Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćkobieta

zasiłek chorobowy w ciązy

Polecane posty

Gość gośćkobieta

Witam serdecznie. Chciałabym się dowiedziec, bo może ktoś wie jak wygląda wynagrodzenie i zasiłek chorobowy w mojej sytuacji. Podpisałam umowe na okres próbny(3 miesiące) 13.03. 2014 i dowiedziałam się potem ze jestem w ciązy(podpisujac umowe nie wiedziałam nic o ciązy). Prawdopodobnie zaszłam w ciąze 1.03.2014 r.Jest to moja praca po półrocznym bezrobociu(bez zasiłku) i nie podjełam pracy 90 dni po ukonczeniu szkoły. Kiedy powinnam powiedziec o ciazy pracodawcy? Jak wygląda zasiłek w moim przypadku skoro nie przepracowałam 30 dni czyli okresy wyczekiwania na zasiłek chorobowy. Bardzo prosze o porade. Dodam jeszcze ze pracuje w spozywce gdzie się dużo dzwiga. Wizyte pierwsza u ginekologa mam na początku kwietnia ale juz wiem ze jestem w ciazy bo testy wychodza pozytywne, nie mam okresu(10 dni) i powiekszyły mi się piersi(bolą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę kupić
okres wyczekiwania to miesiąc i po miesiącu dopiero masz płatne chorobowe chyba, że masz przepracowane więcej niż 10 lat. Jeśli umowa kończy się w dniu kiedy Ty będziesz powyżej 12 tygodnia ciąży ustawowo przedłuża się ona do dnia porodu (przysługuje Ci później roczny zasilek macierzyński), jeśli będziesz poniżej 12 tygodnia to pracodawca nie musi przedłużać Ci umowy. Skoro okres spóźnia Ci się 10 dni, to zapewne masz regularnie więc jesteś w jakimś 5 tygodniu? Tak liczę "pi razy oko" to kiedy umowa będzie się kończyć będziesz w okolicach 15-17 tygodnia więc umowa wtedy się przedłuża. Nie masz obowiązku informowania pracodawcy o ciąży. Jeśli praca jest rzeczywiście ciężka i trzeba dużo dźwigać ciężkich rzeczy to powiedz o tym ginekologowi i jeśli będzie taka możliwość to idź po po tym 13 kwietnia na zwolnienie lekarskie. Jeśli poinformujesz pracodawcę o ciąży zanim lekarz wypisze Ci zwolnienie lekarskie zawsze pozostaje mu jedna otwarta furtka zwolnienia Cię - zwolnienie dyscyplinarne, więc ja po prostu bym nic nie mówiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę kupić
pytałaś jeszcze jak wygląda zasiłek jeśli nie masz przepracowanego okresu wyczekiwania. Otóż skoro podjęłaś pracę 13 marca, a poszłabyś teraz na zwolnienie lekarskie to po prostu do dnia w którym okres wyczekiwania się skończy to zwolnienie jest niepłatne, a po tym dniu każdy dzień już jest płatny 100% podstawy zasiłku (nie pensji bo to różnica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkobieta
Wielkie dzięki za odpowiedz. Bardzo mi pomogłas:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×