Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaByy

Badania prenatalne, robić czy nie ?

Polecane posty

Kochane robiłyście badania prenatalne ? Ja jestem w 11tc i właśnie myślę czy je zrobić. Jeśli robiłyście to gdzie i ile takie badanie Was kosztowało ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na badania prenatalne skieruje Cię lekarz. I to już nie długo. Do 14 tyg musisz zrobić badanie przezierności karkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja lekarka powiedziała, że sama jeśli chcę to muszę wykonać badania prenatalne, na własny koszt. Wizytę mam dopiero 21 marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi lekarka prowadząca robiła na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
mi gin powiedziala ze jset mozliwosc zrobienia takich badan ale u mnie nie widzi do tego wskazan, wiec nie robilam , znajoma ktora zrobila bo stwierdzila ze nie bedzie oszczedzac na ciazy wyszlo jej ze dzidzia moze miec zespol downa zrobila potem badanie krwi ktore potwierdzilo ze cos jest nie tak i do 20 tyg chodzila zestresowana na usg polowkowym wyszlo ze wszystko ok. odpowiedz sobie na pytanie czy info ze Twoje dziecko moze miec zespol downa przesadzi o tym czy zdecydujesz sie na usuniecie ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba żartujesz?? To co to za lekarz?? Maksymalnie do 14 tygodnia musisz zrobić to badanie bo później wynik będzie niemiarodajny. Między 15 a 18 tygodniem trzeba zrobić test potrójny. Dopiero jak z USG coś wyjdzie nie tak powinno się poszerzyć diagnostykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko USG, na którym m.in. bada sie przyziernosc karkowa jest za darmo. prawdopodobnie chodziło o testy PAPPA. ja ich nie robiłam, bo dla mnie to bezsens. jesli USG wychodzi ok, to po co sie stresować dodatkowymi badaniami i czekaniem na wyniki? - takie było moje podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzę na NFZ.. Pewnie dlatego, a przyznam, że myślałam o wizycie prywatnej. Chyba jednak nie będę długo się zastanawiać tylko zapisze się jak najszybciej do gin prywatnie. . . AIK- Nawet jeśli dziecko byłoby chore to nie usunę. Nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AIK ale takie badania wykrywają nie tylko zespół Downa. Wiele innych chorób. Nikt nie każe jej robić testu PAPPA, amniopunkcji czy biopsji kosmówki. Tylko najzwyklejsze USG. Ja bym Ci autorko radziła zgłosić się do jakiegoś ginekologa posiadającego USG żeby wykonał ci właśnie pomiar przezierności karkowej. A tak z ciekawości, to chodzisz prywatnie czy na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja absolutnie zmieniłabym lekarza. Nawet jeśli korzystasz z poradni ginekologicznej na NFZ, to takie badanie najnormalniej należy się za darmo!!! Jakie opłaty?? Nie daj sobie wcisnąć kitu. Ostatnio dzwoniłam nawet do NFZ bo lekarz od jednej ze znajomych kafeterianek pobrał opłatę 150zł za USG i jeszcze wysłał na płatne badania lab. za 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę na NFZ. Ale już coraz bardziej zastanawiam się nad zmianą lekarza. Miałam już jeden incydent z nią.. Byłam w 6 tc, na USG nie było widać maleństwa więc dostałam skierowanie do szpitala -na czyszczenie. W szpitalu okazało się, że jest maleństwo i że się rusza oraz bije serduszko. Teraz jak byłam u niej na wizycie (wtedy byłam w 10tc) było już dobrze widać malucha. Powiedziała, że dobrze się rozwija i że jeśli chcę to mogę na własny koszt wykonać badania prenatalne. Boli mnie tylko ciągle jdna rzecz- Gdyby w szpitalu mnie nie zbadali to pozbyłabym się dziecka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej zmieniłabym lekarza. Pamiętaj że w ciąży wszystkie zalecane badania należą Ci się bezpłatnie. Zarówno bad. laboratoryjne oraz USG. Bez limitów. Bo jakoś się tak utarło że NFZ refunduje tylko 3 bad. USG a jest to nie prawda. Więc jeśli zdecydujesz się dalej chodzić na NFZ to nie daj zdzierać z siebie kasy. Płatne są tylko specjalistyczne badania, tj. wyżej wymieniony test PAPPA. Chyba że masz więcej niż 35 lat, to i to badanie należy Ci się za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale te badnia prenatalne to zwykle usg pomiedzy 11 a 14 tyg ciazy, tylko dokladniejsze pomiary dziecka, i mierzenie tego plynu w karku czy nie ma downa. wiec nie wiem nad czym sie tu zastanawaiac. latacie na usg co miesiac lub czesciej i co wam daje sam podglada dziecka bez mierzenia? no nic, widzicie ze serce bije i tyle. moja kumpela miala co chwile usg ale nikt nie mierzyl dziecka az pewnego razu doktorek sie kapnal ze dziecko nie rosnie od kilku tygodni, trzeba bylo cc szybko, dziecko niestety