Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

BaByy

Badania prenatalne, robić czy nie ?

Polecane posty

Gość gość
U mnie badanie USG w 12 tygodniu ciąży wyszło nie najlepiej. Z usg oraz prób krwi podwyższone ryzyko Downa. Miałam skierowanie na amniopunkcję ale bałam się ryzyka poronienia. Dlatego zdecydowałam się na wykonanie testu genetycznego Harmony. Całe szczęście badanie nie wykazało wady ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robić, ja wolę wiedzieć. Poza tym jak by było coś nie tak to medycyna poszła do przodu, są metody by pomóc dziecku jeszcze w łonie matki. Badania wykonywałam w http://sodowski.pl/ bardzo mila pani doktor, miejsce nowoczesne, czułam się tam bezpiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam test Pappa to głupia statystyka. Ja w pierwszej ciąży miałam super wyniki według testów, prawdopodobieństwo poronienia 1 do 4000 i poroniłam, robiłam też przepływy cuda wianki, "wszystko świetnie" i skończyło się tak a nie inaczej. W drugiej ciąży tylko dokładniejsze usg w 13 tc, lekarz stwierdził, że nie widzi tu genetycznie niczego złego, ale jak chcę wydać kasę na statystykę to moja sprawa, statystycznie każdy człowiek ma trzy nogi. Darowałam sobie pappa, dziecko mam zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem zdania, ze robić. Może okaże się konieczna jakaś interwencja lekarza, dokładnie zdarzają się operacje dziecka jeszcze w łonie matki. Poza tym ja jestem juz po 30tce a kobiety po 30tce z tego co wiem lepiej żeby robiły badania. Moja siostra jest w ciąży, byłam z nią na badaniach w http://polisclinic.pl/terminy-badan-prenatalnych/ i była zadowolona, że poszła, wszystko na szczęści jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anta006
Robiłam. Poznałam pleć dziecka ktora sie sprawdziła. Wykluczono wiekszosc chorob genetycznych. Kosztowalo mnie 230 zl, ale ja robilam u najlepszej lekarki na śląsku : http://www.usg-3d.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam tutaj badania prenatalne http://sodowski.pl/ i uważam, że jak już je robić to po prostu zaufać specjalistom. Ja zaufałam tym i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, badania usg prenatalne (1,2,3trym) to nie to samo co badanie usg na każdej wizycie ginekologicznej. Jeżeli chcecie aby były prawidłowo ocenione polecam znaleźć ginekologa z certyfikatem do wykonywania takich badań (certyfikaty polskiego towarzystwa ginekologicznego). W zależności od poziomu certyfikatu lekarz przeszkolony jest w ocenie dodatkowych ( poza przeziernoscia, dl kości nosowej, i udowej) wskaźników nieprawidłowości. Na tej podstawie określane jest prawdopodobieństwo wystąpienia wad.Test papa jest badaniem z krwi (nieinwazyjnym) który dopełnia obrazu diagnostyki z usg. Wynik ma wpływ na wysokosc prawdopodobieństwa wystąpienia choroby genetycznej. W przypadku dobrego wyniku , prawdopodobieństwo choroby będzie mniejsze ,a nieprawidłowego większe, niż to określone z usg. Każde badanie prenatalne umożliwia sprawdzenie innych czynników anatomicznych. Z każdym kolejnym badaniem potwierdzamy prawidłowości /nieprawidłowości w budowie płodu. U kobiet poniżej 35 r.z jeżeli brak jest wskazań medycznych jest to badanie dodatkowo płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eliza104
Moim zdaniem korzyści wynikające z wykonania takich badań przemawiają jednak za tym, żeby się na to zdecydować. A tutaj http://www.klinikagalena.pl/ginekologia/badania-prenatalne/ znajdziecie informację, kiedy jest to refundowane przez NFZ, więc warto się z tym zapoznać. Jest też szczegółowo opisane, co udaje się wykryć podczas każdego z badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoa4
