Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ojciec uchylający się od alimentow zostal złapany. Co teraz?

Polecane posty

Gość gość

Witam Mój ojciec był przez długi czas poszukiwany listem gończym za uchylanie sie od płacenia alimentów. Dostałem wczoraj pismo z prokuratury że został on schwytany w Warszawie. Czy jest jakaś szansa na uzyskanie zaległych alimentów, ewentulanie jakiegoś odszkodowania? Obecnie mam 23 lata, sprawa się ciągnie już może z 15 lat (dokładnie nie wiem ile). Dodam jeszcze że w tamtym roku nasilły się wizyty policji u mnie w celu przesłuchań. Na jednej z wizyt zapytano mnie czy chcę złożyc wniosek o ściganie, złożyłem go (przyznam że nie rozumiem tej sytuacji gdyż ojciec był już dużo wcześniej ścigany). Ponad to, dodam iż kiedyś dostawaliśmy jakieś świdczenia rodzinne, chyba z tytułu nie płacenia przez niego alimentów (być może z FA). Bardzo bym prosił o informację czy można coś w tej sprawie zdziałać czy po prostu odsiedzi swoje i nie jest mi nic winien. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarcie zebro
Stoi dwoch stojkowych na skrzyzowaniu. W pewnym momencie podjezdza jakis zagra- niczny turysta i mowi cos do nich po niemiecku. Oni nic. Turysta usmiechnal się i probuje po angielsku. Policjanci nic. Turysta ponawia probe, tym razem pro- buje po francusku, pozniej po hiszpansku, nawet po rosyjsku - bez rezultatu. Dal wiec za wygrana i odjechal. Policjanci: - Ty, Heniek, moze zaczniemy się uczyc jezykow obcych ??? - Po co ????? Zobacz ile ten ich umial i na co to mu się przydalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a 15 lat się kryć przed dzieckiem własnym to nie żenada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Złóż wniosek aby przed wypuszczeniem go z więzienia zdarli z niego skóre i urżnęli łeb. Uszyjesz se fajną kurtkę i pograsz w siatkówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma znaczenia czy pracuję czy nie pracuję, jeśli ktoś sytuacji nie zna to nie powinien stawać po niczyjej stronie. Ojciec i tak pójdzie do paki za inne swoje uczynki a alimenty będą dla mnie jakimś zadość uczynieniem za krzywdy. Kto nie jest w podobnej sytuacji ten nie zrozumie. Z resztą nikomu nie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałabym go w nosie , chcesz na siłe by był ojcem ? nie tędy droga , skoro do tej pory dawaliście radę finansowo to po co teraz ? nie chce byc ojcem - to nie , nie uszczęsliwiajcie go na siłe by był ojcem chocby przeez przelewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pomyślał jeden z drugim jakim kosztem dawali sobie radę???Nie bo po co prawda???Bardzo często drugi rodzic harował cały dzień a drugi bujał.Z jakiej racji ma cokolwiek podarować....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra, przynaje, moja wina że dałem zapytanie na kafetrię a nie na forum prawne. Zapomiałem że "internety" rządzą się swoimi prawami, są anonimowe i niektórzy w ich obliczu stają się dziwnie odważniejsi. Na codzień studuję na najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce, obracam się w towarzystwie osób oczytanych, elokwentych i zaradnych, jednakże idąc za starym polskim przysłowiem "Jeśli wchodzisz między wrony musisz krakać tak jak one" dostosuję się do poziomu niektórych wypowiedzi. Otóż: 1. Tak ,będę miał stysfakcję jak go wsadzę do pierdla 2. Nie będzie mi go szkoda 3. Nie widziałem go przez 19 lat, ale chcę go zobaczyć teraz, za kratami 4. Tak, chcę taką kurtkę i piłkę 5. Będę wyciągał łapy po jego hajs póki ten gość żyje i ma się dobrze Ludzie, na Boga, trochę empatii!. Nie wszystko jest czarne albo białe. Osoby które nie wiedzą jak wygląda życie z takim skur***** niech się proszę nie wypowiadają na temat moralności. W moim przypadku nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Ten gość żył z nami 4 lata i przez niego moja mama, ja i siostra mamy blizny do dziś, zarówno na ciele jak i na psychice. Oprócz szczerego życzenia mu śmierci, życzę sobie również mieć jego cały dobytek, bez względu na to czego ja sam już się dorobiłem. Tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim musisz się dowiedzieć ile i jak długo pobieraliście świadczenia rodzinne,ile ewentualnie może być winien wam bezpośrednio.Zapewne komornik zajmował się sprawą i w tym problemie to ona wiedzę. Nie wiem czy alimenty zostały zniesione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne - wykończ dziada! Przecież wiedział jaki jest. Wiedział że jest podłym draniem. I gdyby miał odrobinę inteligencji to powinien przewidzieć że jak spłodzi syna, to on odziedziczy jego geny i sporą część charakteru. Sam sobie winien! Mógł cię nie płodzić! Swoją drogą wybrałeś właściwą uczelnię - na ekonomii nie ma przedmiotów