Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KOSI KOSI ŁAPKI

Polecane posty

Gość gość

powiedzcie mi co to jest KOSI-KOSI ŁAPKI, które pojawia się w każdym podręczniku o dzieciach i na forach :D nie mam zielonego pojecia :D bo ja ciągle mam przed sobą obraz pana rolnika z kosą, do którego wyciagają się rączki dzieci a on wesoło śpiewa kosi kosiiiii i leci po tych łapkach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heheheh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też do końca nie wiem, nawet zapytałam mamy - to takie rytmiczne klaskanie do tekstu "Kosi kosi łapci...". Mój 8-miesięczniak ani myśli to robić, a wg książeczki zdrowia powinien ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas to wyglądało tak że dziecko siedzi na moich kolanach, przodem albo tyłem do mnie, lekko podskakuję kolanami do rytmu, biorę jego rączki w swoje dłonie i sylabizuję wierszyk: "kosi kosi łapci, jedziemy do babci, a od babci do dziadka po koszyczek na jabłka". Klaskanie też do rytmu. Ale sam tego nie powtarzał, pokazywał prędzej gesty z "tu sroczka kaszkę warzyła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Kosi, kosi łapki, pojedziem do babci, a od babci do dziadka, tam jest piesek Kudłatka, a od dziadka do młyna, tam jest piękna dziewczyna" - ja znam taka wersję:) Dziecko siedzi na moich kolanach, ja to rytmicznie mówię i klaskam albo w swoje ręce, albo razem z nim jego rękami. Teoretycznie podręczniki piszą, że dziecko samo powinno robić "kosi łapki" chyba ok 8 miesiąca. Czyli na słowa "zrób kosi łapki" powinno samo klaskać rączkami, bez pomocy innej osoby. Nie znam ani jednego dziecka, które mieściłoby się w takich ramach czasowych:) Mój synek zaczął robić sam ok 10 - 11 miesiąca, teraz już dokładnie nie pamiętam. Sam, tzn. ja tylko mówiłam, a on sam pracował łapkami. Wszystko z nim ok i rozwija się bez zastrzeżeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koci koci lapci, pojedziem do babci, babcia da pierozka,, dla (imie) troszke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas jest koci koci. Koci koci lapci,pojedziem do babci, a od babci do cioci,robic koci,koci,koci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chodzi o to autorko czy dziecko potrafi udarzac otwarta dlonia o dlon, cos jak brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosi kosi lapki,pojedziem do babci,babcia da nam mleczka,a dziadek ciasteczka.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u nas jest kosi kosi łapki fifi zgubił klapki kosi kosi lapciorki kiedy karmił sikorki:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosi kosi lapki pojedziem do babci, babcia da nam mączki upieczemy pączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kosi, kosi łapci pojedziemy do babci, a od babci do dziadka, dziadek da nam cukierka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosi kosi lapci pojedziemy do babci, babcia da nam mleczka a dziadek ciasteczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znam wersje z 19:37 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×