Robię. To bardzo istotne badania. poza tym to usg genetyczne jest takim mocnym przeżyciem dla rodziców. Szczególnie jak jest robione na nowoczesnym sprzęcie, gdze lekarz może włączyć taki mega realistyczny obraz i dziecko wygląda "jak prawdziwe". Jak sobie przypomnę tą chwilę to się wzruszam. Mój mąż był bardzo poruszony na tym badaniu. Nie wspominając już nawet o tym jak ważne wyniki daje. Można dokładnie sprawdzić zdrowie dziecka zanim się urodzi. A potem ten spokój, że wszystko dobrze - bezcenny. Ja robiłam je u bardzo polecanej specjalistki dr Warcholińskiej z Żelaznej w Katowicach http://www.usg-3d.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tina890
Jasne, że robić! Ja nie żałuję tej decyzji. Zawsze lepiej wiedzieć, niż czekać i być zaskoczonym. Nawet jeśli okaże się coś nie tak, to jest jeszcze sporo czasu, aby się do tego przygotować. Badanie prenatalne to koszt 250zł więc nie jest to jakiś majątek - ja tak płaciłam u dr Rozmus Warcholińskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja badania prenatalne miałam za darmo w prywatnej klinice która miała podpisany kontrakt z NFZ. Byłam za darmo ponieważ mam 35lat i z racji wieku mnie wysłano. Moja ginekolożka stwierdziła że na pewno mi nie zaszkodzi kolejne badanie a przy okazji mają dużo lepsze USG niż u niej. Ogólnie byłam bardzo zadowolona bo później kazali mi przyjść jeszcze na połówkowe w tej samej klinice. USG z trzeciego trymestru orzekli że jak będę chciała, mogę zrobić u swojej ginekolog albo u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdania, że warto robić takie badania, choć wiem, że NFZ refunduje je tylko pod pewnymi warunkami i muszą być wyraźne do tego przesłanki. Najlepiej poczytać sobie o takich badaniach: http://cafe-mama.pl/badanie-prenatalne-co-to-jest-kiedy-wykonywac-czy-dla-wszystkich-ciezarnych-kobiet/ żeby wiedzieć, o co w tym chodzi i co warto wiedzieć w związku z tym. Na pewno są one przydatne i pozwolą na lepsze przygotowanie się do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też robiłam takie badania: https://multimed.pl/badania-prenatalne/, bo wysłał mnie na nie ginekolog, z racji mojego wieku - 36 lat i pierwszej ciąży. Sama też zdecydowałabym się je z pewnością zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem już w drugiej ciąży, ale z racji tego, że zaszłam w nią po 32 roku życia to lekarz zlecił badania prenatalne. Byłam na konsultacji u dr Macieja Błońskiego w Babka Medica. Pan doktor jest bardzo cierpliwy i wnikliwy, analizował wszystkie moje problemy, więc myślę, że mogę mu zaufać. Konsultacja była bardzo profesjonalna i trwała ok 25 minut, więc sporo czasu. Wcześniej u ginekologa spędzałam 10 minut. Dr Błoński jest teraz moich lekarzem prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam mieszane uczucia do tych badan, przezierność karkowa wyszła 2,7 lekarka powiedziała że jest duze prawdopodobieństwo chorób genetycznych, z krwi wyszło ryzyko pośrednie trisomii 21, powtórzyłam badania gdzie indziej lekarz powiedział że po prostu ciąża jest starsza niż podają obliczenia stąd przezierność większa.Co z tego całą ciąże myślałam że dziecko może być chore. Urodziłam w marcu zdrowego chłopca ale to co przezyłam to moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robila USG-przeziernosc karkowa , ale zamiast PAPPA ktore jest niemiarodajne robilam badanie typu (NIPT-non invsive prenatal testing) badanie DNA dziecka z krwi matki -kosztuje took. 2 tyz zlotych, ale warto. Mozna to robic od 10tc - badanie daje 99,5% pewnosci, oraz 100% penosci na plec. Sporo kosztuje, ale polecam, spokoj przez cala ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początku ciąży nie byłam przekonana do badań prenatalnych, ale później naczytałam się różnych rzeczy w sieci i tak mnie to zestresowało, że postanowiłam je zrobić. Wykonywał mi je lekarz z Kliniki Galena i bardzo się po nich uspokoiłam. Wszystko