Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patrycja909090

EGIPT 2014 HURGHADA

Polecane posty

Gość Patrycja909090

hej wybieram sie do egiptu dokladnie do hurghady z chlopakiem, mam kilka pytan. czy wybrac lepiej wczasy last minute czy zarezerwowac wczesniej? chcialabym sie dowiedziec rowniez ile wziasc pieniedzy ?(w planach mamy wycieczke do kairu do luxoru pewnie jakies nurkowanie oraz wyspe giftun) ja jako kobieta planuje tam rowniez "małe" zakupy. jakie ubrania tam zabrac?(podobno noce sa czasem zimne a chcemy leciec w czerwcu,lipcu) i czy biuro ITAKA to dobry wybor? bedziemy tam pierwszy raz wiec chcialabym wiedziec czy warto.. a i jeszcze jedno.. czy moge sie tam natknac na jakies pająki oraz inne owady.? Z góry dziekuje za odpowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
Jeśli z Itaki to lepiej czekac na lasta, maja mase ofert, hoteli (w Hrg są b. fajne) więc i ceny beda spadac. Itaka jest LOK, tylko wybierzcie dobry hotel, zwócićie uwage na all, ile do plazy itd. Noce zimne w Egipcie? buahahhahha w lecie? HAHHHAH prosze, nie żartuj wiecje. Nie bierz raczej NIC z długim rękawem, chyba ze na podróz, w nocy bedzie tak amo gorąco jak w dzien, czyli niemal 30 st. Pieniądze...ehhh, ciezko powiedziec, wez wiecej, przywieziesz najwyzej, sprawdz ceny wycieczek fakultatywnych. Jesli chcesz zwiedzac to najlepiej wybierz rejs :) cudowne doznanie, nie jest meczace, moje najlepsze wakacje to rejs po Nilu , polecam. pająki, owady, eee, nie przesadzaj, wez mocny krem z filtrem, coś na głowe, coś na biegunke ew., nie pij wody z kranu! Egipt jest cudownyy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
a tak poza tym, Hurgada jest OK, ale jesli chodzi o nurkowanie i rafy to najgorszy wybór :) ale jedz, zobaczysz czy ci sie spodoba, czego oczekujesz i jesli chcesz wiecej (cudownego morza, raf, ryb, nurkowania) jedz do Sharm (niby kurorcik dla imprezowuczów ) ale tam rafy o neibo lepsze i MARSA ALAM :) mekka nurkó snurków. Z Marsa tez blisko do zwiedzania, koniecznie pojedz do Abu SImbel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja909090
pierwszy raz tam jade nie zalezy mi az tak na nurkowaniu poniewaz bede to robila pierwszy raz a nie wykluczam ze spodoba mi sie wiec na nastepny wyjazd mozna jechac do sharmu lub marsa:) bardziej nastawiam sie na zwiedzanie kairu luxoru lub po prostu lazenie po miescie(w koncu inna kultura a ja lubie takie miasteczka) dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
jedz jedz, Egipt jest cudowny, duzo zwiedzaj, naparwde warto, jedz na rejs na Giftun - fajna przgoda, Z hoteli polecam Jungle aqua park, Alf Leila wa Leila - siostrzane hotele, tyle ze dalej od plazy (10 min piechotą albo busem hotelowym) poza tym jestsporo fajnych hoteli ;) ale czytaj opisy ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No Hurgada nie jest raczej "miasteczkiem do zwiedzania.To własciwie tylko hotel przy hotelu.Sama nie pozwiedzasz okolicy,bo kontrole policji cię zatrzymają.Teraz nawet odradza się wycieczki do Kairu,Luksoru etc.Bezpiecznie jest tylko w kurortach.Ale twój wybór.Latem będą upały więc pokój koniecznie z klimatyzacją.Wersja All jest super,bo picie i jedzenie masz w hotelu i nie musisz mysleć o kasie.Byłam 10 razy w Egipcie-duuuzo lepszy jest Sharm -hurgada na ostatnim miejscu.Hotel musi być przy plazy,najlepiej jak ma własną rafe koralową.Do jej oglądania wystarczy maska a nawet same okulary.I jeszcze w lipcu w Dolinie Królów było 53 st w cieniu .A do Kairu popylasz autokarem w konwoju całą noc z jednym -dwoma postojami na siku.Jednodniowy wyjazd to mordęga .No chyba,że chcesz tylko zdjęcie pod piramidami,że byłas tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
akurat do samej Hurgady z hoteli pojedzi esama, taxówka, mozna połazic po miescie, osiedziec w knajpach, pójsc na marine, obejzrec statki itd, poazić po sklepach. Kair raczej odradzam. Poza tym sytuacja w EGipcie zmienia sie czesto, za bardzo nie ma sie co pzrejmowac, w kurortach jest bezpieczniei teraz ogólnei tez na zwiedzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balabina
