Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy zapisac dziecko do szkoly ? UK

Polecane posty

Gość gość

Witam mam pytanie, znajoma mi powiedziala ze musze zapisac juz dziecko do szkoly podstawowej ma 3,5 roku... a ja wyczytalam w internecie ze dziecko idzie do primary school w wieku 5 lat. Moze ktos mi pomoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Ja wlasnie przez to przechodzilam. W Angli panuje zasada, ze dziecko zapisuje sie do reception, jesli skonczylo 4 lata przed 1 wrzesnia. Czyli jesli dziecko urodzilo sie pomiedzy 1 wrzesnia 2009 i 31 sierpnia 2010 teraz powinno juz oczekiwac na decyzje bo deadline byl 15 stycznia aby wybrac do 6 szkol. Moj syn urodzil sie na poczatku 2010 wiec go zapisalam. Ok 16 kwietnia dostane decyzje do ktorej szkoly sie dostal. Cala aplikacje wypelnilam online, tylko do katolickich szkol musialam miec podpisana przez ksiedza forme, ze chodzilam do koscila itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za odpowiedzi, no to sie spoznilam o 3 miesiace... niezle:/ ale moze jeszcze mi synka przyjma poniewaz szkola do ktorej chce go dac jest w naszym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w primary school nie ma reception school i co teraz mam zrobic :/ w tej Anglii jest wszystko pokrecone :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze zdazysz zapisac :) Jak to niea Reception Class ? Musi byc moze nie byc przedszkola przy szkole ale Reception Class musi byc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ale sie zdenerwowalam, weszlam na strone tej szkoly i nie ma slowa o reception school... zgupialam poprostu. Jeszcze jedno pytanie, trzeba sie przejsc do Councilu czy wystarczy aplikacja online ? http:// www.glenfield.leics.sch.uk/ (usunac spacje przed www)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma czegos takiego jak reception school, tylko reception class i jest w kaaaazdej szkole w uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwon do swojego councilu I powiedz ze sie spoznilas I tak zrobia ci late application ale musza ci znalezc reception class, czy dalej czy blizej ale ci przyznaja. Tak jak mowie to bedzie uznane za late application ale przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nursery i Reception Class inaczej nazywane sa Foundation Stage , wiec szkola moze na stronie nazywac je wlasnie Foundation Stage zamiast Nursery i Reception .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
no pacz, a w Szkocji sami przysyłają formularze, żeby zapisać - trzeba tylko dotrzymać terminu:) gorzej, że i Polska się upomina o jakieś zaświadczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Polska o jakie zaswiadczenia upomina?. Mam duzo mlodsze dziecko ale mnie to zainteresowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
że się tutaj uczy - zaświadczenie do polskiej szkoły, nie wiem, czy to kwestia obywatelstwa, czy zameldowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet ostatnio o tym myslalam ze pewnie cos w tym stylu bedzie wymagane bo przeciez obowiazek szkolny istnieje. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to kwestia zameldowania - co roku bedziesz musiala im przesylac formularz ze dziecko uczy sie w UK, tez mieszkam w Szkocji i tu dziecko idzie do preschool po skonczeniu swoich 3 urodzin (sa 3 terminy w ciagu roku kiedy sa pobory styczen, kwiecien i sierpiea jak ma 5 lat to idzie do szkoly chociaz moja corka ze stycznia mogla isc do szkoly rok wczesniej czyli jak mialaby 4.5 roku bo dzieci urodzone zdaje sie do konca lutego moga isc rok wczesniej. Ale jak rodzic chce zostawic dziecko w preschool to tez nie ma problemu - ja swoja zostawilam, zeby poszla z dziecmi ze swojego rocznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Szkocji zapisuje sie dziecko do szkolu w listopadzie a w kwietniu sa oglaszane wyniki do ktorej szkoly zostalo przyjete a potem mozesz sie odwolywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
no to chyba w dłuższej perspektywie wymelduję i zrobię im brytyjskie paszporty...albo tylko wymelduję i będę robić meldunek na chwilę wyrobienia dokumentów? jeeez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie nikt z Polski nie pyta czy dzieci do szkoly chodza a obydwoje maj a meldunek w Polsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie dzieci moich kolezanke, ktore maja meldunki w Polsce a sa w wieku szkolnym czyli teraz od 6 r.z dostaja listy co roku. A ile lat ma Twoje dziecko? bo to ze tutaj chodzi do szkoly nie znaczy ze w Polsce juz musialoby isc i dlatego moze jeszcze nie dostajesz listow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
żeby dostać paszport - co muszę jeszcze sprawdzić, ale pierwszy i drugi paszport to musiał być meldunek, żeby dostać PESEL i wtedy dokument

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkotka uk
dokladnie z tego samego powodu. Teraz wyrabialam corce paszport i kosztowalo mnie to 30 zl i byl gotowy w niecale 2 tyg a jakbym miala to robic w Szkocji to nie dosc ze trwa miesiac to zeby jeszcze umowic sie na spotkanie do konsula trzeba poczekac czasem jakies 3 miesiace a juz nie wspomne ze kosztuje o wiele wiecej Do niczego innego ten meldunek mi sie nie przydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co te meldunki w ogole, mogliby to zniesc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko nie jest w Polsce zameldowane a pazport jakoś dostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
niby najlepiej, ale sprawdzę, czy to pomoże, a paszport jest na 5 lat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie niestety w Polsce byla policja zeby zabrac sila dziecko do szkoly i mialam duzo zalatwiania bo potem tu wydzwaniali czy zeczywiscie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenusia2017
Hej. mam pytanie. of Wezesnia bedzie z name mieszkal synek z poprzedniego malzenstwa mojego meza. ma on teraz 6 lat. czy musze go zapisac do szkoly i kiedy, skoro dopiero we wrzesniu przyjedzie do Walii, a zapisy sa juz teraz. co moge zrobic? pomocyczy moge z nim przesiedziec w domu az znow beda zapisy d szkoly na kolejny ok? co moge zrobic by bylo zgodne z prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no co ty, nie może siedzieć w domu :) to i tak już "późno" jak na pierwszy rok. Dziecko powinno iść do szkoły między 4 a 5 rokiem życie (zależnie w którym miesiącu się urodziło). Nawet jeśli synek przyjedzie do was jak już rok szkolny się zacznie to musi chodzić do szkoły. Zapisać możesz go wcześniej (już się zaczął nabór)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenusia2017
Ale on chodzi w Pilsce do przedszkola. Nie moge go teraz zapisac bo nie wiadomo kiedy dokladnie sad wyda decyzje ze moze z nami zamieszkac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenusia2017
Wiec jesli zamieszka z nami od sierpnia lub lipca naprzyklad to co wtedy. Skoro w Polsce by od wrzesnia szedl do 6coo latkow dopiero bo jeat w maluchach jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×