Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jak wyglądają pokoje Waszych dzieci?

Polecane posty

Gość gość

Niedługo będę "przeprowadzać" moją dwuletnią córkę do swojego pokoju. Jestem na etapie remontu, niedługo będę malować ściany i kupować meble i tak się zastanawiam jak wyglądają pokoje Waszych dzieci. Ja ani moja siostra nigdy nie miałyśmy pokoju urządzonego typowo dla dziecka. Chodzi mi o ściany i meble, normalna tapeta i zwykłe meble, żadne serie dla dzieci i z tego co pamiętam wszyscy moi znajomi też mieli zwyczajne pokoje, na ścianach żadnych bajkowych motywów, zwykła meblościanka. Teraz też raczej u nikogo nie widziałam takich pokoi, jasna ściana, ew. tapeta, białe albo jasne mebelki, ew. stolik i krzesełka z serii dla dzieci z Ikei, oprócz tego pudła z zabawkami. Żadnych mebli czy ścian z postaciami z bajek. Jak to wygląda u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wojtusia z popielnika
moje dzieci maja wspolny pokoj troche im ciasno w siedmioro, ale za to czesto ich nie ma w domu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fioletowo-białe ściany, białe łóżeczko, meble z Ikei białe Hensvik, na ścianie literki układające się w jej imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chloe - literki z Allegro? też chciałabym takie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj syn ma niespelna 5 lat. sciany w jego pokoju sa pomalowane na niebiesko. na jednej z nich na calosci jest foto tapeta z motywem WV Campervan. w rogu jest podwojne lozko a pod nim pudelka z zabawkami. jest jeszcze biurko, komoda i TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też nie ma typowo dziecięcych mebli jeśli o wzornictwo chodzi. Wiadomo że stolik ma mały i krzesełko też, łóżeczko ma jeszcze swoje dziecinne ale ze zdjętym bokiem, komoda normalna, taka jak u nas w sypialni, regał z pojemnikami na zabawki, wszystko w białym albo w naturalnym drewnie, za to ma kolorowe dodatki, dywan, zasłonki, obrazek na ścianie, narzutę na łóżeczko bo pościel chowa na dzień i może na łóżeczko też wchodzić, posiedzieć. Ściany białe bo po pierwsze- wszystko pasuje, po drugie- białą farbę zawsze łatwo kupić i ozdobić pokoik. Wystarczy zmiana dodatków i już jest zupełnie inny wystrój, tak najprościej, uniwersalne meble i ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja na jednej ścianie na tej gdzie będzie łóżko chciałabym dać tapetę ale nic normalnego nie mogę znaleźć, same wzory od których p*****lca można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczynka - 3 lata. Oliwkowe ściany, na jednej tapeta z drzewem i sówkami w pastelowych kolorach. jasnoróżowe łóżko i szafa z Ikei, pudła z zabawkami, biały stolik i krzesełko dla dzieci - też ikea. Panele na podłodze, rolety kremowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też mam 2 letnią córke
Ale się zlozylo. Robiliśmy jej pokój pół roku temu. Ściany ma mietowo różowe również napis jej imienia, lubi ksiezniczki więc ma nalepione na ścianę. Jeśli chodzi o meble to lozeczko, komoda, regal są koloru białego. Ma także pojemnik na zabawki koloru rozowego i stolik z krzeselkami ale akurat nie było innych kolorów i jest fioletowy. Jeśli ciekawia cię zabawki to my już zawczasu kupiliśmy bo dostaliśmy pieniadze od rodziców. A mianiwicie mała ma duży drewniany domek dla lalek. Maskotki, pluszowe lalki, jedną lalkę baby born lecz jeszcze się nią nie bawi, klocki, kuchenkę i zabawki interaktywne. Tak wlasnie wyglada pokój mojej córcia. Jak coś chcesz to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka ma rozowy pokoj, ale nie taki oczojebny. Jest juz 8 latka wiec sama wybierala. Wneki od okien pomalowalismy na pastelowy roz. Panele ma brazowe na podlodze czego zaluje bo widac kazdy paproch. Na scianach nie montowalam jej zadnych naklejek - miala w poprzednim pokoju postaci z bajek naklejone, szybko sie nudzilu, bąblowaly sie, a jak chcialam zdjac to odchodzily z tynkiem. To samo z tymi swiecacymi ksiezycami itp takze radze uwazac. Lepiej juz kupic plakat w antyramie z bajka i powiesic. Mebelki mamy jasnobrazowe normalne jak po sklepach widzisz. Kupowalam na allegro, ma na majtki i skarpetki szuflady, dwie niskie szafki na bluzeczki (takie 