Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość siatkarka567

15 lat a ciężary

Polecane posty

Gość siatkarka567

Witam, jakie ciężary maksymalnie może podnosić 15 latka w klasie sportowej? Moja trenerka każe mi podnosić takie metalowe kulki z uchwytami (chyba gruszki) 6 lub 8 kg - ugięte nogi, w rozkroku, jedna ręka z gruszką idzie do góry i w tym samym momencie prostujemy nogi. Tak 20 razy na każdą rękę, 10 razy obiema, potem jasółka z gruszką w jednej ręce (obie ręce po 10 razy). To tylko początek wczorajszego treningu siłowego, jest dla mnie bardzo męczący, trenerka nie pozwala brać ciężarów poniżej 6 kg, a ja nie chcę wyglądać jak kulturystka, i tak już jestem bardziej umięśniona od wielu chłopaków i stąd moje pytanie - ile mogę maksymalnie podnosić? Wydaje mi się, że to za dużo.... Pozdrawiam siatkarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siatkarka567
Tylko, że ja od urodzenia miałam mocniejszą budowę,a teraz jeszcze te ciężary... Jestem bardziej umięśniona od tej kobiety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuś
"jakie ciężary maksymalnie może podnosić 15 latka w klasie sportowej?" - nie ma takich limitów - ciężar maksymalny to kwestia indywidualna, z kolei ile razy i w jaki sposób będziemy go osiągać to zależy od rodzaju treningu i efektów, jakie chcemy osiągnąć - są treningi, gdzie używa się nawet 150% ciężaru maksymalnego. "obie ręce po 10 razy" - to mi wygląda na trening typowo kulturystyczny (gdzie priorytetem jest przyrost masy mięśniowej), piszesz, że jesteś siatkarką? Po co siatkarzom mięśnie albo siła? W tej grze chyba liczy się wytrzymałość i technika? Z mojego punktu widzenia dziwnie to wygląda, trening siłowy powinien być elementem uzupełniającym a nie zasadniczym. Nie jestem ekspertem, proszę, skonsultuj to z kimś (najlepiej trenerem z doświadczeniem, dyplomowanym, po AWF). Pozdrawiam i życzę sukcesów w sporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×