Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olala45

Pielęgnacja uszu u niemowlaka

Polecane posty

Mamy, chciałam Was zapytać, jak pielęgnujecie uszka Waszych pociech? Wiem, że nie wolno czyścić patyczkami itp., ale zauważyłam, że u mojego synka zbiera się woskowina… Czy macie jakieś sprawdzone sposoby bądź preparaty do czyszczenia uszu u dzieci? Dodam, że synek ma 7 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vaxol, solvax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co widać ,można a nawet trzeba usunąć,tylko delikatnie,nie wolno wiercić patyczkiem w uchu...są takie specjalne,dla dzieci,z grubszym końcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kup sprej do czyszczenia uszkow za 20 zl w rossmannie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to absolutnie nie można dzieciom czyścić uszu patyczkiem! Są do tego specjalne środki, przeznaczone dla dzieci, które kupuje się w aptece, a nie w drogerii. My używaliśmy ceruclear, znajoma farmaceutka twierdzi, że to najlepszy na rynku środek do uszu dla dzieci, bezpieczny i wydajny. Polecam spróbować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja używam zwykłych patyczków i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Rossmanie? Takie rzeczy dla niemowlaka powinno się kupować w aptece! My używaliśmy ceruclear, bardzo delikatnie się rozpylał w postaci takiej mgiełki więc nie było ryzyka, że coś uszkodzi w uchu dziecka. Do tego super wydajny, jedno opakowanie starcza na bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak córka była mała używałam ceruclear. Dobrze się sprawdzał, bo rozpylał się delikatnie w postaci mgiełki, co w przypadku dzieci jest ważne, bo wiesz, że niczego nie uszkodzisz. Można go stosować od 6. miesiąca więc śmiało możesz kupić dla synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko ceruclear. Na początku kupiłam coś innego, ale tak mocno psikało, że maluch płakał za każdym razem i się wiercił jak mu próbowałam zaaplikować. Ceruclear rozpyla się delikatnie, w postaci mgiełki i dziecko zdecydowanie lepiej go znosiło. Jedno opakowanie wystarcza naprawdę na długo, więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) pediatra też polecił spray do uszka, kupię ten ceruclear, skoro tyle osób go poleca to musi być dobry. No i to delikatne rozpylanie w przypadku dzieci też ważna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem powinnaś pojechać do szpitala z dzieckiem. Moje dziecko w 6 tyg życia miało w uchu taki wosk wypłynęlo jej trochę a ja pomyślałam ze to nic takiego. Maz mnie zmusił żebym poszła do lekarza bo sama bym myślała ze to nic bo dziecko dobrze sie czuło śmiało sie nie miało temperatury i niczego. Pojechałam do szpitala na dyżur bo tylko w szpitalu jest laryngolog. I co sie okazało. Okazało sie za dziecko mimo ze bez żadnych objawów ma ostre zapalenie ucha środkowego i od razu zostaliśmy w szpitalu na dwa tygodnie. Dziesięć dni anty dożylnie i obcerwacja dlatego cie przestrzegam idź do lekarza niech obejrzy ucho bo jak dziecko dostanie nagle zapalenia opon mózgowych to będziesz dzuecko całe życie na rękach nosić ostrzegam cie idź i zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I mam na myśli lekarza laryngologa a nie pediatrę bo mi pediatra powiedziała ze dzieci tak czasem maja a w szpitalu co sie okazało co ci zależy pojechać z dzieckiem na godzinę na ostry dyżur do szpitala i sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie nie można patyczkiem, bo można uszkodzić uszko alb właśnie za głęboko wepchnąć tę woskowinę. My mieliśmy do uszu preparat ceruclear, wystarczyło psiknąć i ładnie wszystko usuwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mojemu malcowi czyściłem uszka wacikiem nasączonym voskolixem i nigdy nie miał żadnych podrażnień ani nic takiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deterka

Ja u swoich dzieci przy czyszceniu uszu używam kropli lix, można je stosować u maluchów, które skończyły 6 miesięcy. Szczerze mówiąc, to do tego czasu nie ma potrzeby czyścić dzieciom uszu. A potem właśnie takimi kroplami, a na pewno nie patyczkiem, bo kiedyś patyczkiem sama sobie przebiłam bębenek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×