zylo kilka tyg i zmarlo, urodzilo sie w 26 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam i polecam takie badania. Poza wadami genetycznymi (w 1 badaniu) wykrywają one nieprawidłowości w rozwoju dziecka (2 badanie). Moim zdaniem lepiej wiedzieć, gdyby coś było nie tak, bo można wcześniej zainterweniować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bardzo zaluje że w pierwszej ciazy nie robilam bo może uratowałoby to życie mojemu dziecku :-/ teraz jestem w drugiej ciazy i jestem po badaniach (23 tc) na szczęście wszystkie wyniki wyszły prawidłowo ! ja polecam ponieważ dużo wad wykrytych na wczesnym etapie ciazy można wyleczyć jeszcze przed urodzeniem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz muszę się dobrze zastanowić i chyba zmieć lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klinika Promienista
Szanowni Państwo, by zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie swoje i swojego dziecka, kobiety ciężarne muszą pamiętać o kalendarzu badań prenatalnych. W prawidłowo przebiegającej ciąży zdrowie ciężarnej i jej dziecka powinno być kontrolowane przez położnika około 10-15 razy. Jednym z podstawowych nieinwazyjnych badań prenatalnych jest USG. Kobieta ciężarna powinna je wykonać co najmniej cztery razy. Najnowocześniejszy sprzęt umożliwia podczas USG uzyskanie obrazu trójwymiarowego 3D, a nawet 4D – trójwymiarowego w ruchu. Badanie 4D nie tylko pozwala przyszłej mamie dobrze obejrzeć swoje dziecko, ale przede wszystkim ułatwia potwierdzenie obecności wad wrodzonych i cech nieprawidłowych. Dla ciąży podwyższonego ryzyka stosuje się badanie dopplerowskie – bardzo czułą metodę oceny przepływów w naczyniach matki i dziecka. Istotnym badaniem podczas ciąży jest również kardiotokografia (KTG), dzięki której możliwe jest monitorowanie czynności serca nienarodzonego jeszcze dziecka z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MałaMi jestes w błedzie badania prenatalne są odpłatne i nieobowiązkowe, chyba że twoj gin dał ci skierowanie bo coś mu sie nie spodobało w obrazie na rutynowym usg albo masz jakies odciazenia genetyczne w rodzinie albo masz powyzej 35 lat. Mi tak samo jak AIk lekarz powiedzial ze na kontrolnym usg wszytsko jest ok, ale jak mam potrzebe i chce zrobić badania prenatalne to moge tak dla siebie. Robilam dwa w 1 i drugie w 2 trymestrze i potwierdzily sie slowa mojego gina ze wszytsko jest ok. Koszt na slasku to 250 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zna ktoś dobre miejsce do zrobienia takich badań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że badania prenatalne warto zrobić. W końcu lepiej mieć pewność, że z naszym maluszkiem jest w porządku. Ja badania prenatalne zrobiłam w gabinecie http://polisclinic.pl/ w Katowicach. Spotkałam tam lekarzy, którzy są profesjonalni i rzetelni. Wykonano mi tam badania w szybkim terminie. Dzięki temu wiedziałam, że mój maluszek jest zdrowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiscie ze robic, nawet nie zastanawiac. w ten sposob mozna pomoc dziecku jeszcze w brzuchu matki. w http://godulahope.pl/ dowiesz sie wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, ze każda kobietą będąc w ciąży powinna zdecydować się na badania prenatalne. Sama niedawno urodziłam dziecko i cieszę się z tego, ze poddałam się tym badaniem. Dzięki temu całą ciążę miałam świadomość, że moje dziecko jest zdrowe. Badania prenatalne wykonałam w http://sodowski.pl/ w Katowicach. W tym centrum medycznym wykonują także echo serca płodu, USG 4D itd. Można liczyć tam na ogromny wybór różnych badań. A pracujący tam lekarze są mili i życzliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.10.04 oczywiscie ze robic, nawet nie zastanawiac. w ten sposob mozna pomoc dziecku jeszcze w brzuchu matki. w http://godulahope.pl dowiesz sie wszystkiego. Też uważam, że badania prenatalne warto zrobic, to duzo moze zmienic -czesto uratowac dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 28 lat ,robiłam prywatnie usg genetyczne gdyż jest na nfz od 35 rż ,płaciłam 200zł ale nie załuje dobrze ze je zrobiłam czuje się spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto! polecam artykuł: klinika-promienista.com.pl/ambulatorium/ginekologia/ciaza/badania-genetyczne/podsumowanie-nifty-panorama-harmony/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej dmuchać na zimne. Ja zrobiłam i śpię spokojnie. Robiłam w klinice w Gliwicach http://serafinclinic.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla świetego spokoju robiłam i teraz mam spokojna głowę. W Serafin Clinic w Gliwicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×