Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

alimenty......

Polecane posty

Gość gość

Witam mam pytanie.A wiec założyłem sprawę o alimenty matce mojego 18 letniego syna.Zajmuje sie synem od 4 lat ponieważ wczesniej nie było mnie w kraju ale miałem obowiazek płacenia alimentów ,które matka pobierała z funduszu.Teraz ona jest za granica płaci synowi 400 zl na jego konto i kupuje wszystko co jest mu potrzebne ;ubrania buty ksiazki do szkoły i opłaty szkolne .Jednak ja od niej nie dostaje juz nic wczesniej wpłacała tez na moje konto 300 zl z którego opłacałem syna abonament telefoniczny 60zl , ale juz tego nie robi ,dlatego załozylem sprawe o zniesienie moich alimentów w wysokość 250zl a nałożenie alimentów na nia w wysokość 700zl ponieważ ja nie pracuje mam dług za alimenty których z własnej kieszeni nie płaciłem ponieważ nie miałem.Czy ktoś może mi powiedzieć jakie mam szanse uzyskac od niej alimenty.Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twój pozew zostanie odrzucony, bo 18 syn sam musi wystąpić o alimenty. Chyba że masz pełnomocnictwo... No i ...zachowujesz się jak baba - z alimentów chcesz spłacać swoje długi? To ty chcesz brać alimenty na siebie?? A co ty robiłeś za tą granicą? Gruchy żeś zbijał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a co ona sobie mysli to ze daje wszystko synowi to jest sprawa miedzy nimi a mi osobno musi dać na utrzymanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zgłupiałeś.Nic ci nie musi dać.Czy ty myslisz, że te pieniądze , które jej dawałeś starczały na opłaty?Jeśli nawet dostawała max 500 ?Teraz syn jest dorosły, ale jak był młodszy to ile czasu mu poświęcała.A jej czas kosztuje. Teraz utrzymanie syna - jedzenie, media to twoja działka.Dobrze , że nie musisz mu kupować ubrań i innych rzeczy. A tak swoją drogą - pracując zagranicą nie myślałeś, że tu ci rośnie dług? Przerąbałeś wszystkie zarobione pieniądze i teraz masz żal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz jej założyć sprawę o alimenty na siebie. Masz duże szanse je uzyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szans nie masz żadnych, syn jest pełnoletni i nie masz prawa występować w jego imieniu bez pełnomocnictwa. A matka obowiązek wobec syna wypełnia. A ty masz mu dać utrzymanie, to dość proste chyba? Biedak, całe 250 zł płacił tyle lat, bo nie miał. I już. Pracując za granicą nie miał nawet kwoty, która bardziej na kieszonkowe wygląda niż na udział w utrzymaniu dziecka. Aż mi go żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie ty wyczytała że on całe 250 zł alimentów płacił tyle lat? Przygłupawko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystąpić o zniesienie alimentów - ok zwłaszcza, że po pierwsze syn jest pełnoletni a po drugie to u Ciebie obecnie syn mieszka. Natomiast jeśli chodzi o alimenty od matki syna to musi wystapić z wnioskiem syn pod warunkiem, że się uczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym, jeśli nie wystąpisz z wnioskiem o zniesienie obowiązku alimentacyjnego to dług wobec funduszu ciągle rośnie bo rozumiem, że Ty w ogóle nie płaciłeś i nie płacisz tych alimentów ex żonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No żeś błysła, przygłupawko. Powtórzyłaś to co już napisali. A gdzie ty wyczytała że "pod warunkiem że się uczy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może był w Ugandzie albo w Bangladeszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisał ;,dlatego załozylem sprawe o zniesienie moich alimentów w wysokość 250zl a nałożenie alimentów na nia w wysokość 700zl .