Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zapłakana ja

test PAPPA

Polecane posty

Gość zapłakana ja

nie mogę się pozbierać po odebraniu wyników PAPPA... PAPPA- 2,01 mUl/ml czyli 0.80 MoM wilne beta hcg 37,40 ng/ml czyli 1,13 MoM przezierność 3.5 mm czyli 2,07 MoM ryzyko trisomii 21 1:13............... amnipunkcja za 2 tygodnie,czekam na wyrok jak to przetrwać??? czy ktoś pomoże mi w interpretacji wyniku? czy normy są dużo zawyżone? proszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmowałabym się na Twoim miejscu wynikiem PAPPa ponieważ często wychodzi fałszywie dodatni, wystarczy że coś się dzieje z łożyskiem chociażby.. Mi wyszło ryzyko trisomii 13 -1: 29, na usg obecne prawie wszystkie możliwe markery wad genetycznych, łącznie z wysokim NT. Jestem po amniopunkcji i okazuje się, że dziecko jest zdrowe. Głowa do góry, nie martw się na zapas bo to szkodzi maleństwu. Jeśli masz możliwość, wykup wynik rapid FISH - ja już po 4 dniach od amnio miałam spokój psychiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
dziekuję za odpowiedź pierwszy wynik będę miała juz po południu-amnio rano nie miezkam w Polsce więc badanie mam darmowe,rapid FISH także jednak nie mogę przestac o tym mysleć,szukam ciagle informacji w internecie dodatkowo mała na usg wystawiła jezyk...to podobno tez może byc objawem ZD;(((( wymiary ma prawidłowe,wszystkie organy dobrze umiejscowione,kośc nosowa widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie było nt i crl? ja sobie odpuściłam ten test, wolałam się nie denerwować skoro usg wyszło bdb. W necie za dużo opowiadań dziewczyn, którym ten test wyszedł fałszywie dodatni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
no własnie NT 3.5 mm CRL 66.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no a z usg reszta ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przechodziłam to samo....tylko u mnie wynik był 1:4!!!!!wiem, że jest Ci ciężko ale głowa do góry musi być dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekkkkkkk
nie sugeruj sie tym testem i z wiekszym nt amniopunkcja wychodzila prawidlowa:) glowa do gory:) tez to przechodzilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trochę za duże nt w korelacji z crl. tu faktycznie test PAPPA może potwierdzać ZD, poczekaj do amnio... cuda zawsze się zdarzają,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myślę, że takie nt i pappa to pomyłka, amnio owszem moze z serduszkiem coś nie gra, wtedy nt wychodzi podwyższone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
wiem,ze to jedynie czyste wyliczenia ale jednak .. pozostale parametry obwod czaszki 82 mm obwod brzuszka 63,5 mm kosc udowa 7.6 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale czy sa inne nieprawidłowości? jakas fala zwrotna, wystawianie języka? przecież to mogła byc zwykła pomyłka az tak dobrze ten język było widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktory tyg ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
badaie zrobione w 12 tyg 4 dniu ciazy mam 40 lat przepływy dopiero po amnio mi zrobią mam dzieci,wszystkie zdrowe w rodzinie nie bylo zadnych przypadków chorób genetycznych ani chorób czy wad serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam wiek jest ryzykiem ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
dodam jedynie,że w czasie badań bralam antybiotyk ,czy to mogło zakłocic obraz badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haaaaaaa i wszystko jasne twój wiek przeważył szale, pappa przeważnie wyjdzie nieprawidłowo, bo jakos tam doliczają ten własnie wiek spokojnie ja mam 38 lat i nie decydowałam sie na test, ale nt było 1,1 mój gin jednak nie bardzo polecał pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapłakana ja
tak myslę,że ten wynik jest mocno sugerowany moim wiekiem choć podobno to młodsze kobiety rodzą więcej dzieci z ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rodzą w różnym wieku, ale spokojnie jesli decydujesz się na amnio to wszystko wiadomo wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 35 roku jest weksze ryzyko, na 70% ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PROSZĘ O POMOC W INETRPRETACJI TESTU pappa mam 33 lata pierwsza ciąża wizyta u gin dopiero w środe : przezierność karkowa 1,1 mm, CRL 61,7 mm wiek ciąży 12+3, wolne b-hcg 15,6 ng/ml skorygowane MoM 0,39 papp-a 2,19 mlU/ml skorygowane MoM 0,81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przezierność masz dobrą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×