ja ze względu na upały jezdze na wiosne i na jesieni, a i tak jest gorrrrąco i wracam czarna, w nocy tez, spokojnie ponad 25 stopni i wiecej! to jakas bzdura ze noca (w lecie!) jest chłodno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WeronkaW
Zimne noce? O tej prze roku? Raczej mało prawdopodobne :) No chyba, że na głębokiej pustyni ;) Rok temu byłam w Hurghadzie z rainbow tours, w hotelu Caribbean World Resort, który był cu - do - wny!! Otoczony morzem i górami, uroczo urządzony, z basenem i ogrodami, cudo! Co do pieniędzy: to zależy ile chcesz wydać i jak chcesz się bawić. Przygotuj pieniądze na wycieczki dodatkowe - ich cena znana jest wcześniej. Jeśli chodzi o ciuchy, perfumy i pamiątki - oczywiście drą z turystów, dlatego warto się targować i wyszukiwać mniej oblężone miejsca na zakupy. Warto kupować w samej Hurghadzie - tam ceny nie są takie zbójeckie. Jeśli chodzi o owady - ja nie narzekałam na nie. Może trochę komarów było, ale dla mnie nic uciążliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulevbjhsbggs
w zyciu bym nie pojechala do Egiptu teraz kiedy tam grasuja muzulmanie. Moj znjaomy byl jakis miesiac temu i mwoil, ze w pewnym momencie gr***nela wiesc , ze terrorysci :O zblizaja sie do ich hotelu. Strachu sie najedli co niemiara i pwoiedzial, ze wiecej tam nie pojedzie. W Egipcie chrzescijanie sa wypedzani z domow i skrocani o glowe tepym nozem. Widzieliscie ten film kiedy ksiadz katolicki ma podzynane gardlo nozem :( Jest taki filmik na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Waleczneserce
Konkretna83 a do jakiego hotelu jedziesz? Ja byłam pod koniec marca, też z rainbow tours zresztą, w hotelu Magawish swiss inn resort (nazwę to sobie dobrali :/) i bardzo mi się podobało, zwłaszcza ten hotel. NIe uważam, żeby w Egipcie było niebezpiecznie, media wyolbrzymiają pewne sprawy, jak byłam w Istambule, kiedy były te wielkie zamieszki, to się okazało, że prawie nic się nie dzieje, a był strach. Teraz się nauczyłam, że to co mówią w telewizji trzeba dzielić przez 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
też myślałam,że do Egiptu w wakacje się nie jeżdzi. jeżdziłam do Grecji, Turcji,Tunezji do Egiptu tylko w kwietniu i maju. W zeszłym roku w sierpniu byliśmy w Hurghadzie i były to jedne z fajniejszych wakacji jakie pamiętam. Po pierwsze wcale nie ma takiego upału wieczorami przyjemny wiaterek /w Turcji nie dało się wytrzymać czasami człowiek siedział cały mokry/. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w czasie kiedy tam byliśmy biura przestały wysyłać turystów a w naszej telewizji pokazywano zamieszki z Kairu. W samym mieście byliśmy 3 razy i nic się nie działo a zdjęcia nie były z Kairu/tak powiedział Egipcjanin/.Jedż i baw się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co wy z tymi zimnymi nocami w EGipcie? :D NIE MA TAKICH W LECIE!! nie maaa i juz Jezdze na wiosne, i na jesienii i wtedy w nocy jest blisko 30 st.!! Ludzie to afryka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja, z wczoraj, z 15:07 ja właśnie byłam w egipcie (hurghadzie) we wrześniu (na początku) i jeszcze było za gorąco. Nocami też było strasznie duszno, ale na pewno mniej niż latem. I nie miałam ze sobą żadnych ubrań na długi rękaw, czy długą nogawkę oprócz oczywiście tych na lot. Ja w ogóle polecam urlopy poza wakacjami, jest wtedy mniej turystów, rodzin z dziećmi i jest spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosska
Ja wybieram się do Hurghady z Rainbow Tours do hotelu Jaz Aquamarine. My co prawda jesteśmy troche innym targetem, bo jedziemy z całą rodzinką, w tym dwójką dzieci, dlatego hotel wybierany pod nich (bo z polskimi animacjami RT), ale i tak mam nadzieję na świetny wypoczynek! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weestyle
Ja jadę również do Jaz Aquamarine i jadę we wrześniu pierwszy raz. Mam nadzieję, że będzie cudownie! Jeszcze 120 dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kerenia8
