Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zmiana nazwiska na wczesniej posiadane nazwisko

Polecane posty

Gość gość

nie mam zamiaru rejestrowac sie na zadnym forum prawnym wiec moze jest cien szansy, ze ktos kompetentny i tutaj udzieli mi odpowiedzi. mam zamiar zmienic nazwisko. ma to byc moje wczesniejsze nazwisko z tym, ze nie jest to ani moje nazwisko rodowe, ani n. panienskie matki ani nie wychodzilam nigdy za maz. nosilam kiedys nazwisko po zmarlym mezu matki. aktualnie posiadam n. rodowe i chce sie go jak najszybciej pozbyc. normalnie zmienilabym na inne, ale licze, ze zmieniajac na stare uniknę zbędnych, dodatkowych uzasadnien. czy mam racje? to nie wszystko. w 2015 podobno znika obowiazek meldunkowy. nie wiem jak do konca funkcjonuje urzad cywilny, ale zmiana w moim urzedzie nie ma sensu, bo nastepnego dnia wiedzialaby o tym cala miejscowosc, zreszta tam mam tylko meldunek, a mieszkam 500km od niego, dlatego licze na zniesienie tej patologii (obowiazku meldunku). tylko nie wiem czy po tym zniesieniu cos jeszcze bedzie laczylo mnie ze starym urzedem i to jest moje pyt. nr 2. tam znajduje sie zapewne moj akt urodzenia. nie wiem czy trzymaja to w formie ksiag i po zmianie zamieszkania/meldunku czy jego zniesieniu nadal sie jest przypisanym do starego urzedu czy w koncu sie uwolnie kiedys. bo wszystkim dysponuje chyba tylko ten urzad ktory to wydal, nie myle sie? nie chce adnotacji na akcie urodzenia od zmianie nazwiska jesli nadal znajdowalby sie w tej starej miejscowosci,a chce jego zmiany. HELP..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
teraz juz upewnilam sie, ze akt zawsze bedzie znajdowal sie w tym samym urzedzie, czy przynajmnie moge to zalatwic zdalnie zeby nie musiec tam jechac? czy uzasadnienie, ze zminiam na wczesniej posiadane n. wystarczy i czy w ogole mam prawo na takie zmienic skoro nie mam nic wspolnego z osoba po ktorej je mialam? mimo, ze ta sosba nie zyje moga sie czepiac.. chyba w zw zw wszystkim powyzszym sie nie oplaca czekac do zniesienia obowiazku meldunkowego, tylko poradzcie jak to zalatwic, pewnie i tak juz nie zdaze przed matura..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
+ podobno po zmianie nazwiska wystarczy tylko zmienic dane w szkolnym sekretariacie wg jednego forum. czy to prawda? oni juz wszystko zglosza na czas(w sensie do matury)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×