Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

odpowiedzcie szczerze czy czytacie książki w języku angielskim

Polecane posty

Czytam, a przynajmniej próbuję. :) Dużo lepiej idzie mi czytanie napisów i rozumienie ze słuchu, kiedy już widzę tekst. Żeby czytać, mówić, potrzebne jest słownictwo. Kiedyś uczyłam się z fiszek, a teraz wgrałam sobie w telefon super memo i uczę się np. w autobusie albo w wannie. Przyjemnie z pożytecznym i muszę przyznać, że sporo mi zostaje w głowie od tego powtarzania. :) Próbował ktoś tej metody? Moim zdaniem rewelacyjna. Gdyby ktoś chciał spróbować i dowiedzieć się więcej, to mają fajny filmik na stronie http://www.supermemo.net/. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na ogół po angielsku. Skobczylam filologię. Ale jakbym miała dostęp do polskich książek bardzo chętnie bym przeczytała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i w polskim,i w angielskim,i francuskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio zaczytuje sie w ksiazkach po angielski Sam Hayes. Polecam goraco - jak bym miala tyle czasu to bym przeczytala na raz bo sa tak wciagajace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Modliszka - i nie potrafisz czytac w innych jezykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może z innej bajki, a czytaliście "Moje pragnienie wolności" polskiego autora Adama Pyrka? Ostatnio zaczęłam czytać - warte polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio miałam okazje przeczytać książkę Elegia o ziemi. Przyznam, że pozytywnie mnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, czytam. Od lat. Pierwsze takie "podejscie" mialam jeszcze mieszkajac i studiujac w POlsce (nie studiowalam anglistyki, po prostu mialam ochote na ksiazke w oryginale, bylam ciekawa czy podolam). Bylo to "Pride and Prejudice" J. Austen, czyli klasyka. latwo nie bylo, ale jakos ciezko tez nie. od 9 lat mieszkam w Szkocji. Po angielku czytam glownie oryginaly, ale tez ksiazki tlumaczone na angielski a oryginalnie napisane np po japonsku czy rosyjsku. ale glownie takie ktore oryginalnie sa po angielku. Przeczytalam w calosci "A song of ice and Fire" (czyli "Gra o Tron"), wszystkie tomy. po slownik siegalam rzadko, bo duzo rozumialam z kontekstu (czytalam zanim obejrzalam serial, kilka lat temu to bylo). Obecnie czytam dwie ksiazki naraz (czesto tak robie). po polsku czytam "Oszukana" Charlotte Link, a po angielsku Elif Batuman "The Idiot".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja nie czytam książek. Nie, bo nie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolę po polsku czytać ale po angielsku mi się zdarzyło kilka przeczytać. I nie stanowiło to większego problemu, wiele wyrazów idzie domyślić się z kontekstu. jak ktoś ma obawy, że nie da rady, to kobiecie polecam przeczytać w oryginale coś bardzo prostego np "50 shades of grey" albo "Twilight" :P serio. napisane tak prosto, że czyta się łatwiutko w oryginale. no ale to nie jest literature wysokich lotów bynajmniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam świetną książkę "Ścigając marzenia. W pogoni za złotem" - dotyczy tej samej historii, która jest poruszana w filmie "Gold"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zapoznać się z książką "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czytam po holendersku. Tylk z lenistwa robię tak, że jak rozumiem o czym jest dana strona to nie skupiam się na słówkach, któ©ych nie znam. Inaczej książkę czytalabym dlużej. Ale chyba zmienię taktykę teraz;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam "Dianetyka: współczesna nauka o zdrowiu umysłowym" co prawda w polskiej wersji napisana, ale daje do myślenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×