Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co robicie dobrego na święta do jedzenia pytajnik jakie ciasta

Polecane posty

Gość gość

jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja autorka zrobię: sernik z płatkami czekolady na spodzie brownies i polewą czekoladową karpatkę biały barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak robię sernik , makowiec japoński , mazurek kajmakowy Na sniadanie talerz swojskich wędlin , żurek z białą kiełbasą , jajka gotowane Na obiad rolady wołowe, kluski ślaskie i modrą kapustę oraz czarną kaczkę z buraczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babeczki wypełnione serem gotowanym,polane czekoladą,makowiec drożdżowy,babka łaciata,wafel czekoladowo - chałwowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soull
pianka z ajerkoniaku oblana czekoladą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik gruszkowy z dwoma musami czekoladowymi, babka piaskowa Druga strona robi mazurka, drożdżowe i paschę waniliową Czyli tak w miarę tradycyjnie w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jadę do teściów, więc tylko zrobię coś na słodko, choć teściowa też upiecze co nieco; planuję zrobić: mazurek migdałowy z kajmakiem (przepis z dzień dobry tvn), babkę drożdżową polaną obficie lukrem i posypaną rodzynkami, babkę piaskową cytrynową w keksówce i może, ale jeszcze nie jestem pewna ale może jakąś babkę z kakao albo czekoladą (jeszcze szukam przepisu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
_Catherine_ ­ mogłabyś podać przepis na ten sernik z gruszkami? Bardzo proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajmak, prince polo, snickers, roladę, babkę piaskową, kostkę alpejską; spróbuję też wuzetkę chałwową, jeszcze nigdy nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co pózniej robicie z taka ilością ciast? Zajadacie wszystko? To przecież jak dla całej armii wyglodzonych ludzi. Nic dziwnego, ze ludzie są tacy grubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mojej teściowej (do której jedziemy) jest tak że w święta ciasta je się po każdym posiłku, co jest dla mnie chore :o i tak, ciasto jest po śniadaniu, potem do herbaty, potem do obiadu, do podwieczorku i po kolacji, a że teściowa ma 3 rosłych synów i równie słusznej budowy męża to ciasta schodzą w kilka dni :P a u mojej mamy w domu było tak, że ciasta dostawali goście do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik będzie debiutem bo jeszcze takiego nie robiłam więc nie chcę podawać niesprawdzonego przepisu. Ale musy na niego robię standardowe więc wiem, że wyjdą dobrze ;) U mnie ciast nie piecze się na wielkich blachach, wolimy mniejsze a różnorodne. Więc wszystko się zjada a dodatkowo dziadek pochłania każdą ilość słodkiego choć wygląda jak głodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość_wrocław
Z ciast to tylko babka drożdżowo-cytrynowa z rodzynkami z lukrem cytrynowym i tort delicja, pomarañczowy z czekoladą gorzką. I wystarczy na 6 osób Obiady to 1 dzień: żur na domowym zakwasie z grzybkami, białą kiełbasą i jajkiem. Polędwiczki wieprzowe w rozmarynie, mini kluski śląskie z blanszowanym szpinakiem z gorgonzolą, szparagi na parze 2 dzień: zupa krem z groszku zielonego, wołowina w sosie chrzanowym z młodymi ziemniakami i mizerią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poproszę o przepis na mazurka kajmakowego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas tradycyjnie. Ja piekę makowiec dla siebie i dla brata, szarlotkę dla syna, mama piecze sernik dla siebie i mojego męża i mazurek dla wszystkich. Jest nas 5 dorosłych osób i żadne ciasto się nie zmarnuje. Robimy paczkę z ciastami dla babci, która rozpieszczała nas przepysznymi wypiekami przez większość naszego życia, a teraz zmiana barana, my rozpieszczamy babcię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PRZEPIS NA MAZURKA KAJMAKOWEGO 30 dkg mąki krupczatki 20 dkg zimnego masła 3 ugotowane żółtka na twardo 10 dkg cukru pudru oddzielić żółtka od białek , wrzucić na gotującą się wodę.gotować 10-15 min.Odsączyć , wystudzić , przetrzeć przez sitko Masło posiekać w mące, na drobniutko, dodać cukier ,żółtka , szybko wyrobić.Ciasto schlodzić w lodówce.po 20 min.ciasto rozwałkować na gr,5 mm odciąć paseczki na obwódkę mazurka.Wyłożyc ciasto do formy 20 x35 cm, posmarować brzegi białkiem i przykleić wałeczki .Piec w temp.200 na złoty kolor Kajmak robię sama gotując puszkę słodzonego mleka skondesowanego przez 2 godz. na małym gazie.Po całkowitym ostudzeniu!!!!-otwieram puszkę i wykładam polowę na blat ciasta, wcześniej podsypuję uprażone i pokrojone orzechy wloskie i laskowe.Potem wygladzam powierzchnię i robię esy-floresy z płynnej czekolady.Troche z tym roboty ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przecież tych świątecznych dni są DWA. Fajnie jest zjeść coś odświętnego, ale to nie znaczy, że trzeba się nażreć do nieprzytomności i siedzieć za stołem non stop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dziwie się, że Polacy są tak bardzo schorowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za przepis na mazurka :-) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
loo matko, u niektorych zarcia jak na wojne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, ja na każde święta robię tyle ciast. pierwszego dnia będę miała zjazd rodzinny. poza tym mam dorosłych braci, oni jedzą i nie tyją. ja zresztą też, bo dużo biegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie mam do was
Kiedy pieczecie te ciasta w piątek czy raczej w sobotę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w piątek będę piekła a w sobotę już wyjeżdżamy z rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najwięcej szemrają ci co nic nie potrafią zrobić i na innych się wyżywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×