Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mialo Wasze dziecko kleszcza? co zrobilyscie?

Polecane posty

Gość gość

same wyjelyscie? poszlyscie po antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze trzeba iść do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambamama
Oj zeby to jednego , wyjelam sama taka specjalna peseta do kleszczy , kupisz w kazdej aptece , po wyciagnieciu kleszcza obserwuj miejsce jak bedzie sie czerwienic to wtedy idz do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sambamama
A zaznacze ze mieszkam w szwecji i tuta j jest taka praktyka ale sie sprawdza ale oczywiscie jak masz byc spokojniejsza to idz do lekarza natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Norwegii lapiemy mnostwo kleszczy,lekarz antybiotyku nie przepisuje chyba ze bedzie rumien albo wyjdzie z krwi ze jest sie zarazony boreliozom. Za jakis czas proponuje zrobic dziecku badania pod katem boreliozem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam kleszcza raz. 5 lat temu. Nie miałam zadnego rumienia ani nic z tych rzeczy. 2 lata temu zdiagnozowano u mnie boreliozę. Idź z dzickiem do zakaźnika. Nie żartuję. JA nie jestem z panikar i lekarzy rzadko odwiedzam, ale z kleszczem poszłam. Syn dostał antybiotyk chyba doxycyklinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko mialo ale
nie szlam do lekarza, nic sie potem nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśkaa26
Źle zrobiłyście że nie poszłyście do lekarza. Moja siostrzenica miała i dostała boleriozy. Co prawda gdy zobaczyła to odrazy go strzepala no ale niestety ma bolerioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mamuska 26
oj chyba chcesz kogos nastraszyc. jak strzepala, tzn ze sie kleszcz jeszcze nie wbil, a jak nie wbil, to skąd borelioza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam w lesie więc siłą rzeczy mój 3,5 letni syn miał ich już w życiu chyba z 10. Przy pierwszym, który był prawie w oku jak miał 8 miesięcy panikowałam, ale wyjęłam sama, bo nikogo innego w pobliżu nie było. Resztę zlecam teściowej, która mieszka z nami bo jest pielęgniarką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn mial,wyjelam,zdyzenfekowalam i obserwowalam czy nie ma rumienia. Minely 2 lata i jest ok, nie martw sie na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez nie szlam do dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co roku dzieci mają średnio 1 w tyg kleszcza, dużo chodzimy po lesie, łące, jakbym z każdym kleszczem leciała do lekarza to by mnie wyśmiał, a antybiotyk? musiałabym non stop im podawać :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po kazdym kleszczu chodzicie po antybiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podpowiem tak samo Kleszcz Stop. Nie ma lepszego sposobu przed kleszczami niż zapobieganie..bo jak już się wbiją to zawsze istnieje ryzyko że zdążyły już przekazać jakąś chorobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość art

Jeżeli już Wam się zdarzy, że ugryzie was kleszcz to usuwanie jego najlepiej zrobić w sposób profesjonalny. Nie ma sensu wyciągać jego na siłę. Warto użyć Kleszcz Expert i spokojnie usunąć kleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×