Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coffee_lover

pytanie do miłośników, miłośniczek kawy

Polecane posty

Gość coffee_lover

czy korzystacie z młynków do kawy czy kupujecie kawę mieloną? duża jest różnica w smaku i aromacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie jeszcze nie stać na ekspres, ale marzy mi się jakiś mały na kawę ziarnistą :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli kawa mielona jest parzona ze świeżej paczki ,która była hermetycznie zamykana to nie ma zbyt wielkiej roznicy .Wydaje mi sie ze różnica jest nie tyle w samej kawie - choć oczywiście jest roznica pomiędzy klasą kawy - ale w samym jej parzeniu . Bo np. kafetiera tzw . po wlosku dobrze zaparzona potrafi wycisnąć nawet z podrzędnej kawy bardzo aromatyczny napój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś korzystałam jak używałam kafeterki, to miałam osobo młynek, ale brakowało mi tam jednej podstawowej rzczy, którą mam w obecnie w małym automacie saeco, a mianowicie doboru grubości mielenia ziaren. Jak dla mnie ma to dosyć duże znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o dobór grubości mielenia kawy, to lata praktyki. Ja mam zwykły młynek, mielę kawę od 30 lat i czuję ile czasu, na jaką kawę, bez spoglądania na zegarek, czy zaglądania do środka. Młynek cały czas ten sam:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję już zmieloną, bo też nie stać mnie jeszcze na ekspres. :D Ale to chyba jest też kwestia doboru kawy no i tego, żeby nie stała za długo otwarta. a teraz mam taką kawę (cafe rene), że piłabym ją litrami no i nie ma problemu z jej "wywietrzeniem" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupuję kawę w ziarnach w sklepie takim małym (dosłownie 5x5 m) i na miejscu mi ją mielą na życzenie za darmo. Kawa jest dość droga ale ja piję 1-max 2 dziennie. Jest świeżo prażona na opakowaniu jest data kiedy ją prażono, ostatnio kupiłam kawę o "smaku" prażonych orzechów laskowych z karmelem i cudownie pachnie, jest bardzo smaczna. Prażona była 1 tydzień przed zakupem. pakują ją w szczelne pojemniki. w domu do robienia kawy mam tzw moka express do gotowania espresso na kuchence.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×