Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość molaa

Nauka rachunkowości i księgowości

Polecane posty

Gość molaa

Tak sobie ostatnio mysle ,żeby się przekwalifikować i nauczyć księgowości i rozliczaś jakieś małe firmy nawet nie małe tylko takie jednoosobowe zawsze parę groszy by wpadło. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia w tej kwestii i doradzi jakie kursy skończyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też pomyślałam o przekwalifikowaniu i zapisałam się na studia rachunkowości, mam nadzieję, że uda mi się dostać na pomoc księgową choćby na zlecenie. Ale... by rozliczać firmy - nawet te jednoosobowe trzeba mieć doświadczenie, bo kurs/szkoła tego nie dadzą. W necie pełno jest kursów za 400 zł z programów księgowych, ale to za mało, jak już szukać, to poczytaj np. o tych - stowarzyszenie księgowych w Polsce, bo jak przeglądam strony biur rachunkowych, to część z nich jest członkami tego stowarzyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem wam tak,jestem po 6 latach rachunkowosci(4 lata technikum i 2 lata zaocznie) i szczerze,jesli nie macie glowy do zapamietywania tonami schematow, to bedzie wam ciezko. bo zwykle rozliczenia sa latwe,ale jesli ktos chce na ksiegowosc firmy to juz troche jest zabawy. na poczatku jest najgorzej, z czasem gdy sie wszystko zalapie,wie ile co zajmie i ma juz swoj plan dnia co i kiedy ma robic jest latwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molaa
Właśnie też mi się wydaje,że jest ciężko tylko przy pomocy kursu czegoś się nauczyć a przynajmniej na takim poziomie żeby kogoś rozliczać. Tak sobie kombinuje na wszystkie sposoby czego by tu się nauczyć żeby cos dorobić jakie szkolenia itp myślałam tez o robieniu stron internetowych chociażby takich najprostszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tak czasami tak mozna to robic czemu nie :) www.youtube.com/watch?v=dwA2eq3m_c0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostrzegam z pracą jest bardzo ciężko, a właścicielki biur rachunkowych to przeważnie wariatki, już miałam alergię na rozmowy do biur rachunkowych, ale w końcu po 2 latach się udało.....a byłam wcześniej na stażu pół roku w księgowości aha jestem po studiach o specjalności rachunkowość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na kursach nauczysz sie podstaw, robic faktury i wszystkie kwitki i moze tylko podstawowe rzeczy, tj podzial na pasywa aktywa itp itd. zeby prowadzic ksiegowosc firmy musiała bys zaliczyc min 2 letnie rachunkowe zeby miec jakiekolwiek uprawnienia (nie liczac praktyk,stazu itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pytałam znajomego księgowego, jakie kursy faktycznie czegoś nauczą. Polecił mi te, które są organizowane przez Stowarzyszenie Księgowych. Podobno na nich faktycznie uczą. Ja jeszcze się nie zdecydowałam, ale jak coś, to tam się zapiszę. Póki co, brak czasu & kasy na takie nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ładnie brzmi, ale jest ryzykowne - jeśli robisz księgowość dla firm to bierzesz za to odpowiedzialność. a na krótkim kursie nie przygotują Cię na wszystko i łatwo się można wyłożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"małe firmy nawet nie małe tylko takie jednoosobowe"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
Ja mam zamiar prowadzić własną księgowość za pomocą tego programu kadrowo-płacowego http://infotelecom.pl/k/m/p/kadryplace ale w życiu nie zajęłabym się księgowością innej firmy. To duże ryzyko i nie byłabym w stanie się go podjąć. Ale jeśli ty się nie boisz i masz księgowość w małym paluszku to spróbuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz się nauczyć księgowości, to od najlepszych :) Polecam Ci zapoznać się z biurem Liczyk, może akurat szukają praktykantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BenekS
Jeżeli prowadzisz firmę to może dobrze by było gdybyś pobrał sobie taki bezpłatny program http://www.program-kpir.pl/ , znajdziesz tam wszystkie rzeczy potrzebne do prowadzenia firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Benek Twój pseudoprogram jest do niczego . Stworzony przez analfabetę z matematyki. No co zdenerwowany że niszczę wasz wizerunek? Ochłoń :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
programy programami a i tak najwięcej skorzystasz czytając odpowiednia literaturę specjalistyczną. Polecam księgarnię wydawnictwa http://unimex.pl, znajdziesz tam wszystkie potrzebne publikacje. Często korzystam z ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
N wiem czy to się opłaca, istnieje naprawdę już dużo bardzo dobrych firm które tym się zajmują od wielu lat i cieszą się powodzeniem, chociażby ta www.frux.org.pl ja mam tam prowadzona swoja, jestem bardzo zadowolona z usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomożemy Ci zawodowo! U nas rekrutacja trwa cały rok! Wystarczy 1 rok by zostać specjalistą ! Nie wymagana matura. TOP kierunki: Asystent nauczyciela przedszkola, dekorator wnętrz, instruktor fitness, filolog języka nowożytnego, grafik komputerowy multimediów, instruktor terapii uzależnień, rejestratorka medyczna, specjalista ds dietetyki, wizażystka/ stylistka, technik elektryk i wiele wiele innych! Zapisz się do NOVA Centrum Edukacyjne ul. Dworcowa 39/1, Zielona Góra,mail: @ lub zapisz się ON-LINE: www.nova.edu.pl Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×