70 cm pod skos by weszly). Mamy garderobe wiec szafa duza u niej nie byla potrzebna. Meble kupowalam po taniosci, bo miala szal na naklejanie naklejek wszelkich na drzwiczki. Robi to do tej pory. Pod krzeselko do biurka ew. radze kupic taka przezroczysta mate by nie rysowac paneli. No i pojemniki te na kolkach na zabawki sa zbawienne - raz dwa wrzucasz rozrzucone zabawki, zamykasz i juz. Na srodku mamy dywan w ksiezniczki, ale taki 130x80. Raz dwa sie odkurza i nie trzeba podnosic mebli do odkurzania (mi sie lepiej mopem jezdzi badz co badz po panelach), a ma dziecko gdzie usiasc sobie sie pobawic na cieplym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma pokój dość oryginalny i strasznie mi się podoba chociaż miałam wątpliwości co do pomysłu męża. Córka jest niemowlakiem ale zrobiliśmy jej pokój raczej na przyszłość. Ściany beżowe z czego jedna brĄzowa taka kawa z mlekiem z drobinkami. Na jednej ścianie mamy fototapetę, zwykłe zwierzątko "animowane" pasujące do koloru ścian. Meble kupiliśmy młodzieżowe też w koloż beżu i kawy wy z mlekiem (na zamówienie robiliśmy). Ogólnie bałam się że będzie za ciemno i nie będzie wyglądało jak pokój dla dziecka ale wyszło super, do tego dodatki dziecięce. A ta fototapeta tak się małej podoba że może godzine leżeć i sobie patrzeć na nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój syn ma 8 lat. I ma hopla na punkcie motorów , dinozaurów i lego. Tak więc na ścianach są motory - żółte ściany i duże czerwone naklejki motorów. Dywan - z motorami. Łóżko - zwykłe niebieskie. Meble - zwykłe,jasne - olcha. A na meblach figury i konstrukcje lego i dinozaurów. Wcześniej do 4 lat miał wszystko z Kubusiem Puchatkiem - dywan oraz ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam trójkę każde z nich swój pokój. Gabrysia ma ściany pomalowane na liliowo, meble brązowo-kremowe, łożko ma duże podwójne zazwycaj pościel ma w koty no i oczywiście ma biurko i krzesło brązowe, ma też nad nim abecadło kolorowe, które kupiliśmy gdy szła do przedszkola ma też półkę na ksiązki w kształcie drzewa no i ma też swój domek dla lalek, ma też kilka pluszaków i pudełko na zabawki i pudełko na lalki. Piotruś ma ściany niebieskie, meble brązowe, łożko ma podwójne zazwycaj w pościel w kowboje, ma brązowe biurko i krzesło ma też powieszone na ścianie abecadło i pudełko na zabawki, pudełko na samochodziki i pociągy ma też na łózku swojego ulubionego pluszaka. Marta za to ma jedną ściane jasno różową i na niej ma naklejki motylki i obrazek od babci i kalendarz gdzie wszytkie ważne rzeczy związane z Martą zapiszujemy np. pierwsze słowo, pozostałe ściany ma w motylki. Łóżecko ma białe w turkusowy materac a pościel ma zazwycaj też turkusową, meble ma białe. W pokoju ma stolik z kartkami i kredkami plus do tego półkę z pluszakami i pudełko z zabawkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam trójkę każde z nich swój pokój. Gabrysia ma ściany pomalowane na liliowo, meble brązowo-kremowe, łożko ma duże podwójne zazwyczaj pościel ma w koty no i oczywiście ma biurko i krzesło brązowe, ma też nad nim abecadło kolorowe, które kupiliśmy gdy szła do przedszkola ma też półkę na ksiązki w kształcie drzewa no i ma też swój domek dla lalek, ma też kilka pluszaków i pudełko na zabawki i pudełko na lalki.Piotruś ma ściany niebieskie, meble brązowe, łożko ma podwójne zazwyczaj w pościel w kowboje, ma brązowe biurko i krzesło ma też powieszone na ścianie abecadło i pudełko na zabawki, pudełko na samochodziki i pociągy ma też na łózku swojego ulubionego pluszaka.Marta za to ma jedną ściane jasno różową i na niej ma naklejki motylki i obrazek od babci i kalendarz gdzie wszytkie ważne rzeczy związane z Martą zapiszujemy np. pierwsze słowo, pozostałe ściany ma w motylki. Łóżecko ma białe w turkusowy materac a pościel ma zazwyczaj też turkusową, meble ma białe. W pokoju ma stolik z kartkami i kredkami plus do tego półkę z pluszakami i pudełko z zabawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściany ciepły pomarańcz na scianach motyw dzungli naklejone zwierzątka, palma, słoneczko, chmurki. Żyrandol też zwierzęcy. Ma domek też z motywem dżungli. Dywan brązowy. Łóżeczko bało brązowe, komoda,półka, stolik ikea białe. Duże pudło na kółkach na zabawki i kosz podwieszany pod sufit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o firme zajmującą się wystrojem wnętrz, to ja osobiście polecam dekea.pl Mają naprawdę fajne pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swanna
