Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

GRUDNIÓWKI 2014

Polecane posty

Gość tymcia
To i ja skromnie wpisuje się do grudnióweczek ....skromnie bo od początku ciaża z mega przygodami. Najpierw miala to byc ciąża pozamaciczna, pózniej mega przygody z krwiakami na macicy a na koncu toksoplazmoza ....ale my dzielni i się nie daliśmy :-) i tak termin na 29grudn :-D Bedzie drugi synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymcia
O i super, że tu trafilam bo pierwszy synek Tymon urodził się 30 marca. Bylo juz cieplutko i tez ciuchami spacerami itp się nie przejmowalam a w tej ciązy juz sie martwie jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymcia
To i ja skromnie wpisuje się do grudnióweczek ....skromnie bo od początku ciaża z mega przygodami. Najpierw miala to byc ciąża pozamaciczna, pózniej mega przygody z krwiakami na macicy a na koncu toksoplazmoza ....ale my dzielni i się nie daliśmy :-) i tak termin na 29grudn :-D Bedzie drugi synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka2931
Tymcia - witamy :) Kinga, tez uwazam ze zadne pieniadze nie sa warte rozlaki, my wyjechalismy za granice razem, najpierw do Agnlii, oboje bez pracy a potem do Norwegii, tez oboje bez pracy :P. Albo zadne z nas albo wcale. Taka podjelismy decyzje, Chociaz wiem, ze nie wszyscy maja taka mozliwosc. Ale bylismy zaraz po szkole sredniej i zero zoobowiazan. Bardziej przygoda na poczatku...i tak juz zostalismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
dziewczyny co z ta glukoza byla juz ktoras na badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka2931
hej, nie mialam jeszcze obciazenia glukoza :) tutaj chyba robi sie to w pozniejszej ciazy ale nie jestem pewna :) popytam lekarza w piatek bo mam wizyte :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MikołajkowaMama
No ja dostałam skierowanie na tą glukozę i idę w przyszłym tygodniu. Już się dopytałam, czy mogę mieć cytrynę do tego i pozwoliły..jedno szczęście bo ponoć nie za smaczne to jest;) a i glukozę muszę sobie kupić sama ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
ja tez dostalam skierowanie, ide 29 sierpnia i sie stresuje. nikt mi nie mowil zebym sama kupowala glukoze... i czy to faktycznie tak zle smakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właściwie gdybym nie zapytała też bym nie wiedziała..tylko mojej przyjaciółki mama jest położną i mi wcześniej wspomniała, że zazwyczaj życzą sobie aby mieć swoją...ponoć da się to przeżyć tylko nie można się nastawiać...niby obrzydliwie słodkie...ja wezmę sobie cytrynę i trzymam się wersji, że to lemoniadka;) bo za słodkim za bardzo nie przepadam..zwłaszcza rano - na czczo...ale na przykład już mojej koleżance tak to podeszło z cytryną, ze mówiła, iż codziennie by mogła na o chodzić:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
ja mam dziś wizytę i zobaczymy czy dostanę skierowanie na glukozę da się to wypić pamiętam co prawda słabo z pierwszej ciąży bo było to 6 lat temu ale nie jest tak źle rzeczywiście cytryna może trochę pomóc ale to tylko jednorazowe badanie więc głowy do góry dziewczyny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdek
Ja też niebawem się wybieram na badanie z glukozą, lekarz dał mi ostatnio skierowanie. Smak nie jest taki zły - nie martwcie się kobietki na zapas. Glukozę kupuje sama w aptece a miłe panie z laboratorium rozpuszczają ją w wodzie - idę w to samo miejsce, gdzie w poprzedniej ciąży, więc wiem już co nieco. Zabierzcie lepiej na badanie jakąś ciekawą książkę lub gazetkę, ponieważ krew się pobiera zaraz po wypiciu glukozy i chyba po 2 godzinach, a lepiej wtedy przeczekać w poczekalni lub samochodzie - mój lekarz mi zalecił, żebym czasem nie chodziła i nie padła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
czesc dziewczyny, wlasnie wrocilam z zakupow :) kupilam kombinezon zimowy, czapki, rekawiczki, sweterki i takie reczniki kapielowe z kapturem - myslicie, ze sie przydadza? od poniedzialku zaczynamy remontowac pokoj dla coreczki. i musimy kupic farbe, a ja nadal nie wiem na jaki kolor sie zdecydowac??? mamy juz kupione jasne panele i teraz nie wiem jaki kolor scian do tego dobrac? a wy jakie macie kolory w pokojach swoich dzieci? (pytanie do tych, ktore juz maja swoje pociechy) :P no i sie stresuje coraz bardziej tym badaniem glukozy, ze nie bedzie mi smakowalo :P ale chyba nie warto sie negatywnie do tego nastawiac, skoro mowicie, ze tak zle nie bylo... dzwonilam dzisiaj tam i dowiedzialam sie, ze nie musze sama kupowac glukozy. kajdek, dzieki za rade z ta ksiazka, bede miala dobra okazje, zeby nadrobic jakies zaleglosci w czytaniu. :) pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014_____________Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987______________Wielka