Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Domowe przetwory

Polecane posty

Gość gość

czy robicie w lecie przetwoty na zime. np. 10 kg truskawek ile z tego wyjdzie dzemow. sloiki 500ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Robię przetwory :) Głównie kompoty i konfitury. Od mamy biorę już gotowe słoiki z ogórkami i przecierem pomidorowym. Skupiam się głównie na przetworach na słodko, choć ostatnio robiłam też różne wersje ogórków do obiadu. Co do ilości to nie powiem ci, bo słoików mam sporo więc wyparzam zawsze więcej (jednorazowe przetworzenie zajmuje mi nie więcej niż 4-5 słoiczków), nie chcę stać cały dzień przy garach. A tak to co drugi, trzeci dzień robię po te 5 słoików :) A owoców też nie kupuję 10kg bo kto by nad tym siedział, raczej max. 4kg jednorazowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
nie powiem Ci ile, ale pół litrowy słoik dżemu to spory słoik;) u nas schodzą takie małe po 150-200g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robię w takie słoiki po małym majonezie winiary, około 300g tam jest. Z porcji owoców 3 kg wychodzi mi średnio 8-9 słoików. Robię przetwory wszelkiego rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi wlasnie chodzi o te swloiki po majonezie winairy 400ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie robię przetworów, bo mieszkam sama i tak ich nie przejem. Jak mam na coś ochotę to po prostu zamawiam z takich stron, domowe słoiczki: https://eterno.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo często robię przetwory i mam świetny przepis na powidła śliwkowe z cytryną: ugotujmycos.pl/powidla-sliwkowe-z-cytryna/. Smak jest niesamowity i zawsze pierwsze znikają w zimie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywać w kwestii robienia przetworów jestem kompletnym beztalenciem - no nigdy w życiu nie wyszło mi nic dobrego choć kucharka ze mnie całkiem niezła 🙂
Jako fanka malin w syropie mogę wam polecić te ze sklepu eterno - wyglądają i smakują rewelacyjnie (co ważne teściowa się nie poznała 😉 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×