U mnie są dziecięce motywy na ścianach i meblach. Nie wyobrażam sobie takiego małego dziecka w pochmurnych pomieszczeniu. Wystarczą dodatki w postaci lampek, pościeli, może jakichś naklejek. Bardzo ładne mebelki jak i dodatki mają w tym sklepie http://mebledladziecka.com.pl/ . Aktualnie mam stąd tylko komodę, ale przyznać muszę, że jest porządna. Niedługo będę dokupywać resztę mebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chlopiec 4 lata, zolte ściany, biale meble z ikea, expedit bialy z czarnymi koszami na zabawki. Dywan zielono niebieski, lampa z delfinami niebieska. Pościel niebieska w pociagi, na ścianie plakaty z pociągami, w oknie niebieskie zaslony w sowy. Pokoik ma ladny, funkcjonalny, jasny i wesoly. Zmiana mebli i wystroju nastapi przed pierwsza klasa szkoly podstawowej, wtedy pójdziemy w bardziej dorosle klimaty a biale meble dostanie siostra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zwracam uwagę na funkcjonalność i wygodę w wypoczynku i nauce. W pokoju są ozdoby, ale raczej subtelne, łóżko typu skandynawskiego, proste, biurko tak samo, a krzesło mamy takie http://www.ergoexpert.pl/pl/p4126-fotel_fun9.html#z. Do tgo regał na książki, pudła na drobiazgi, miejsce na rower. Najważniejsze, aby dziecko miało warunki do dobrego rozwoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeden pokój który urządziliśmy jakies 5 lat temu jak starsza miała rok wygląda tak: Na jednej ścianie są namalowane pagórki z drzewami i kwiatami oraz niebo jasno niebieskie z ptakami i słońcem (ściana przy której stoją zabawki). Za to na drugiej ścianie przy którym jest łózko są namalowane te same pagórki ale w wersji nocnej. Niebo ciemniejsze z gwiazdami i uśmiechniętym księżycem:) Na 3 ścianie jest duże okno z białymi firanami a na 4 komoda i szafa z frontami o bardzo delikatnym błękicie . Teraz ten pokój użytkuje młodsza córa (2lata). Starsza ma drugi pokój i ten juz sama projektowała jest dość szalony;) Każda ściana w innym kolorze ( błękit, liliowy, fioletowy i całkowicie nie pasujący pomarańcz;) ) Wszystko bardzo jasne. Te kolory mi np się nie podobają ale to pokój córki i daliśmy jej możliwość wyboru:) Niech uczy się na błędach;) Z mebli ma łóżko piętrowe pod którym są szafki plus szafa i oczywiście kącik do zabawy. Dywan błękitny. I na jednej ścianie ma obrazy z poukładanych przez nią puzzli, rysunki i dyplomy:) Ja i mąż też nie mieliśmy typowych dzięcięcych pokoi i dlatego pierwszy jest bajkowy a drugi według autorskiego pomysłu córy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co myślicie o takim łóżku www.ergoexpert.pl/pl/p1944-lozko_spyder_gt.html#zc? Moim zdaniem super... Zastanawiam się nad takim dla syna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pokój mojej Igi meblowałam, inspirując się mocno pomysłami ze sklepu www.kidstown.pl - stamtąd mamy dywan, lampy, poduchy i naklejki na ścianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaa11a
pokój jest beżowy ale mamy dużo dodatków :) córeczka jest księżniczką więc takei dodatki jej kupiliśmy :) właśnie zamówiliśmy jeszcze na storepedia.pl pościel z księżniczkami :)) o 60% taniej niż normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ufff, a my wlasnie skończyliśmy tapetowanie pokoju dla naszego Bartka. Tapety z xwall wyglądają super. Bez kiczu, za to kolorowo i fajnie. No a teraz przyjedzie czas jeszcze na nowe biurko, ale to w drugiej Polowie wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://babyluxury.pl/pl/c/ROOMMATES/545 tu masz fajne naklejki :D ja tu kupowałam dla koleżanki w prezencie, a właściwie dla jej synka te ze statkami :D bo urządzali mu marynarski pokoik. Dla dziewczynki też coś znajdziesz myślę, że białe klasyczne mebelki będą fajnie się komponowały z jakąś pastelową ścianą i np. naklejką kolorowe drzewko z sowami :D do tego jakieś poduszki kolorowe i zwiewne firanki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×