Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nalesnikowa

Jaki sos do naleśników?

Polecane posty

Gość nalesnikowa

Zamierzam przygotować naleśniki nadziewane kurczakiem i pieczarkami z nutką pomarańczy i tymianku (otarta skórka i tymianek w cieście, a sok dodany do farszu). Oto przepis: http://ugotuj.to/ugotuj/-18361283/nalesniki+z+wybornym+nadzieniem+z+delikatnego+miesa/p/ Robiłam je już nie raz i są pyszne, ale teraz chciałabym zrobić wrażenie na facecie i żeby nie serwować ich 'gołych', pomyślałam że fajnie byłoby polać je jakimś sosem i zapiec, ale nie bardzo wiem, co by do nich pasowało. Beszamel? Sos holenderski? Bardzo proszę o rady doświadczonych w kuchni i obeznanych w smakach Kafeteriuszy i z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej to sios curry albo taki slodki z malinami jak chcesz oruginalne danie no wlasnie :) www.youtube.com/watch?v=glVAzwRFphs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Proszę o przeczytanie postu i konkretne odpowiedzi, a nie na chybił trafił. Tobie Ella już podziękujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym coś lekkiego zastosowała. Sos cytrynowo czosnkowy, albo łycha kisłego mleka, czyli jogurtu greckiego lub sos czosnkowy już na talerzu. Ja lubię proste jedzenie i proste rozwiązania. Jogurt nadałby daniu lekkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Tak, ale czy nie zagłuszyłby dość wyrafinowanego połączenia smaków w naleśnikach? Może coś bardziej neutralnego? A może spróbować odtworzyć 'wodną' część samego nadzienia, czyli coś z sokiem pomarańczowym, śmietaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym moze miodem polala nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Sorrki, ale kafe nie daje mi zamieścić linka, więc daję przepis Sos aksamitny SOS AKSAMITNY: Na duzej patelni, takiej glebszej roztop 6 lYzek masla, dodaj pol szklanki maki i dokladnie wymieszaj, na gladko,na malym cieple. Zdejmij na minute z kuchenki i troche ostudz,teraz dodaj goracy rosol (chudy) z kurczaka ( moze byc z puszki). Szybko mieszaj,aby nie tworzyly sie kluski, jak sie dobrze wymiesza postaw patelnie na srednio cieplej kuchence ciagle mieszajc, az sos zacznie sie gotowac. Gotuj minute i odstaw z ciepla. Oddzielnie ubij 2 zoltka z 3/4 szklanki smietany wysoko tluszczowej. Dodaj 1/2 szklanki sosu, po dwie lyzki na jeden raz,ta miesznke wlej do glownej porcji sosu , dobrze wymieszaj i zagotuj.Zdejmij z kuchenki dodaj 1/4 lyzeczki pieprzu i 1 lyzeczke soli i soku z cytryny.bedzie okolo 3,5 szklanki sosu, pieknego aksamitnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sos pomarańczowo-miętowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Wydaje się, że to może być dobry trop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Ale może wtedy powinnam zrezygnować z pieczarek? Bo jakoś nie bardzo mi pasuje połączenie pieczarki-mięta. Próbował ktoś takiego cuda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz,ja próbowalam dla swojego faceta tworzyć mega dania,po latach mi się przyznał,że nie ma jak dużo i mięcha:)Mam nadzieję,że Twój jest inny......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Coś w tym jest :) Jak na razie najbardziej w moim wykonaniu smakowała mu mięsna lazania i bitki wieprzowe hehe Ale jest on raczej otwarty na nowe doświadczenia kulinarne, chociaż ma dobrze wyrobiony smak. I nie jest Polakiem, a Amerykaninem, więc wszelkie jedzenie domowej roboty to dla niego prawdziwa radocha. Zawsze też asekuruję się, mówiąc, że ugotowałam dla siebie ('nic nadzwyczajnego'), a z nim dzielę się przy okazji, żeby w razie czego nie było spektakularnej wtopy. Ostatecznie mogę podać te naleśniki 'na sucho', ale byłoby super dobrać jakiś fajny sos, który skomponawałby się z całością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dosyć proste połączenie (choć w Polsce to w większości ser, ser, ser i jeszcze raz ser w naleśnikach się jada) i ja bym zaproponowała: - standardowo beszamel tylko np. z dodatkiem tymianku na samym końcu - sos cytrynowo-tymiankowy, można dodać troszkę rozmarynu /czosnku ale dodatkowy smak raczej tu niepotrzebny - sos ze Stiltonem albo innym z tego rodzaju, który lubicie - sos na bazie wywaru z kurczaka - biały sos - sos pieczarkowy tylko bardziej podrasowany ziołami - tradycyjnie śmietanowy ale będzie chyba nudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja uwielbiam truskawkowo jogurtowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Catherine - dzięki za pomysły, właśnie o to mi chodziło. Ale zapytam jeszcze o śmietanę - jakiej użyć do sosu śietanowego lub pieczarkowego? Słodkiej czy kwaśnej? Bo do farszu dodaje się kwaśną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapiekać. Gotowe szybko obsmażyć i polać lekko zbrązowionym roztopionym masłem z odrobiną skórki pomarańczy i tymianku (niedużo tego masła). Tu naprawdę nie ma co kombinować i dodawać jeszcze więcej smaków, bo jest ich wystarczająco to raz, a dwa: nadzienie wygląda na wystarczająco wilgotne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nalesnikowa
Chyba tak właśnie zrobię z tym masłem :) Dobry pomysł. Naleśniki nie będą 'gołe', co było moim głównym problemem. Dziękuję gościu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepsze naleśniki z miodem :) zawsze mam pod ręką lipowy od Bartnik Mazurski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×