Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laraoxy

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKOW A CIAZA

Polecane posty

Gość laraoxy

Witam, Chcialabym poruszyc temat PCOS i problemow z zajsciem w ciaze. Wiele informacji w mediach powtarza ze kobietom u ktorych wykryto zespol policystycznych jajnikow (PCOS) ciezko grozi nieplodnosc. Dziewczyny nie wierzcie tym tekstom. Ja mieszkam w UK i tutaj wiele kobiet ma PCOS, korym udalo sie zajsc w ciaze. Tu dopiero po roku staran mozna dostac skierowanie do kliniki leczenia nieplodnosci, ja mialam wyznaczony termin na czerwiec ale 10tyg temu zaszlam w ciaze po 14 miesiacach staran. Nie wiedzialam ze mam PCOS az do 4 miesiecy temu gdyz przez 12 lat bralam tabletki antykoncepcyjne, ktore tuszowaly objawy PCOS. Dopiero jak je odstawilam to zaczelam podejrzewac, ze cos jest nie tak bo miesiaczki z 5 dni zaczely mi sie skracac do 1-2 max. Zrobilam badania krwi, wsyztko ok. Potem jeszcze raz aby wykrc owulacje. Owulacja byla. Dopiero przy USG wyszlo ze mam PCOS bo moj prawy jajnik mierzyl powyzej 8mm. Do tego czasu tez zaczely mi wypadac wlosy, i wychodzic pryszcze, ale nie mialam nigdzie nadmiaru owlosienia chyba dlatego ze w ogole prawie nie jestem wlosata. Lekarka od razu powiedziala mi, ze polowa problemu z glowy bo wiemy co jest nie tak i ze napewno mam szanse na dzieci. Wytlumaczyla mi ze komorka jajowa dojrzewa 3 miesiace, ze mam kontunuowac branie suplementow z kwasem foliowym dla kobiet starajacych sie o dziecko bo to tylko pomoze komorce dojrzec. Oprocz tego, lekarka zalecila mi zapisanie sie na silownie i utrate 5% wagi. Pomyslalam sobie, ale dlaczego? Jestem rozmiaru 36/38 waze 57kg, moje BMI jest idealne. Odpowiedz: bo przy cwiczeniach pozbywam sie cialu pomoc nadmiernej ilosci testosteronu. Oprocz tego mam zrezygnowac ze slodyczy i cukrow prostych. Przy PCOS wzrasta wielokrotnie ryzyko zachorowania na cukrzyce typu II (czyli tej kontrolowanej dieta). Potem lekarka zapisala mnie do kliniki leczenia nieplodnoci na wisyte z ginekologiem-endykrynologiem. Pierwszy wolny termin mialam za 3 miesiace. Lekarka przedstawila mi rozne opcje: 1. Dieta, silownia, suplementy, leczenie naturalnymi suplementami, akupunktura 2. Leczenie hormonalne: takimi lekami jak clomid, metformin, letrozol itd. 3. Leczenie laserowe 4. IVF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laraoxy
ciag dalszy: Z uwagi na to, ze na leczenie hormonalne musialam czekac az do wizyty w klinice zaczelam czytac o naturalncyh sposobach wspomagania plodnosci przy PCOS na angielskich i amerykanskich stronach. Silownia, utrata chociaz 5% wagi, suplementy i dieta niskoweglowodanowa byly najbardziej wymienianymi sposobami na poprawe objawow PCOS. Potem wiele kobiet zaczelo wypowiadac sie na temat ziola DONG QUAI. Wele kobiet po 2-5 miesiacach stosowania zaszlo w ciaze a rezultaty poprawy objawow niereguralnych czy miesiaczek wiele widzialo juz od pierwszego cyklu stosowania. Czytalam i czytalam, az w koncu poszam do zielarskiego i sobie to ziolo sprawilam. Stwierdzilam, ze zamiast siedziec bezczynnie i czekac na wizyte 3 miesiace, cos podzialam. Akupunktury sie balam, ale reszte zlecen wprowadzilam w zycie. Zaczelam chodzic na silownie i postawilam na cwiczenia przy ktorych moglam ten testosteron wypocic. W diete wprowadzilam zmiany, zero cukru do herbaty, tylko 1 mocna kawa dziennie, 1 lampka wina lub piwo nie wiecej-kiedy mialam ochote na alkohol. Wprowadzilam tez w diete produkty poprawiajace plodnosc miedzy innymi cynamon 2 razy w tyg, maliny, 5 porcji warzyw/owocow dziennie. Zakupilam tez sobie tabletki dla kobiet starajaych sie o dziecko z kwasem foliowym i witaminami w postaci chelatow (chelaty lepiej sie wchlaniaja). No i postawilam na ten DONG QUAI i paski owulacyjne. Paski stosowalam bardziej ze strachu, aby zobaczyc czy co miesiac mam owulacje i dlatego ze ciezko mi bylo wyliczyc kiedy mam dni plodne przy nieregularnych cyklach. Lekarka zalecila mi rowniez seks co 2-gi dzien poczawszy od 6 dnia przed spodziewana owulacja do 4 dnia po, co juz dawno wproadzilismy w zycie ;-). Po 8 tyg mialam pozytywny wynik testu, no ale do rzeczy: Dong Quai przyjmowalam rano i wieczorem po 1 (530mg) tabletce po posilku przez pierwsza polowe cyklu liczac od 1 dnia miesiaczki (w sumie 1060mg dziennie). Potem odstawialam go w drugiej polowie i kontunuowalam tyko witaminy, az do pierwszego dnia kolejnej miesiaczki, kiedy znow dodawalam Dong Quai. Dziewczyny mnostwo kobiet na calym swiecie zachodzi w ciaze z PCOS wiec glowa do gory. Jesli nie pomoze Dong Quai czy farmaceutyki, jak juz wspomnialam jest jeszcze leczenie laserowe, akupunktura i IVF (oczywiscie nie kazdy na wszystko sie nadaje). Polecam zaczac jednak od Dong Quai, tabletek z witaminami dla kobiet starajacych sie, jak i silowni i diety. I tak minimum od 3 do 6 miesiecy zapalu potrzeba, aby te dojrzale zdrowe jajeczka udalo sie jajnikowi wyprodukowac. Note: Dong Quai nie jest polecany kobietom z obfitymi miesiaczkami jako, ze on wzmaga ukrwienie macicy i nie jest zalecany kobietom w ciazy (dlatego go sie odstaia w 2-giej polowie cyklu). Ten lek jest rowniez chwalony przez kobiety z nieregurlanymi cyklami i te wkraczajace w menopauze. W Chinach jest to w trzech slowach lek na plodnosc. Moze ktoras z was miala wlasne sposoby na poprawe plodnosci ktorymi chcialaby sie podzielic na tym forum? Mysle ze na Polskich stronach o PCOS malo jest pozytywnych wypowiedzi, wiec im wiecej pozytywnych historii tym lepiej. Do dziela babeczki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×