Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ulka1981

Dziewięciolatek się garbi

Polecane posty

Gość ulka1981

Mamy kochane - co zrobić by pomóc swojemu dziecku by się nie garbiło? Jak jest ze mną to jeszcze pamięta,a le jak siedzi w pokoju przy komputerze lub odrabia lekcje to myślami jest gdzie indziej i grab jak murowany - czy sa jakies sposoby, techniki by wymusić u dziecka idealną postawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wzmocnienie mięśni grzbietu po prostu. Czy syn lubi basen? Pływanie na plecach tzw. kraulem B czyni cuda :) No i poprawia kondycję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka1981
Lubi i to bardzo, ale nie pływa kraulem :( Ale obawiam się że to nie wystarczy, myślałam o pajączku ale czytałam różne opinie i chyba też nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego stylu na grzbiecie dość łatwo się nauczyć. W zasadzie leżysz na plecach i machasz rękami i nogami. Można połączyć przyjemne z pożytecznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wellweluu
Garbi się jak siedzi? to spraw mu odpowiednie krzesełko do siedzenia - np "dobre krzesło" to w domu a w czasie wolnym wspomniany basen lub ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka1981
No tak jak siedzi, raczej nie chodzi zgarbiony ;), myślałam właśnie o jakimś specjalnym krześle, dobre krzesło to nazwa?? gdzie to się kupuje? Na basen już się zapisaliśmy, będziemy razem chodzić :) mi też się przyda spalić trochę kalorii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie do mnie skierowane pytanie ale mogę odpowiedzieć ;) tak dobre krzesło to nazwa, możesz sobie wpisać też entelo, ja to krzesełko zamawiałam przez internet i rzeczywiście dziecko się nie garbi, zosia lubi na nim siedzieć - mówi że jej wygodnie i jak mamy jeść obiad to przynosi je ze swojego pokoju do salonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wellweluu
Dokładnie o to mi chodziło - "Dobre Krzesło" idealne krzesełko dla dzieci z takim problemem ale także jest idealne dla dzieci nie garbiących (dziecko wygodnie siedzi, kręgosłup jest w prawidłowej pozycji) Nasza trójka klasowa zaczęła walkę by szkoła zakupiła takie krzesełka do klasy by dzieci mogły komfortowo spędzać czas w szkole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka1981
Dziękuję wam dziewczyny za rady, ładne te krzesełka ,jeszcze pokażę mężowi i myślę że zdecydujemy się na coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ładne są:)my Zuzi kupiliśmy żółte ale przede wszytskim są dobre dla naszych dzieci a nie to badziewie co jest w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ilonusiowa
no badziewia co nam wciskają jako najlepsze dla zdrowia naszych dzieci jest mnóstwo jakaś masakra a tak to krzesło z Ploka ma certyfikaty i wiadomo że naszym dzieciakom nie szkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to są te krzesełka. Mnie przekonały opinie ekspertów i lekarzy opublikowane na stronie i ilość certyfikatów jakie posiada to krzesło.A reszta przyszła w domu - krzesło działa :) czyli dziecko już po woli zaczyna ładnie siedzieć nie tylko na tym krześle ale i na innych siedziskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radziłabym zapieprzać z dzieckiem do ortopedy, a nie pytać laików na kafe. Ale niekumata mama musi zasięgnąć porady osób nie znających się kompletnie na sprawie. Głupich mamuś mamy nadmiar, okaż się autorko kobietą mądrą i udaj się do lekarza, bez diagnozy nikt Ci nie udzieli dobrej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toż ta idiotka do lekarza nie pójdzie, ona wierzy w to co anonimowe osoby jej powiedzą. Biedne dziecko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia

Wady postawy u dzieci są teraz czymś nagminnym, niestety.teraz wady postawy. Szczególnie w wieku szkolnym - przeładowane plecaki, mnóstwo nauki, siedzenia do późna nad książkami. .My chodzimy na gimnastykę korygującą raz w tygodniu a w domu dodatkowo synek bryka na piłce rehabilitacyjnej hooper ARmedical. Staramy się również chodzić na basen raz w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×