było w porządku i ciąża przebiegła mi bez niepotrzebnego stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąże zaszłam po 30 roku życia, więc mój ginekolog (dr Maciej Błoński) zlecił mi sporo badań, w tym badania prenatalne. Myślę, że to świetny specjalista i dobrze dba o moje zdrowie, więc zrobiłam je wszystkie w Babka Medica, bo mają konkurencyjne ceny np. testu Pappa z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robić. Ciąże z defektem powinny byc usuwane na kase chorych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od koleżanki się dowiedziałam, że we Wrocławiu można zrobić badania prenatalne w Invikcie, bo klinika ma kontrakt z NFZ. Mówiła, że jest po i bardzo zadowolona poziomem. Chyba sporo klinik współpracuje z NFZ w tym zakresie, ale Inviktę wybrała ze względu na dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polki są często zacofane i wstydzą się swego faceta podczas badań czy porodu zwykła ciemnota bo całkiem obcego faceta ginekologa się nie wstydzą szok. A to gdy jest nasz facet do jego OBECNOSCIMAMY PRAWO gdy wyprasza gginekolog to zboczeniec jak ten..Na cztery lata więzienia został skazany ginekolog, który zgwałcił swoją pacjentkę. Kobieta była wtedy pod wpływem środków znieczulających. Mężczyzna ma też 10-letni zakaz wykonywania zawodu, musi też zapłacić 40 tys. nawiązki dla swojej ofiary. Prokuratura domagała się kary ośmiu lat pozbawienia wolności, a pełnomocniczka ofiary – dożywotniego zakazu wykonywania zawodu lekarza.... Gdy nasz facet patrzy na badanie wtedy ginekolog bardziej starannie określa stan płód itd.. Często dochodzi do zakażeń przez ginekologa bo rękawiczki chronią wyłącznie ginekologa bo często dotyka coś w gabinecie potem bada pochwe i ją zaraża a to nasz facet powinien prosić o zmianę rękawiczek na czyste gdy coś dotyka w gabinecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Im więcej badań to ryzyko powikłań jak poronienie czy zainfekowanie pochwy bo niestety szpitale i gabinety lekarskie to siedliska zarazy dlatego w Holandii promuje się poród domowy nie ma takiego ryzyka zarażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z badaniami jakimikolwiek trzeba być ostrożną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
23.37 tak dlatego gdy idziesz do kobiety ginekolożki wtedy na ma zbędnych badań a faceta ginekologa to chyba podniecają te badania cipki i dlatego zawsze powinno się mieć swego faceta wtedy się liczą z wami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2018.07.06 Gdzie jest ta przychodnia Babka Medica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przychodnia Babka Medica jest przy ul. Z. Słomińskiego 19 w Warszawie. To blisko Arkadii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia4
Ja byłam i polecam takie badania. Poza wadami genetycznymi (w 1 badaniu) wykrywają one nieprawidłowości w rozwoju dziecka (2 badanie). Moim zdaniem lepiej wiedzieć, gdyby coś było nie tak, bo można wcześniej zainterweniować. Poczytaj sobie w tym temacie tutaj http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zarodka-plodu/pierwszy-tydzien-ciazy-jak-przygotowac-sie-ciazy/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz bezpłatne badania prenatalne możecie wykonać w gabinecie Sodowski w Katowicach http://sodowski.pl/beda-mama-zdrowego-dziecka /o-projekcie/  Bardzo dobry program regionalny, cieszę się, ze na to trafiłam akurat. Z badań skorzystałam i teraz jestem uspokojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteście w grupie ryzyka to powinniście wykonać badania prenatalne. Zresztą kobiety będące w tej grupie mają je finansowane przez NFZ. Dobrym ginekologiem, który wykonuje badania prenatalne na NFZ jest ginekolog Antoni Kubiak z Konina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×