Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agatorix

Cena robót wykończeniowych

Polecane posty

Gość Agatorix

Witam, jestem właśnie na takim etapie budowy domu, czyli tzw. wykończeniówka (nazwa jest chyba od tego, że ta robota mnie już wykańcza ;) ). Ale do rzeczy - interesują mnie ceny robót, takich jak: - układanie glazury 30x60 - układanie mozaiki (plaster 30x30) - biały montaż ( czyli umywalka, wc, wanna itp) - ile za sztukę - układanie terakoty/gresu 45x45 - układanie paneli - układanie parkietu (wymiary 10x70x490) - malowanie Dom jest na Mazowszu, na wsi ;), nie jest to miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za namiar :). Osobę z polecenia mam - 12 lat temu ta firma układała mi glazurę, terakotę, panele itp w mieszkaniu. Teraz chodzi o dużo większy dom, więc chcę się dowiedzieć, czy ceny, które mi poda (właśnie myśli nad wyceną dla mnie) nie będą jakieś z kosmosu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wyżej byłam ja :). Ceny tej firmy Milo są trochę wysokie (a na stronie podane są netto, więc dochodzi jeszcze VAT). Przykładowo układanie paneli - ten "mój" fachowiec np. chce 18 zł (brutto). Co do glazury, to jeszcze nie wiem, ale będę miała duze, więc cena powinna być ok 30 zł/m. Więcej nie dam ;). Zobaczymy co mi napisze w tym swoim cenniku (on ma swój oficjalny cennik, ale z racji, ze jestem stałą klientką i miałby pracę do jesieni -duzy dom, to musi zejść z ceny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. Ta firma Milo np. za wykonańie punktu elektrycznego chce od 40 zł netto. My płaciliśmy 30 zł brutto za punkt. Rzeczywiście ceny mają dość wysokie. Ale i tak dzięki za namiar. Mam przynajmniej porównanie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzanna67
Hej ponownie. Pisałam, że te ceny nie są najniższe. Ja również miałam namiary na kilka innych ekip, które wycenę zrobiły mi taniej, ale nie budziły mojego zaufania. Na tzw. fachowców naprawdę trzeba uważać, już się przejechałam i osobiście bardzo się czepiam. Nie znoszę zwłaszcza wszechwiedzących typów w stylu "Pani kierowniczko, będzie Pani zadowolona"... Z Milo też można negocjować :) Zwłaszcza jeśli jest jak piszesz i jest to duży dom i dużo pracy. Nie wiem co prawda jak teraz stoją z terminami. Ale za poziom wykonania ręczę. Wierz mi, że przeszliśmy swoje z poprzednim "fachowcem" i potrafię docenić solidne wykonanie. Zwłaszcza jeśli się robi na tak zwane "lata". Powodzenia raz jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×