humanistycznych. Nie "zwichrujesz" sobie zwichrowanej psychiki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uuuu ktoś tu chyba socjologię studjuje i żal d**e ściska...xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co ma socjologia do ściskania dopy? Kolejny ekunom z najlepszego pola? Buraczanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znacie chłopaka nie wiecie co nim kieruje ale większość już go oceniła.K***a ja wam proponuje popracujcie np kilka miesięcy jak wam np pracodawca nie zapłaci za te kilka miechów to też was będzie miał prawo od nierobów wyzwać,a wy mu obdzierajcie skórę bo przecież można w świetle prawa nie płacić zobowiązań prawda???Ciekawe które wtedy nie będzie chcieć kasy,i którego będzie obchodzić skąd weźmie. Ktoś te pieniądze za tego tatuśka wyłożył a tatuś ślizgacz ma się wymiksować??Złodziej jak kradnie to w końcu trafia tam gdzie trzeba ,a złodziej który okrada i państwo i własne dzieci ma być gloryfikowany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma być gloryfikowany - ma zapłacić wszystko z nawiązką. Ale!!! Chciałabyś spotkać tego jego .syna na swej drodze? W sytuacji konfliktu?? Bo ja nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To niech po prostu zapłaci spłaci cały dług i wtedy tatusia nikt ciągał nie będzie.A że go w d***e??Mądrze robi śmieci należy z życia wyrzucać nie zastanawiać się co się z nimi stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyrzucając śmieci można się nieźle upaprać. Od autora już śmierdzi gorzej niż od śmieci które wyrzuca. Bo on je najpierw miendli przez lata całe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bój się autor się dokładnie umyje a to co prześmiergło przez lata to niech tera w więzieniu swoją woń straci. Absolutnie mi takich śmieci nie żal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I dokładnie wiem co on odczuwa bo mój syn ma dokładnie takie same odczucia tyle że jego śmieć pójdzie na rekultywację do odosobnienia,a nasz śmieć będzie się rekultywował na polu by oddać państwu to co niesłusznie przez lata ze swoją rodziną przerabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autor się już nie domyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niby skąd szanse uzyskania zaległych, nawet jak go zamkną to myślisz że ci natrzepie do wiaderka? :P Młodszy jesteś, sam sobie natrzep i spróbuj to spieniężyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo co???Bo śmiał złożyć wniosek o ściganie??? Nie powinien powiedzieć kochany tatusiu po co będziesz odpowiadał za to na co lata całe pracowałeś sobie skutecznie?Tak by było dobrze co nie???Przez właśnie takie przyzwolenie i krytykę osób które po prostu chcą odzyskać to co im się należy rzesza alimenciarzy jest bezkarna.A ludzie chcący sprawiedliwości są postrzegani jak najgorsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojego jak w końcu przyszpilili to zlicytowali mu co tam się dało i wpadło mi kilkadziesiąt tysięcy. Nie wiem czy Twój ojciec ma auto, firmę czy coś tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak go zamkną to się przynajmniej dowie że za wszystko w swoim życiu należy ponieść odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką odpowiedzialność, to przestępca jakiś? Nie pomyślałeś że to może matka mu ograniczyła kontakty, że może ona była winna rozpadu związku, może miał powody żeby nie chcieć płacić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie można mieć powody, by nie płacić na dziecko? Oprócz jedynego dopuszczalnego, czyli rzeczywistego klepania biedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdyby tobie były mąż czy facet odebrał dziecko, uniemożliwił całkowicie kontakt z nim, zrobił z ciebie dziwkę i złodziejkę, płaciłabyś mu alimenty przez 20 lat? Nie bądź hipokrytką, myśl obiektywnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaką odpowiedzialność, to przestępca jakiś? Nie pomyślałeś że to może matka mu ograniczyła kontakty, że może ona była winna rozpadu związku, może miał powody żeby nie chcieć płacić smiech.gif Przeczytaj post nr 1 ,i nie płaci się na matkę dzieci tylko na dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dżizus, płaci się na dzieci, gdy facet płaci kobiecie, może wy oddajcie te dzieci facetom, pozwólcie żeby zerwały z wami całkowicie kontakt, żebyście się stały całkowicie obcymi babami dla nich, no i płaćcie tylko na dzieci, a nie na faceta przecież... Kobiety z natury są pokrętnymi hipokrytkami, mają podwojną moralność, oceniają te same czyny skrajnie inaczej w zaleznośći czy dotyczą kogoś, czy ich samych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to ma wspólnego z tym 23-letnim chłopakiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×