U mnie w grupie studiów nie skończyły 4 dziewczyny bo gdzieś tam im się noga podwinęła... Ja na drugim roku studiów znalazłam pracę.. ale z tym też bywa różnie. Jeśli już się ktoś gdzieś zaczepi to kariera zawodowa idzie bardzo płynnie. Mi osobiście będzie bardzo brakować tych studiów.. atmosfery i ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno coś tutaj doradzać, dużo zależy od kierunku jaki się wybiera. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak kosmetologia to moim zdaniem dobry poziom trzymają w MWS im. Dietla. Sama tutaj skończyłam licencjat i nie mam problemów z pracą. Praktycznie już na ostatnim roku zaczęłam sobie pracować dorywczo, a teraz mam swój, własny biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patrzcie tutaj - http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/ Kosmetologia to nie jest hop siup, ale jeśli chcecie cokolwiek wynieść z tego nauki, to radzę znaleźć uczelnię z odpowiednio wysokim poziomem. To ma naprawdę kluczowe znaczenie. Większość uczelni to strata czasu - radzę konkretnie weryfikować miejsca, w których zamierzacie się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem studentka tej uczelni i jestem strasznie nie zadowolona z pracy dziekanatu . Kontakt z dziekanatem to istna porażka , wszystko załatwia się z wielkim trudem . W dodatku Panie z dziekanatu opryskliwe i wiecznie nie zadowolone . Traktują studenta lekceważąco , bez chceci pomocy . Skoro płacisz to zupełnie się Tobą nie przejmują . Dodatkowo jeżeli starasz się o stypendium , wymyślą różne powody by Ci go nie dać . We wszystkim ale to naprawdę we wszystkim dziekanat utrudnia życie studentą . Robią wszystko by zarobić na Tobie , a nie pomoc . Nie polecam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×