Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lagakuta

badania laboratoryjne prywatnie a nfz??

Polecane posty

Gość gość
ja do ginekologa wolę chodzić prywatnie, przynajmniej mam zagwarantowany komfort i wizyta będzie praktycznie z dnia na dzień możliwa do zrealizowania. Badania laboratoryjne też robię prywatnie bo nie lubię czekać zbyt długo na wyniki i cenie sobie profesjonalizm. Do ginekologa chodzę tutaj http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ i mam zaufanie do tej pani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lufcia
ludzie o czym Wy mówicie- nie macie pojęcia o pewnych sprawach Wyobraźcie sobie,że po 9 latach chodzenia bierzemy z mężem we wrześniu upragniony ślub i zaraz po ślubie zabieramy się za spłodzenia naszego upragnionego dzidziusia, nie musieliśmy się długo starać, bo już w październiku dowiadujemy się poprzez test ciążowy,że jestem w ciąży i co oczywiście wielka radość szczęście i nieświadomość co mnie czeka. Nie śpieszę się bardzo na pierwszą wizytę bo wg moich obliczeń jestem w 4 tygodniu ciąży- mąż mówi"nie panikuj jeszcze zdążysz spokojnie"-mówię ok masz rację -nie ma co popadać w paranoje.Po dłuższym zastanowieniu,że chciałabym rodzić w Szpitalu Powiatowym w Przeworsku z racji swego miejsca zamieszkania postanowiłam,że zapiszę się na NFZ do któregoś z lekarzy który przyjmuje w tymże szpitalu w poradni położniczo- ginekologicznej. Więc dzwonię do tej poradni i pytam o najbliższy termin do wybranego lekarza( jest połowa listopada) a pani recepcjonista odpowiada" proszę Panią w tym roku już nie zapisujemy do tego ginekologa, zapisy od stycznia.Do innych ginekologów przyjmujących w tej placówce też podobne kolejki. Odkładam słuchawkę i szok, strach, mętlik w głowie. Co ja teraz zrobię, przecież muszę iść na wizytę jeszcze w tym roku żeby potwierdzić na 100% czy jestem w ciąży, czy dzidziuś jest zdrowy i czy ogólnie wszystko w porządku. Zaczyna we mnie rosnąć frustracja, złość na tą całą służbę zdrowia, dlaczego opłacając składki nie mogę w porę dostać się do lekarza, choć jak wszystkie portale, książki gazety wskazują,że powinno się zgłosić na pierwszą wizytę u ginekologa tak między 6-8 tygodniem ciąży. Dlaczego wylewają ci na głowę kubeł zimnej wody, tym bardziej w stanie błogosławionych gdzie wskazanym jest zachowanie spokoju. Myślicie,że chciałam iść prywatnie do lekarza?????? NIE NIE CHCIAŁAM,ALE MUSIAŁAM PÓJŚĆ NIE MIAŁAM INNEGO WYJŚCIA. Dobrze,że mam pieniądze na tą wizytą, choć z pieniędzmi jest różnie-100 zł za wizytę to jak dla mnie bardzo dużo. Poza tym lekarz zlecił podstawowe badania,ale nie wiem czy będą one refundowane? Proszę mi powiedzieć co mają powiedzieć inne kobiety które znalazły się w takiej sytuacji,a nie mają środków na prywatne wizyty- przepraszam że to tak ujmę ale ,co mają zdychać pod płotem, przepychać się w kolejkach do gabinetów i prosić, błagać na kolanach żeby dany lekarz raczył ich przyjąć, symulować na izbie przyjęć,że coś się dzieje,żeby ktoś ją za darmo przebadał, bo przecież ma do tego prawo! Kobieta w ciąży nie jest świętą krową jak tu niektórzy piszą- jest zdesperowana, bo na pierwszym miejscu stawia dobro niewinnego dziecka- musi się badać i dbać o siebie dla dobra maluszka!!!!! Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulfonik2
Możesz się zgłosić do prywatnego centrum medycznego np. http://centrumalpejska.pl/badania-laboratoryjne/ jest to prywatna klinika, gdzie można się dokładnie i kompleksowo przebadać w dużo lepszyc warunkach niż w publicznej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a może po prostu idź do sprawdzonego laboratorium http://www.apc-analizy.pl/, w którym będziesz miała wykonane profesjonalnie wszelkie badania? ja kiedyś chciałam oszczędzić trochę grosza i niestety wyniki nie były precyzyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barandeks
Można nawet na raty, a różnice? Wizyta na godzinę, znieczulenie, podejście do klienta. Wiadomo, że zależy jak się trafi, ale ja na pewno do leczenia zębów na NFZ publicznie już nie wrócę. Poczytajcie - http://zdrowszymbyc.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na badania laboratoryjne chodzę do przychodni www.medis.pl w Katowicach, miła i rzetelna obsługa i nie trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, zakładam, że nie urodziliście się wczoraj to co was tak dziwi, że Polska to nie Szwecja i ciąża tu kosztuje? Ja planowałam ciążę, wykupiłam odpowiednio wcześniej abonament i nie musiałam, jak przy pierwszej ciąży, zakończonej poronieniem, wystawać 2 godziny pod gabinetem, aż ginekolog łaskawie przyjdzie do pracy, być badana na przedpotopowym sprzęcie, czekać z zagrożoną ciążą na usg do 11 tygodnia, bo wcześniej nie przysługuje, błagać lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na mocz i morfologię, by zaoszczędzić 20 złotych (droższych badań i tak nie przepiszą), wysłuchiwać od państwowego diabetologa (cukrzyca ciążowa), że on ma pięć minut na pacjenta i nie ma czasu odpowiadać na moje pytania (i jeszcze parę chamskich uwag pod moim adresem na dokładkę). Nie pultajcie się tak, że płacicie składki. W tym kraju jeden pracujący utrzymuje 3 emerytów, jednego lewego rencistę i matki, którym bardziej opłaca się "pińcet" od rządu niż robota, więc system opieki zdrowotnej nie działa tak jak powinien. Albo idziesz do lekarza, którzy pracuje na nfz, w szpitalu, ma podpisaną umowę z funduszem i masz zagwarantowane w związku z tym inne atrakcje typu chamstwo, spóźnienia, kolejki i sprzęt pamiętający czasy późnego Gierka albo idziesz prywatnie, bulisz i jesteś traktowany jak człowiek. Chyba, że chce ci się w ciąży walczyć z wiatrakami. Ja wolałam psychiczny komfort, dostęp do wszystkiego od ręki, miłą obsługę i prywatną przychodnię gdzie obowiązują standardy, a Klient nasz Pan. Gdybym liczyła, przy moich problemach, na to wielkie gie typu tylko mocz i morfologia gwarantowane przez nfz to nigdy nie zostałabym matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka334
Prywatnie ma się praktycznie od ręki i szybko są wyniki. Na NFZ trzeba mieć skierowanie. Moim zdaniem najlepiej robić badania krwi czy moczu tutaj http://oberclinic.pl . U nich można też robić badania markerów nowotworowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×