Brytania_____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa________Niemcy___________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama______Pomorskie________29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia________________Dolny Śląsk________28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea_____________Polska zachodnia___28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1___Małopolska_______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_______________Wielkopolska______33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka Goalka________________Dolnośląskie_______28 lat____I ciąża____18.12.2014 mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie_______22 lata___II ciąża____21.12.2014 kinga19870210_________Lubuskie__________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec katinka2931___________Norwegia__________29 lat____I ciąża____24.12.2014____chłopiec mamamusia___________Dolnośląskie_______21 lat____II ciąża____25.12.2014 kadi86_______________Wielkopolska_______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014_____________Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987______________Wielka Brytania_____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa________Niemcy___________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama______Pomorskie________29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia________________Dolny Śląsk________28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea_____________Polska zachodnia___28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1___Małopolska_______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_______________Wielkopolska______33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka Goalka________________Dolnośląskie_______28 lat____I ciąża____18.12.2014 mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie_______22 lata___II ciąża____21.12.2014 kinga19870210_________Lubuskie__________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec katinka2931___________Norwegia__________29 lat____I ciąża____24.12.2014____chłopiec mamamusia___________Dolnośląskie_______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???_______________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_______________Wielkopolska_______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014_____________Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987______________Wielka Brytania_____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa________Niemcy___________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama______Pomorskie________29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia________________Dolny Śląsk________28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea_____________Polska zachodnia___28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1___Małopolska_______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_______________Wielkopolska______33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka Goalka________________Dolnośląskie_______28 lat____I ciąża____18.12.2014 kajdek________________???_______________???______II ciąża____19.12.2014___dziewczynka mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie_______22 lata___II ciąża____21.12.2014 kinga19870210_________Lubuskie__________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec katinka2931___________Norwegia__________29 lat____I ciąża____24.12.2014____chłopiec mamamusia___________Dolnośląskie_______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???_______________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_______________Wielkopolska_______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
Hej dziewczynki, widze ze si troche rozkrecilo :-) ja ide na glukoze w sobote, wczesnie podlug was ale chyba dlatego ze w pierwszej ciazy miałam cukrzyce ciazowa, glukoza jest ochydna a jeszcze gorsze jest czekanie 2h na pobranie ponowne krwi na pusty zoładek, masakra juz mi słabo na sama mysl :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj lekarz sam mi powiedzial zebym wziela cytryne a jak w pierwszej ciazy bylam to te pielegniary mi gadaly ze wynik zakluci, to jest takieochydne ze teraz napewno wezme :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
kadi, nie strasz mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
to w takim razie ja tez wezme cytryne skoro mowisz, ze tak zle jest :) teraz mnie wystraszylas na nowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MikołajkowaMama
Nie ma co dramatyzować, damy radę;) Ja idę w poniedziałek, nastawiam się bycie dzielna..a jak sobie postanowię to tak jest...jeszcze będą o mnie opowiadać, jako o najlepszej pacjentce od picia glukozy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga19870210
