Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość LEDWIE DYCHAJĄCA

BÓL ZĘBA POMOCY! DOSTAŁAM ANTY. CLINDAMYCIN MIP 600 KTOŚ BRAŁ?!?!?!!?

Polecane posty

Gość LEDWIE DYCHAJĄCA

Witam ! < z góry przepraszam , za błędy i interpunkcje> Dwa tygodnie temu bardzo mocno zaczeła mnie boleć dolna 7 , poszłam z bólem do dentystki która zajrzała do zęba i powiedziała mi , że ząb nadaje się tylko do wyrwania.mówię okej dostałam antybiotyk KLACID UNO wybrałam , cały i po tym miałam wizytę u Pani Doktor , dostałam znieczulenie x 3 bo wczesniejsze mnie wgl nie znieczulały, gdy próbowała wyrwać ból był tak potworny , ze darłam się tak ze słyszało mnie całe moje miasto Pani doktor tego krzyku nie wytrzymała dała recepte na nastepny klacid uno tylko ze w większej ilości tabletek wybrałam cały poszłam na kolejną wizyte po raz kolejny dostałam 3 znieczulenia , fakt nie czułam pół twarzy , tylko , ze kochana Pani doktor w sumie potwór nie doktor złamała mi 7 i próbowała przez kolejne 60 min wyrwać korzeń , lecz nie podołała temu zadaniu , i stwierdziła jednym zdaniem " to jest robota dla chirurga , niech on się męczy" byłam w lekkim szoku , ze nawet tego nie skomentowałam ... wyszłam z gabinetu i od razu poszłam się zapisać do chirurga dentystycznego , tam Pan doktor mnie przyjoł kazał zrobić zdjęcią korzenia i przyjść ponownie , więc tak zrobiłam Pan doktor obejrzał zdjęcia , obejrzał moją jame po złamaniu zęba i stwierdził ze nadaje się to do zabiegu , okej mówię, przepisał mi antybiotyk CLINDAMYCIN- MIP 600 co 12 godzin mam brać po 1 tabletce, moje pytania brzmią czy ktoś brał ten antybiotyk ? czy ból zęba ustąpi chociaz trochę ? < przez cały ten okres jade na tabletkach przeciwbólowych ketanol , ibuprom,ibuprom max, panadol ekstra, Na co tak naprawde to jest ? PROSZE TYLKO O POWAZNE ODPOWIEDZI, DODAM ZE ZĄB BEZ PRZECIBÓLOWYCH BOLI JAK CHOLERA ZE NIE IDZIE WYTRZYMAĆ , POZDRAWIAM - LEDWIE DYCHAJĄCĄ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również dostałam ten antybiotyk biorę i jest o niebo lepiej, problem mam podobny tyle, że z 8 bolało jak cholera nie dało się znieść a musiałam 4 dni czekac z wizytą u lekarza wrrrr teraz jest ok wzięłam w sumie już 6 tabsów i powiem ci, że opuchlizna zeszła ropny stan zmniejszony i przede wszystkim otwieram usta i nie boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, najlepszy antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kompletna masakra miałam wyrywana 8 ból jak cholera wzięłam ten clindamycin i on nic nie daje boli tak samo a nawet jeszcze bardziej czuje jakbym miała za chwile umrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem podobną historię, miałem zapalenie miazgi, przetokę i kwiczałem z bólu, po jakimś czasie ból był tak silny, że prowadził do wymiotów, drgawek, aż w końcu czułem go nie w zębie, a jak mózg mi mówił o bólu, ciągle jedna wielka informacja o bólu. Matka farmaceutka załatwiła mi po znajomości środki przeciwbólowe, coraz silniejsze i nawet to nie pomagało, nawet nasenne psychotropy. Dopiero antybiotyk pomógł, bo zwalczył zapalenie. Ból minął po 1 dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrywanie ósemek tak boli? To fajnie, bo mi się wyrzyna ósemka i może będę musiał rwać, a wtedy matka znów może załatwi mi jakieś fajne dragi, po których będę skręcał się z rozkoszy i kwiczał z miłości do świata, którą żałosny, szczurzy ludzki mózg odczuwa po niektórych dragach. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłem u dentysty zajrzał na górną 7 zęba i powiedział że wezne 3 dawki co 6 godzin tego Antybiotyku i ropa mi zejdzie a 4 dawke mam wziąć rano . Ale ja nadal się skręcam z bólu i zasnąć nie idzie Mam do was pytanie czy można wziąć Metafen na ten ząb żebym przespał tą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie wracam od dentysty poza antybiotykiem na bakterie, przepisał metafen przeciwbólowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Włos aż jeżył mi się na głowie jak to czytałem. Wyrywać ząb? W XXI wieku? Należało zmienić dentystę a nie godzić się na ekstrakcję zęba. Ja też brałem Clindamycin 600 mg gdyż wdała się infekcja w dolnej "7", całe dziąsła pod chorym zębem było pokryte ropą. Dentystka wtedy uznała iż mój ząb nadaje się tylko do usunięcia. Ja się na to nie zgodziłem, przepisała mi właśnie Clindamycin i usunęła starą plombę i skaziła ząb i tak zostawiła otwarty otwór i miałem przyjść na kontrolę za kilka dni żeby zobaczyć czy ząb nadaje się do leczenia czy usunięcia. Zapisałem się do zupełnie innego dentysty (dużo lepszego gabinetu) i tam miła Pani dr aż złapała się za głowę jak słuchała moich opowieści i na widok mojego zęba. Powiedziała że ząb można leczyć a nie wyrywać. Miałem u niej robione kanałowe leczenie. Dentystka oczyściła dokładnie i to kilkakrotnie oba kanały. Usunęła całą miazgę pełno było krwi i jakiegoś syfu. Wypełniła oba kanały materiałem i na razie mam założone lekarstwo. Następna wizyta za miesiąc. Wpisałem się z tamtego gabinetu i przeniosłem się do nowego stomatologa. Bolało ale naprawdę było warto. Leczcie się kanałowo a nie godzicie się na ekstrakcję zęba! Twój ząb - Twoja decyzja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam chyba jestem weteranem w tych sprawach ^^ miałem podobna sytuacje dentystka swoimi rączkami nie miała silny wyrwać mi porządnego zęba wiec chwytała innaczej za końcówki zęba, zaczął mi sie kruszyc przy każdym jej ruchu , doszło do tego ze nie było juz za co złapać i takiego zajechanego , podważonego zęba zostawiła i mówi idzie pan do chirurga to samo zalecialem chirurgiczne wyrwany został , to 2 dni ciężkie bo pobolało i dostałem antybiotyk 1000 mg ale każde z nich maja działać bakteriobójczo czy statycznie wiec pomogą na pewno. Gorzej miałem wczoraj jestem w UK pszedlem do dentysty wyrwali bardzo szybko , dziura została ze masakra dziasla porozwalane , nie zszyte. Dostałem jeden gazik nawet antybiotyku nie przepisała kazała tylko nie palic 48 godzin i to na kartce napisane i tyle ^^ nie wiem ropa mi leci , nie mam suchego zembodolu ale nie ukrywam ze dziwnie wygląda ten ząb i jestem w szoku ze nikt mi go nie zszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałem wyrwana ósemka 3 dni temu. Skrzep jest na miejscu a wokol krateru zgromadziło się troszkę kropki i jest bardzo nieprzyjemny zapach. Lekarz przepisał antybiotyk clinamycin mip 600. Na razie jak nie działa bo wziąłem pierwszą dawkę Zobaczymy co będzie później. Na pierwszy dzień po zabiegu miałem wysoką gorączkę 38 do 39 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuska ledwo żyje
Ja mam do wyrwania gorna 6 ząb jest martwy ale zrobił się stan zapalny kości biorę antybiotyk i nic wzięłam już 2 tabletkę ale bez przeciwbólowych to nie da się funkcjonować od 4 dni wzięła ja chyba z całe opakowanie ibuprom Max bo nie wyrabiam ale ból ustaje na 4 godziny a potem wraca z jeszcze większą siłą a to są święta po świętach mam się udać na wyrwanie ale nie wiem czy przeżyje te święta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jest dostepny ketonal activ bez recepty. Zaden ibuprom ci na bol zeba nie pomoze, bo jest za slaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedz do apteki po ten ketonal, a bol minie. Na pewno jakas ma dyzur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Clindamycin to bardzo dobry antybiotyk jeśli chodzi o zęby ale to jest ANTYBIOTYK a nie lek przeciwbólowy więc jak ktoś pisze 'Beznadziejny wzięłam jedna tabletkę i nie dziala' to nie ma o niczym pojęcia bo to nie jest ibuprom. On leczy to co dzieje się w zebie i po 3,4 dniach przestanie cię boleć a doraźnie to weź ketonal albo inny przeciwbólowy. Jak masz grypę i bierzesz antybiotyk to po jednej tabletce też wszystkie objawy nie ustępują, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe, czy pojedzie, czy bedzie sie zalila ze ja boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanałek
