Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak pomóc rodzinie?

Polecane posty

Gość gość

Hej mam pytanie. Wie ktoś może co zrobić jak się wie,że w rodzinie dzieje się coś złego? Bite dzieci, kobieta przez faceta? Ciągłe awantury? wielkie długi narobione przez niego. Proszę o pomoc gdzie można uzyskać pomocy dla tych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgłosić do MOPSu lub do sądu rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak już Mops wie,ale nic nie robi w tym kierunku? dalej wykańcza facet rodzinę psychicznie. Dziecko ma całe plecy posiniaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś na policję. W poniedziałek do sądu i ewentualnie do prokuratury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I policja w takiej sprawie pomoże? Jest kurator a on za przeproszeniem g***o robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeceniasz instytucję kuratora. Kurator społeczny - wyjaśniam kto to: - zazwyczaj znudzona p***a, często nauczycielka. Czasami rencistka, która dorabia sobie w ten sposób żeby nie paść z głodu. Generalnie - nieporadne paniusie oportunistki. Wypełni formularzyk, weźmie dietkę i pójdzie do psiapsiólek opowiadać jaka to ona jest ważna. Dlatego - policja - zgłoszenie podejrzenia popełnienia przestępstwa (pobicie dziecka). Prokuratura - to samo tylko na piśmie. Sąd - rozmowa z przewodniczącym sądu rodzinnego. Jeśli wówczas machina nie ruszy - pomodlić sie o te dzieci i postawić na nich krzyżyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie sami dlaczego ta kobietą po prostu od niego nie odejdzie.Mops hm policja. sąd rodzinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest takie łatwe odejść. jak nie ma dokąd? Myślałam,że kurator jest po to by pomóc. i Mops tak samo,przychodzić powinni nie zapowiadając kiedy o której bo wtedy nic nie zauważą, będzie pięknie i cudownie udawane. A policja. i co zabiorą dzieci? gdzie one trafią jak zabiorą? A teraz podobno nie można anonimowo zgłosić? to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wiesz ty czym myśli kobieta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na izbę dziecka zabiorą. Nie wiem czy można czy nie - raczej na pewno można. A co wstyd ci czy się boisz? To olej te dzieci i zajeb któremu kopa jak sie nawinie - niech sie uodparnia na kopanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie jest takie łatwe odejść. jak nie ma dokąd? Myślałam,że kurator jest po to by pomóc. i Mops tak samo,przychodzić powinni nie zapowiadając kiedy o której bo wtedy nic nie zauważą, będzie pięknie i cudownie udawane. A policja. i co zabiorą dzieci? gdzie one trafią jak zabiorą? A teraz podobno nie można anonimowo zgłosić? to prawda? Ale nawet jeżeli mops to wszystko odkryje to co to zmieni?Kurator niech mi pani powie co ten kurator ma zrobić??Dlaczego ta kobieta nie zbiera dowodów i nie wnosi sprawy o rozwód i o znęcanie się nad rodziną.Zawsze mogła by uzyskać rozwód z eksmisją. Jeżeli mops się zapowiada i przychodzi to sorry ale oni oboje muszą udawać. Szanowny gościu jak kobieta nie chce to nawet święty boże nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja powiem szczerze mops i kurator to jedynie mogą dzieci odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o kogo tu chodzi jak nie o dzieci???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie się coś wydaje że jak dzieci zabiorą to kobieta w końcu zacznie cos robić.Więc dla dzieci to najlepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tej kobiecie należy odebrać dzieci!!! A faceta zamknąć do więzienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wkrótce przeczytamy o tych dzieciach w gazetach i usłyszymy w tvn: - kurator wiedziała, ale nie powiedziała - sąsiadki "nie widziały", i też nie powiedziały.... bolanda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko czy cos wymyśliłaś ,trzeba jakoś pomóc tym dzieciom i tej kobiecie ,jeśli czytasz to odezwij sie bedę tu zaglądała ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgloszenie nawet nieanonimowe do prokuratury nic nie da bo musi zglosic pokrzywdzona. Mozna isc fo sxkoly dzieci poinfotmowac pedahog, i tak pewnie wie, szkola moze wustapic o sadowy wglad w sytuacje rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A żeś wymyśliła ;) Podejrzenie popełnienia przestępstwa może zgłosić KAŻDY!!!!!!!!! I prokuratura ma OBOWIĄZEK!!!!!!!! to sprawdzić. Pokrzywdzone jest dziecko - a ono z definicji nie ma zdolności do czynności prawnych. A sąsiadka ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta kobieta jest ofiarą przemocy zastraszona przez agresora pewnie boi sie a może nawet myśli ,że tak być musi ,może jest jakaś bliższa rodzina tej kobiety nie wiem matka ,siostra może mogłabyś z kimś z jej rodziny porozmawiać lub może jego rodzina mogłaby z nim przeprowadzić rozmowę ,trzeba szukać pomocy dla tej rodziny.Jeśli wiedziałabyś ,że dziecko ma ślady po pobiciu to można zadzwonić do szkoły i poprosic aby zobaczyli te ślady i zajeli sie dzieckiem a drań niech odpowie za znęcanie ,żona pewnie sie boi a pedadog szkolny nie .,szkoła ma obowiązek udzielenia pomocy.Kiedyś podawali w TVP,ze matka poszła na libację a ojciec sie powiesił a 8miesięczne dziecko umarło z głodu a sąsiedzi coś tam słyszeli ,takie zachowanie tych sąsiadów jest nie do zaakceptowania ,nie trzeba się zastanawiać tylko działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×