no hej ja już po glukozie wczoraj na wizycie lekarz dał mi skierowanie i dzisiaj byłam i nie jest tak źle nie powiem żeby to był przysmak ale da się wypić i nie paść :) na wczorajszej wizycie lekarz potwierdził na usg że to dokładnie połowa 23 tygodnia tak więc już teraz z górki.... czy któraś z was jest na chorobowym? Bo ja jestem i czekam na pieniądze z Zusu i jakoś doczekać się nie mogę nie wiem ile to trwa znacie się może na przepisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katinka2931
hej, czy ktos moze skorygowac mi termin na 15 grudzien, bo mi ciagle wyskakuje spam :( a na badaniu polowkowym wyszedl mi termin 15 grudzien. poniewaz mialam cyrki z przesunieciem owulacji, to ten termin lekarze uznaja za najbardziej prawidlowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajdek
Kinga - ja jestem na L4 od lipca i dostaję normalnie pieniądze tego dnia, którego zawsze dostawałam wypłatę - u mnie to jest 10 każdego msc. W poprzedniej ciąży pracowałam w innej firmie, ale pieniążki dostawałam tego dnia co wypłatę. Zorientuj się może w pracy i zapytaj. Pieniążki w końcu potrzebne na wyprawkę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusia2014
Witam dziewczynki po 2 tygodniowej przerwie!!! mąż wówczas rozpoczął urlop, ja zwolnienie chorobowe i tak jakoś ciągle było za mało czasu aby usiąść do komputera....tak jak i wy myślę już o wyprawce i próbuję skonstruować jakąś sensowną listę;) na zakupy wybieram się po niedzieli;) na glukozie byłam 3 tygodnie temu, nastawiłam się że jest to takie straszne - fuj! a to był błąd jest całkiem znośne, grunt to wypić "jednym łykiem" możliwie jak najszybciej, nawet cytryna nie była mi potrzebna...piłam to myśląc "robię to tylko i wyłącznie dla mojej córeczki";) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tusia2014_____________Polska północna____24 lata____I ciąża____04.12.2014___dziewczynka Izzy1987______________Wielka Brytania_____26 lat____I ciąża____05.12.2014 andziaaaaaaaaa________Niemcy___________25 lat____I ciąża____06.12.2014 MikołajkowaMama______Pomorskie________29 lat____I ciąża____06.12.2014____chłopiec Malkia________________Dolny Śląsk________28 lat____II ciąża____08.12.2014 Tulipanea_____________Polska zachodnia___28 lat____II ciąża____09.12.2014 weronikamalopolska1___Małopolska_______22 lata___I ciąża____09.12.2014___dziewczynka Kaśka81_______________Wielkopolska______33 lata___III ciąża____15.12.2014___dziewczynka katinka2931___________Norwegia__________29 lat____I ciąża____15.12.2014____chłopiec Goalka________________Dolnośląskie_______28 lat____I ciąża____18.12.2014 kajdek________________???_______________???______II ciąża____19.12.2014___dziewczynka mama_po_raz_drugi____Dolnośląskie_______22 lata___II ciąża____21.12.2014 kinga19870210_________Lubuskie__________27 lat____II ciąża____23.12.2014____chłopiec mamamusia___________Dolnośląskie_______21 lat____II ciąża____25.12.2014 tymcia________________???_______________???______II ciąża____29.12.2014 kadi86_______________Wielkopolska_______28 lat____II ciąża____31.12.2014____dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
czesc dziewczeta widze ze sie rozkreca topik na nowo :) nikt mi nie podpowie nic co do koloru na sciane w pokoju coreczki? :( jutro jedziemy kupic farbe i musze sie zdecydowac, a mi sie nic nie podoba :P dzisiaj bylam z mama na zakupach i kupilam kolejne rzeczy dla malucha - wanienke do kapania, myjki, szczotke do wlosow, nozyczki do paznokci i termometr do wody. coraz wiecej mi tych rzeczy przybywa, trzeba szybko malowac pokoj i kupic meble, bo nie mam juz gdzie tego trzymac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronikamalopolska1
tusia, no to mnie pocieszylas troche z ta glukoza. ale juz sama nie wiem co myslec, jedne pisza, ze to straszne a inne ze da sie wytrzymac :) ale widocznie jak sama tego nie przejde, to sie nie przekonam. wezme sobie cytryne na wszelki wypadek. :P jeszcze troche czasu mi zostalo do tego badania, a ja juz sie denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kadi86
nie no az tak sie nie nakrecaj, jest niedobre ale da sie przezyc :-) my ostatnio mielismy malowanie z koloru w sypialni taki przydymiony wrzosowy pomaliwalismy na bialy i jest super:-) tak ogolnie chcemy kupuc wieksze mieszkanie ale żeby kupic wieksze trzeba sprzedac aktualne i nie wiem czy sie do grudnia uda :-I mamy plan b zeby dorobic 3 pokoj ale mam nadzieje ze nie trzeba bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie juz imiona powybierane? Z dziewczynka mađ kilka do wyboru a z chlopczykiem mialabym odrazu, co myslicie... na pierwszym miejsgu jest adriana, pizniej nie wiem alicja,halinka, sandra, podoba mi sie jeszcze stefania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×