Clyndamicyn (czy Dalacin C) i tym podobne na mnie słabo działają - tylko lekko wygłuszają, chociaż jest preferowanym przez dentystów, jako bardziej selektywny, zwykle dopiero Doxycyklina (szerokie spektrum) robi porządek - uwaga <25lat - zabarwia kształtujące się zęby. Co do przeciwbólowych polecam te z psudoefedryną (czyli wszelkiej maści: IBUPROM zatoki, Nurofen zatoki), obkurcza ona naczynia włosowate i wysięk ropny jest mniejszy, ale działanie tylko 8h. Oczywiście, należy leczyć kanałowo. W przypadku rozwijającego się zęba, po oczyszczeniu kanałów istnieje procedura ponownego ożywienia (nakłucie tkanek okołowierzchołkowych do sprowokowania krwawienia, aby wypełnił się po komorę krwią, nadmiar należy usuwać aby uformował się skrzep, komorę zalepia się warstwą MTA lub Biodentine i następnie wypełnia resztę zęba - www.magazyn-stomatologiczny.pl) - nie wiem, czy i gdzie w Polsce jest praktykowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr Niedziekczyk
Antybiotyk działa po 3 dniach od wzięcia 1 dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Moja sytuacja wygląda tak, poszłam do dentystki na normalną wizytę. Miała mi tylko zrobić wypełnienie w dolnej 6 i 7. Jednak moja dentysta stwierdziła, że na 8ke koło tych zębów co miała robić nachodzi trochę dziaslo i trzeba to usunąć laserem. Nie chciałam się zgodzić, ale tak mnie namawiała, że w końcu przekonała. Wypaliła dziaslo i zabrała się do roboty z innymi zębami, to była środa. Na odchodne powiedziała, że jakby mnie coś bolało to żebym wpadła w poniedziałek. Ok od czwartku do niedzieli byłam w pracy i umieralam, nie dałam rady normalnie zjeść, napić się, otworzyć buzi, nawet schylic się. Przeszywajacy ból za każdym razem, do tego obrzęk. Dziś jest właśnie poniedziałek pojechałam tam, ale okazało się że jej nie ma, przyjęła mnie zatem inna pani. Od razu złapała się za głowę, że mam poważne zapalenie i ropień w kierunku gardła, jeszcze zapytała jak ja wytrzymałam tyle dni w tym bólu. Co miałam zrobić musiałam do pracy chodzić. Pani ta przepisała mi clindamycin mip 600, do tego ketonal najmocniejszy. Ten ketonal nic mi nie daje, dziś ból jest nie miłosierny, że aż wyje z bólu. Ale mam nadzieję, że ten antybiotyk mi pomoże. Najgorsze jest to że poszłam, robić coś innego i przez jej pomysły cierpię prawie tydzień i nie zanosi się na poprawę 😥😥😥😥 czy zawsze konieczne jest usuwanie ropy chirurgiczne? Czy wystarczą antybiotyki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna

na ból mi pomaga jedynie rutinoscorbin , przed północą i następnie rano, po 1 tabletce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola

Oj ból zeba jest najgorszy, ja gardan brałam ostatnio, bardzo szybko pomógł mi na ból i jestem zadowolona z tego leku, wydaje mi się, że to jeden z lepszych leków, tak żeby zadziałał szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kogutkowy
Dnia 26.02.2019 o 08:51, Gość luna napisał:

na ból mi pomaga jedynie rutinoscorbin , przed północą i następnie rano, po 1 tabletce.

rutinoscorbin na bol zeba buahahahaha 😁 😁 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 26.02.2019 o 08:51, Gość luna napisał:

na ból mi pomaga jedynie rutinoscorbin , przed północą i następnie rano, po 1 tabletce.

chyba na twoja glupote ci pomaga rutinoscorbit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Proszę o poradę bardzo mnie bola i żeby i dziąsła biorę antybiotyk dalcian ale bul nie ustępuje a wręcz się nasilił myje zęby parę razy dziennie dodatkowo plukam płynem  eludril ale to nic nie daje proszę o pomoc i poradę bul jest nie do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka

Ja od wczoraj przy antybiotyku biorę tabletki przeciwbólowe Antidol 😁pomagają i to bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×