Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

13 tka ktos cos wie

Polecane posty

Gość gość

Od stycznia byłam na l4 z powodu ciąży. w kwietniu urodziłam i przebywałam na urlopie macierzyńśkim. Czy mimo to nalezy mi sie 13-tka? moze ktos wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13 należy się tylko za realnie przepracowany czas nawet jak pracujesz, od L4 odliczają od 13 nie wiem jak jest z macierzyńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Macierzynski to miesięczny zasiłek, wypłacany wg średniej skladek zapłaconych przez ostatni rok do ZUS. Założmy że pół roku temu miałaś wypłaconą 13stkę w pracy (jakiś 1 tys złotych), to ten tysiac zł wszedł do średniej macierzyńskiego który dostajesz co miesiąc. Więc w jakimś sensie dostajesz tę 13stkę, tyle że rozratowaną. Mam nadzieję że to jasno wytłumaczyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to wiem ze mam zasiłek macierzynski to srednia pensja, dodatki i trzynastka ale za 2012 rok a co z trzynastka za 2013 ? nie byłam ani dnia w pracy ale w sumie slyszłam ze cos miało sie zmienic i za macierzynski mieli placic trzynastki dlatego pytalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli nie zrozumiałaś... nie będziesz miała osobnej trzynastki. Bo ZUS płaci zasiłek na podstawie tego co otrzymał przez ostatni rok. Dlatego Ci mówię że jeśli miałaś wypłaconą 13stkę rok temu, to ona weszła w średnią obencego macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba faktycznie przepracować przynajmniej 6 miesięcy w roku i wtedy liczą za każdy miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×