Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

podzielcie sie przepisami na obiady i dania dla calej rodziny

Polecane posty

Gość gość

Takie by moglo jesc juz roczne dziecko. Dla synka gotuje od dawna razem z nami ale pomysly mi sie wyczerpaly i jemy w kolko to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesulka
Hej hej :) Macie coś fajnego? Z jakich korzystacie przepisów gotując dla całej rodziny? Nie chce mi się już gotować podwójnych obiadów, bo nie wszystko się nadaje dla dzieci, a też nie wszystko smakuje dorosłym. Dajcie inspiracje na pyszne obiadki dla całej rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas zupy to tylko 3: rosół, pomidorowa i żurek. Na drugie danie dusze indyka z cebulka, czasem udziec z indyka w piekarniku, gyros z kurczaka, roladki drobiowe z farszem, pulpeciki z indyka grillowane. Moi chłopcy to typowi mięsożercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas cała rodzina je to samo, a pomysłów to nam na pewno nie brakuje, jak już to czasu na spróbowanie wszystkiego (sama kuchnia azjatycka jest przecież tak bogata, że można miesiącami robić co innego i nie powtórzyć przepisu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasza gryczana z warzywami i pierś z kurczaka spaghetti zapiekanka z ziemniakami, mięsem mielonym, warzywami i sos beszamelowy zapiekanka z makaronem, piersi kurczaka i warzywami potrawka z ryżem, piersią kurczaka i warzywami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie ja mam szczęście, u nas gotuje teściowa, smacznie, w miarę zdrowo, lubi eksperymenty kulinarne, kuchnia to jej raj. Dzisiaj na obiad była zupa - rosołek [pół garnka warzyw wkładanych partiami] na kościach schabowych z lanymi kluseczkami. Drugie danie to ziemniaki pieczone z tymiankiem i czosnkiem, pieczony filet z kurczaka i duszona marchewka, kapusta kiszona i ogórki w słojach, bez ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam speridalać z tym spamem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś , az mi smaku narobilas :) Moze zaadoptuje Twoja tesciowa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie co wy tyle mięsa jecie :O my jemy 2 razy w tygodniu a dziecko ma raz dodatkowo czyli w sumie 3. mięso nam smakuje ale nie jest przecież jedynym wartościowym pokarmem. jest w sumie coraz gorsze (niestety, warzywa podobnie coraz gorsze ... :( ) wracając do przepisów. - placki ziemniaczano-cukiniowe. trzesz na najdrobniejszej tarce w malakserze kilo ziemniakow, jedna dużą białą cebule, jedną małą cukinię (mozna pominąć i dać dodatkowego ziemniaka), 2 ząbk iczosnku; soil pieprz jajko i kilka łyzek mąki pszennej biłej lub razowej. odczekać z 15 minut, smażyć. ja smażę na oleju kokosowym lub rzepakowym. podaję dorosłym z podsmażonymi pieczarkami i jogurtem naturalnym a dziecku z jogurtem lub same placki i do tego tarta marchewka. a nam ogórki kisozne. prosto pysznie. - albo zupa krem soczewica z marchewką i natką kolendry. mozna z mlekiem kokosowym (tym gęstym) lub bez - dorsz pieczony z cytyną oregano solą pieprzem do tego ryż brązowy i groszek z marchewką - zupa krem brokuł-marchew-ziemniak-korzen selera itd ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- wszelkie curry - wszelkie pad thai - co się da ze strączkowych (a da się duuuużo, od zup kremów i zwykłych, przez kotlety czy pasztety, po "gulasze" typu chili con carne - burrito - makarony na tyle sposobów, że nawet nie ma sensu wymieniać - mięsa pieczone na różne sposoby - risotta (tylko trzeba mieć odpowiedni ryż - reszta już kwestia wyobraźni) - ryby pieczone, rybne pulpety, burgery rybne, zupy rybne - warzywa faszerowane, parmigiana, moussaka, briam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle tego w internecie, że głowa boli ;) głupia lasagne można zrobić na tysiąc sposobów. Raz tradycyjna, raz ze szpinakiem, raz warzywna z marchwia, porem, brokulami i cukinia, raz z krewetkami itd Mielone też można robić na kilka sposobów, tu z jajkiem gotowanym, tam z ryżem i kapusta. Placki kalafiorowe , placki ziemniaczane, z otrebami. Kapuśniak, bigos tradycyjny, bigos z grzybami i śliwkami, piersi kurczaka faszerowane serem feta i szpinakiem, zawijane w cieście francuskim, risotto na milion sposobów. Faszerowane papryki, faszerowany bakłażan, faszerowane pieczarki, faszerowana cukinia, kurczak pieczony, kurczak gotowany, kurczak w sosie pomidorowym, kurczak z warzywami, gulasz z polikow swinskich, gulasz tradycyjny, paprykarz, curry z kurczaka, zupa meksykańska z kasza, żurek, ogorkowa, pomidorowa, krem z brokuł, krem z kalafiora, rosół, zupa warzywna, zupa krem serowa, zupa krem chrzanowa, kalafior opiekany, kotlety, pulpity, ryby no kurde. Wystarczy użyć wyobrazni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balenia
lemoniada, jeśli o kurki chodzi, to bez problemu można kupić mrożone, chyba się nadają? Zapisałam sobie kilka dań z tej stronki, mam nadzieję, że mi wyjdą, chociaż mistrzem kulinarnym nie jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Balenia dziś kuvrvvo spamerska przestań sobie sama odpisywać!!! :O Po to tylko zresztą odkopałaś ten temat sprzed CZTERECH lat, prawda? żałosna reklamowa ściera!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lemonana
tak, mrożone kurki też mogą być :) w ogóle jak się wkręcisz w najlepszewkuchni.pl to warto sobie założyć konto i zbierać punkty, są spoko konkursy i można zarobić $$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPERIDALAJ k*******a twoja spamerska mać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×