Ja również w tym roku wybieram się do Egiptu właśnie do Hurghady - jest to pierwszy nasz raz z mężem właśnie w tym regionie ale postanowiliśmy się wybrać. Słyszałam wiele słów na nie ale jednak o wiele więcej na taki i to właśnie przeważyło ;) Przeglądam sobie właśnie jakie zabytki tam się znajdują: http://slonecznyegipt.pl/zabytki/ i zastanawiam się co warto jest tam zobaczyć.Czy ktoś z Was był może na wycieczce fakultatywnej w Kairze? Myślicie, że warto jest tam pojechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
latem egipt to porażka.. na piasku nie staniesz,tak parzy. wycieczki do Kairu i luxoru..hm..lepiej u lokalnego operatora, ale akurat lipiec i czerwiec to sie ugotujesz. zakupy w egipcie? same podróby,lepiej na lotnisku perfumy kupic. giftun-masakra, lepsza plaza hotelowa. sam piasek i plaza,nic wiecej,zostajesz tam na dwie,trzy godziny bez lezaka, parasola.. brrr. jak na patelni. a co do dowozenia na plaże :) jak ktos juz był w egipcie to wie o co chodzi.. najpierw czekasz sobie na busa nieokreslona ilośc czasu,potem jak sa miejsca to wsiadasz, jak nie ma to tez wsiadasz :P lepiej plaza prywatna przy hotelu..i bron boze po drugiej stronie ulicy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybieramy się z narzeczona do jazz Aquamarine dokładnie 24 września kto jedzie w tym okresie niech da znać na email :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My wybieramy się z narzeczona do jazz Aquamarine dokładnie 24 września kto jedzie w tym okresie niech da znać na email bischop58@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga66
Dokładnie jak powyżej. W szczycie upały tam masakryczne i nie polecam. Już lepiej coś bliżej Polski np Chorwacja albo Czarnogóra. Ja kiedyś kupiłam tutaj tanio wyjazd co Chorwacji: http://podrozenaczasie.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się, czy wszyscy ci, którzy piszą o wściekłych upałach byli w tym samym Egipcie co ja.W zeszłym roku w Hurghadzie w połowie sierpnia w dzień było bardzo ciepło ale wieczorem super wiaterek od morza.Tam nie ma takiej wilgoci jak np. w Turcji gdzie wieczory są gorące i lepiące.Dla jadących z polskich biur mam radę zanim kupicie wizę na lotnisku upewnijcie się, że kupujecie ją u urzędników egipskich bo zdarza się, że rezydent ustawia stolik i sprzedaje wizy o kilka dolarów droższe niż obowiązująca cena tak zrobił w zeszłym roku rezydent Wezyra.Lepiej te pieniądze przeznaczyć na napiwki dla obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betti72
ja cholernie boję się faraonki, dlatego nie przekonam się chyba do Egiptu...raczej wybieram Tunezję, jest zdecydowanie chłodniej, ale biżej i bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w Tunezji chłodniej :o? byłam i uwierz było bardzo gorąco, nie sądzę, że chłodniej niż w egipcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) 26.08-09.09.2014 wybieram sie z mezem do hotelu Alf Laila we laila, Moze ktos tez wybiera sie w tym czasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellka
Pieniędzy nigdy za dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o damskie zakupki :) My wzięliśmy dodatkowe 4 tys. i wydaliśmy ponad połowę z tego, ale sporo jeździliśmy na fakultety no i nakupiłam pamiątek dla znajomych i rodziny oraz dla siebie co nieco :) Nie wiem czy itaka to dobry wybór, my pojechaliśmy z rainbow tours i wyjazd był bez zastrzeżeń. My kupiliśmy lasta, jeśli macie taką możliwość to bierzcie lasta, bywa sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, a jak z imprezami, dyskotekami tam ? nigdy nie byłem w egipcie a dzisiaj mnie naszło. Dużo dziewczyn się tam bawi o tej porze roku ? Jak z cenami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakiej propagandy by nie siali - nic się nie zmieni. Zerknijcie na to - http://www.odlotowepodroze.pl/l,Egipt Egipt stoi w dalszym ciągu dobrze, mnóstwo ludzio go wybiera i zresztą tam właśnie mają zdecydowanie najlepsze hotele w Europie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×