Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kiedy do szpitala jak termin porodu minął

Polecane posty

Gość gość

w środę mam termin porodu. narazie nic nie zapowiada że urodzi się wcześniej. i zastanawiam się kiedy po terminie porodu udać się do szpitala. wiem że nawet teraz mogę iść i coś ze mną muszą zrobić ale zastanawiam się tak rozsądnie jak do tego podejść. mój lekarz mówi że po terminie jak nic się nie dzieje to spokojnie 3 czy 4 dni mogę siedzieć w domu ale potem to już lepiej do szpitala bo to i monitorować dziecko częściej trzeba, i już łożysko coraz starsze i może nie wyrabiać itd. jak było u Was? czy czekałyście aż poród się zacznie czy szłyście do szpitala wcześniej dla spokoju psychicznego że ktoś dziecko ciągle monitoruje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszłam zgodnie z zaleceniem gina 3 dni po terminie z om. Poród zaczął się samoistnie kilka godzin po przyjściu do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na poniedziałek a do szpitala kazali się zgłosić we wtorek jakby nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na jutro, ale jeśli nic się nie będzie działo to mam się pokazać w szpitalu we wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja się własnie zastanawiam czy iść od razu w czwartek czy poczekać te kilka dni może samo się "ruszy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że spokojnie możesz poczekać dzień czy dwa, a później jakby nic się nie dało to się udać do szpitala żeby zbadali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale po co isc i tam czekac? chodzisz na ktg? w szpitalach standardowo czekaja max 14 dni od terminu i przyjmuja na oddzial na prowokacje. Oczywiscie do tego czasu co kilka dni chodzisz na ktg i usg, jak wszystko jest ok to czekaja jak nie to prowokacja jest wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam prowokacje 12 dni po terminie do tego czasu codzilam raz/2razy w tygodniu na ktg i na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ja się słuchałam zaleceń lekarza. urodziłam obydwoje w 41. tc. pierwszą przenosiłam 3 dni. lekarz kazał robic ktg co 3 dni. we wtorek robiłam w dzien-nic się nie działo, o 22 odeszły wody, w nocy juz byłam na porodówce. tak,wiec sytuacja moze się zmienic z minuty na minutę. a robic ktg trzeba to jest bardzo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrob jak mówil lekarz 2-3 dni i do lekarza. Ja urodzilam 4 dni po terminie z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
radzę tak jak koleżanki wyżej, ja urodziłam 5 dni po tp, po 2 tp KTG co 2 dni, u mnie na oddział dopiero 10 dni po tp, jak się nic nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja bym nie czekala...termin miałam na 21 lipca, w tym dniu od rana nie czułam dziecka,zaniepokojona pojechałam do szpitala...przez caly dzień jej nie cuzlam,choc tętno było ok...wieczorem mnie cos smyrnelo i tyle,poszlam spac trochę niespokojna, zasnelam o 12 o 1 w nocy obudzily mnie skurcze, o 10,40urodzilam, tyle ze wody płodowe były już zielone i podejrzewam ze godziny dzielily nas od zatrucia wiec dzięki bogu ze tak się stało a to był tylko 1 dzień po terminie.....idz w dniu terminu,jak powiesz ze nie czujesz dziecka to cie odeslac nie mogą i zostanies zjuz do końca na obserwacji,beda cie monitorować i będziesz spokojniejsz,a żeby się nie powotrzylo jak z tym bliźniakami z wloclawka. zycze powodzenia i szybkiego porodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co ją nakręcać i straszyć? Skoro masz termin, to 2 dni po nim idź do szpitala i powiedz, że jestes po terminie i chcesz, żeby sprawdzili stan dziecka, jakieś ktg powinni ci wtedy zrobić bez łaski. Jak będzie ok, wrócisz do domu. Termin porodu z OM czasami nijak się ma do rzeczywistego terminu i bywa, że nic się nie dzieje kilka dni, a potem dosłownie z minuty na minutę zacznie się coś dziać. Ważne by po terminie wsłuchać się w ciało, jak się nie dzieje nic niepokojącego, to chodzić na ktg, usg do szpitala w wyznaczonym terminie ( w szpitalu zwykle mówią, kiedy przyjść następnym razem). No a gdybyś niepokoiła się, bo dziecko leniwe i nie chce się ruszać, to wiadomo, choćby w nocy o północy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wpisz w dowolną wyszukiwarkę „Mebelmania” i wybierz zakładkę „meble dziecięce i młodzieżowe” - znajdziesz tu świetne meble dla dziecka i nie tylko. Polecam głównie ze względu na cenę system Bajka (pięknie urządzony cały pokój za niecałe 1900zł – w skład zestawu wchodzą łóżko, szafa ubraniowa, regał i komoda - wszystko osobno wycenione, więc można zamówić pojedyncze elementy) a dla ceniących przede wszystkim bardzo wysoką jakość polecam system bajkowych antresoli z systemu Zamek, całej kolekcji z systemu Princess oraz wiele innych cudnych mebli dla Twojego dziecka. Zapraszam serdecznie po spełnienie marzeń Twojej pociechy! Pozdrawiam Mebelmania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×