Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zastanawiam się jak to jest

Czy Wasze dzieci do 4 lat grają na komputerze, smartofnie czy tablecie...

Polecane posty

Gość gość
spoko jest jak 1-2 godz dziennie w tym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Angry Birds Film (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/xzFangry-birds-film >>>http://d8x.pl/r/xzFangry-birds-film >>>http://d8x.pl/r/xzFangry-birds-film Filmowa animowana wersja najpopularniejszej gry ostatnich lat. Do tej pory grę „Angry Birds” ściągnęło ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi. Film zabierze nas na egzotyczną wyspę zamieszkaną przez szczęśliwe kolorowe ptaki-nieloty. Na rajskiej wyspie żyją jednak także ptasi outsiderzy - temperamentny Red, szybki jak wiatr Chuck i nieco wybuchowy Bomb. Idylliczny krajobraz wyspy przerywa przybycie tajemniczych zielonych świnek... Angry Birds nadlatują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojej Zosi odpalam TabletowePrzedszkole.pl na tablecie. Mają bardzo ciekawe gry edukacyjne i wiem, że moje dziecko się przy nich rozwija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zostalam matka bo tego bardzo chcialam I nie bedzie mi tablet zastepowac zabawy,relacji I rozmowy.Tablety to dramat w reku doroslego a w reku dziecka totalne zloooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dzieci graja w sobotę, ale i tak często ciężko jest opanować je w zwykłe dni. ostatnio czytałam jednak ciekawy artykuł, gdzie piszą, że trzeba wszystko z umiarem , ale nadmierna kontrola też nie jest dobra, bo dzieci nie umieją sobie poradzić z wirtualnym światem. Media są częścią naszego życia i n ie da się tego uniknąć http://www.domnaglowie.pl/wychowywanie-dzieci-cyfrowa-rzeczywistosc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sanderaa2
wiadomo, że trzeba odpowiednio dawkować czas dla dzieci w tym wieku :) Przede wszystkim warto zadbać o to żeby gry w które grają, służyły również do ich edukowania. Fajna aplikacja z grami edukacyjnymi dla dzieci w wieku 3-5 lat - http://tabletoweprzedszkole.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 4,5 roku. Nie wie co to smartfon itp. Laptopa mamy, ale dla dziecka służy tylko do słuchania dziecięcych piosenek na YouTube, i to takie, które my z mężem wybierzemy. Synek wiem, że laptop jest dla dorosłych, i nie mamy z tym problemu, wystarczy dziecku umiejętnie wytłumaczyć. Uważam, że ten wiek to zdecydowanie za wcześnie na gry itp. A gry edukacyjne to są planszowe, dla całej rodziny... Nie przemawia do mnie argument, że puszczacie dzieciom gry edukacyjne na laptopie. Układanie klocków na laptopie? Na to bym nie wpadła. Puszczacie dzieciom gry, niby edukacyjne, macie święty spokój i czyste sumienie, bo przecież gra się nazywa "edukacyjna"... Mam taką zaprzyjaźnioną rodzinę, gdzie jest trzech chłopców. Gdy idziemy do nich w odwiedziny to jedyną zabawą jaką umieją zaproponować mojemu dziecko to właśnie komputer. I najczęściej wygląda to tak, że oni we trzech się kłócą kto teraz ma grać, a mój synek siedzi na podłodze i bawi się autkami, bo innych zabawek u nich nie uświadczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 4 latka nie gra, za to mam wyrzuty sumienia że zbyt długo ogląda bajki w tv w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Między bajki można sobie wsadzić ten argument, że od technologii, komputerów się nie ucieknie i nie ma co dzieci przed tym chronić. Oczywiście, że się nie ucieknie, świat idzie do przodu, ale na Boga mówimy o 4 letnich dzieciach, nie 14-letnich. Na wszystko jest odpowiednia pora. Od ogarnięcia świata technologii są lekcje informatyki w szkołach. Przecież te 4-letnie dzieci czytać, liczyć nie umieją, literek nie znają. Szkoda, że w tej kwestii nie jesteście tacy do przodu. Do 10 policzyć nie umieją, ale palcem po tablecie zasuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też nie gra, w ogóle nie korzysta z laptopa, smartfona itp. Bajki w tv ogląda, ale tylko wybrane i dobrze sprawdzone. Np. Nina i neuronki, Andy i dinozaury, Psi patrol itp. Komputer - może za kilka lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektórzy liczyć umieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn ma 5,5 roku i nie gra ani na tablecie ani na laptopie za to synowie szwagierki w tym samym wieku non stop na playstation lub tablecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wieku 4 lat corka nie grala. Zaczela "korzystac" z tego typu sprzetu gdzies w wieku 6 lat, najpierw kolorowanki pozniej proste gry. Teraz ma 7,5 roku i ma prawo do 45 minut dziennie (do wyboru komputer, tablet albo DS3) Przez weekend moze dluzej w zasadzie przez weekend jej nie ograniczamy, ale nie przesadza : troche pogra na tablecie, troche na komputerze, troche poglada bajek, w wiekszosci jednak bawi w swoim pokoju, czasami gramy w gry planszowe ... o ile jestesmy w domu, bo w miare mozliwosci staramy sie weekendy poza domem spedzac (wycieczki, spektakle...) ... w takich wypadkach tablet albo DVD bardzo nam ulatwiaja zycie podczas podrozy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja 2,5 letnia córeczka gra na tablecie w Bubble.Może dlatego,że bracia 7 -letni grają w różne gry,a ona zawsze chce Bubble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Technologia i elektronika idzie do przodu,teraz dzieci od małego muszą być do tego przyzwyczajane do tego,bo później będą mieli problem z opanowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój ma 4 lata, nie ma w pokoju żadnych zabawek, bo się nimi nie bawi, ale za to kupiłam mu najnowszy tablet, ma swojego smartfona, własny telewizor w pokoju i czasami w sobotę czy w niedzielę siedzi od rana do deseru przy elektronice. Zna już wszystkie literki na klawiaturze, cyferki, zna wszystkie zwierzątka itp. W przedszkolu siedzi w kącie i czeka kiedy po niego przyjdziemy zawsze, bo nudzą go zabawy z innymi dziećmi. Po przyjściu do domu zasiada do komputera a my możemy z mężem odpocząć po pracy, potem włączam mu bajki, ma kilka swoich ulubionych. Czuję, ze on chyba zostanie informatykiem lub programistą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma 8 lat i nie ma ani smartfona ani tableta. Moze korzystac z naszego laptopa odkad skonczyla 5 lat, ale to tylko gry i konkursy Mini mini a teraz glownie wlacza sobie muzyke albo tworzy w programie graficznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka 8 lat ma komputer w swoim pokoju ale ogląda na nim tylko bajkę wieczorem, smartphona ma ale nie używa na codzień tylko jak gdzieś wychodzi sama żebym miała z nią kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. Minimini jest dla dzieci małych nie la 8 latków 2. Dlaczego od 5 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ja i mój niespełna 4-letnie syn gramy w Minecraft na xbosie. Staram się by nie robił tego za często i zbyt długo ale to tylko ze względu na jego oczy oraz by sie za nadto nie izolował od swiata, ale grywamy w tą gre nie powiem. Ten kto nie złapał bakcyla to będzie krytykował to jest wiecej niż pewne. Ja tez wyrażam się krytycznie do rzeczy które mnie nie interesują. Dodam że dziecko nie lubi grać samotnie, lubi grać z kimś do towarzystwa a więc jeśli nie zaprzyjaźniony kuzyn to ja jestem jego towarzyszem. Budujemy budowle jakie tylko zapragniemy, nowoczesne budynki, piękne zamki z witrażami, zakładamy hodowle świń (to jego ulubione zwierzątka), odkrywamy podwodne świątynie, komnaty, tworzymy tam taki swój własny bajkowy świat jakiego z klocków lego nie uświadczysz, chociaż klockami Lego też się czasem bawimy. Nie martwcie się. Moje dziecko umie liczyć, do przedszkola chodzi, wychodzimy też na spacery, jeździmy do rodziny średnio dwa razy w tygodniu to tu to tam. Książki też mu czytam. Każdego wieczora. To też uwielbiamy robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko nie gra w żadne gry, bajki ogląda tylko te "stare". Cały czas spędzmy na wspólnym graniu w planszówki, czytanie książek, wspólne gotowanie czy spacery. Nie zauważam, żeby moje dziecko było jakoś cofnięte, wręcz przeciwnie. Ma mnóstwo pomysłów, ogromny zasób słownictwa. Drogie mamy, tylko książki! Nad komputerem jeszcze się nasiedzą 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×