Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 9 miesięczniakk

czy 9 miesięcznemu dziecku da się już coś wytłumaczyć

Polecane posty

Gość 9 miesięczniakk

mam pytanie, czy według was 9 miesięcznemu dziecku da się już coś wytłumaczyć? czy ono jest już na tyle "rozumne"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
:D a ty widac nie jestes rozumna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięczniakk
poproszę o jakieś logiczne wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy co. Żeby czego nie ruszało nie udawało się za bardzo ale jak poprosiłam o zabawkę to podawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to zależy czy chcesz mu tłumaczyć budowę silnika czy to ze mama wychodzi do kuchni po picie np....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięczniakk
chodzi o spanie w nocy, budzi się, wstaje na nogi i chce rządzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tego nie chce zrozumieć mój 2 latek, że o 23.00 śpi się a nie buszuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięczniakk
mój się budzi w nocy, wstaje i chce wyjść i bawić się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj a się przekonasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha,ja mojemu roczniakowi dzis o 6.45 probowalam wytlumaczyc,ze jeszcze sie spi bo jest za wczesnie Na wstawanie(wstaje zawsze o 8). Nie zrozumial:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięczniakk
mój się budzi w nocy, nie chodzi mi o to, że jest 7 i ja chcę pospać on wstaje o północy, o 2, o 4, wstaje i "dawaj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wytłumaczysz tego. Też byl u nas taki okres ale minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziecko w tym wieku reaguje już na mowę ciała, jest reakcja mimikę mamy, potrafi odróżnić ton głosu cieply pieszczotliwy podczas wspólnych zabaw od tzw nagannego ,karącego tonu z przekazem "nie wolno.. " kiedy rozrabia . Przy głośnym klaśniecie w dłonie ,kiedy zaczyna cos broić, tez dziecko koduje ten przekaz To co opisałam to była taka forma dotarcia do dzieci ,swoimi sposobami na skróty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pindole, Toksyczna, to o czym ty piszesz, to jest tresura małp a nie wychowanie dzieci :D Jaki mongoł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobrze napisala, czego się czepiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki tego postu
dzieci, ktore wstaja w nocy i chca sie bawic najprawdoposobniej spia za dlugo w dzien. Stopniowo zmniejszajcie czas drzemek w ciagu dnia a powinno sie poprawic w nocy. Jak corka miala ok roczku to miala 1 drzemke ok 2 - 1.5 h a wczesniej dwie po 30 minut. Ale ja nie balam sie jej obudzic - troche na poczatku pomarudzila ale zalezalo mi na tym zeby w nocy sie wyspac bo jak sie nie wyspalam to bylam koszmarnie zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym spaniem w dzien to moze cos byc,bo moj jak rezygnowal w tym wieku jak spal 2 razy to budzil sie kolo 24 wyspany,albo w ogole do 24 nie spal. Zlikwidowalam druga drzemke,na poczatku bylo ciezko,bo nwet padal o 17,ale zaczal spac normalne w nocy. Po jakims czasie sie wyregulowalo i na razie nie mamy problemow,pewnie do czasu jak zacznie eliminowac ta jedna jedyna drzemke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dzieci i zwierzęta reprezentują podobny poziom, dlatego czesto np mówi się, że psy sa jak dzieci do lat 3. I tak jak się uczy zwierzęta, które nie znają ludzkiej mowy, a mimo to reagują na komendy, mowę ciała, to tak samo można nauczyc malenkie dzieci. Takze z tym tresowaniem, to bym sie nie obrazala, bo tak wlasnie nalezy postepowac z malymi dziecmi ktore nie potrafia jeszcze mowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez popieram ,ze male dzieci to jak szczeniaczki , tak do nich się pdochodzi dopóki nie rozumieją slow :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 9 miesięczniakk
Nie wiem czy to chodzi o ilość snu w dzień bo jak śpi mało to potem w nocy jest totalna tragedia, próbowałam już tego tematu, on teraz odkrył, że umie wstawać na nogi więc jest szalenie zadowolony z siebie i jak tylko otworzy oczy to zaraz wstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×