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zgadza sie nie płace ponieważ syn jest obecnie ze mna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha dodam że my nigdy nie byliśmy małżeństwem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze sobie facio kombinuje 400zł matka da synowi,kupi mu wszystko co potrzeba,a jemu zasądzą na jego konto jeszcze 700zł.Hehe lepszych jaj nie czytałam. Pozew zostanie odrzucony bo syn jest pełnoletni. Nic***ani nie pospłacasz pan swoich długów z tego.I Pozew o zniesienie alimentów też skierowany nie tam gdzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Płacąc 250 zł alimentów ośmieszałeś się facet.Teraz widzisz ile kosztuje dziecko.A w zasadzie nie widzisz - jeśli tobie nie starcza na jego jedzenie i opłaty za mieszkanie.To sobie wyobraż na co starczało matce jak miała od ciebie 250 zł sorry z funduszu i jeszcze musiała dzieciaka ubrać, kupić książki itp.I ty gnoju masz czelność rządać , żeby ci płaciła?Dzieciak dostaje od niej prawie 2 razy!!! tyle ile ty płaciłeś.Dobrze ci tak.Każdy alimenciarz powinien dostać dziecko na kilka miesięcy by zobaczył jak to jest.I przestałby jeden kretyn z drugim twierdzić, że utrzymuje matkę z tych pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szans nie masz żadnych, alimenty na syna dorosłego to kwestia syna i on musi złożyć pozew a na Ciebie nic się nie należy, sam napisałeś że nigdy nie byliście małżeństwem... jeszcze nie słyszałam żeby na obcego człowieka płacić ;-( współczuję dzieciakowi takiego ojca ... dziadostwo ;-( skoro matka mu płaci 400 i wszystko kupuje to Twoim obowiązkiem jest dać drugie tyle, obowiązkiem bo jako ojciec powinieneś znacznie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego więcej? Rónouprawnienie jest, czy nie ma? A dlaczego ma mu baba nie płacić? Konkubiny kwiczą że im sie należy, to i jemu też się należy. Składaj pozew i niech ci babsko płaci 700 jak porzuciła dziecko. I jeszcze wystąp o drugie 700 na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i o trzecie 700 na sąsiada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zycze powodzenia, leniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z kad wiesz ze porzuciła. Gdyby wywiazywal sie jak nalezy z obowiazku alimentacyjnego to pewnie by nie musiala nigdzie jechać. To wstyd ze kobieta pracuje i daje dziecku wszystko a ojciec siedzi na d***e i zgrywa ofiare .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takiego wstydu jaki powinny odczuwać dzisiejsze kobiety, to nawet krzywa dopa Kaliguli nie odczuwała. Ale przecież wy nawet nie znacie pojęcia "wstyd".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ale pokręcone. przede wszystkim ty masz dług w MOPSie i chcesz czy nie musisz to spłacić,nikt ci tego nie daruje. poza tym syn jest juz prawnie dorosły i wg. prawa nawet jesli jeszcze otrzymuje alimenty to ida na jego konto a on moze z tym zrobić co chce. ty juz z tego ani złotówki nie zobaczysz. i watpię czy bys dostał na siebie-sad bierze pod uwagę roznież możliwości zarobkowe a nie tylko same legalnie udokumentowane dochody. oraz musiałbyś byc w niedostatku i to udowodnić (np.,trwale niezdolny do pracy). tak wiec długu ktory sam sobie narobiłes,nie płacąc alimentów na wlasne dziecko na pewno nie bedzie splacac twoja zona,ktora to dziecko utrzymywała,sad by chyba ze smiechu padł jakbys taki wniosek złożył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po pierwsze, masz obowiązek alimentacyjny, tak jak żona, więc się nie wywiniesz. Masz syna, musisz płacić. Po drugie, cjhyba mają racje ci, co mówią, ze syn ma wystąpić, bo jest pełnoletni. No cóż, prawnikiem nie jestem, ale tak mi sie wydaje. W każdym razue, jak będziesz miał jakiekolwioej zaległości od żony, to polecam ci dobrego komornika, sama korzysrtałam http://www.jkrukkomornik.pl/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nazwisko adekwatne do profesji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozdziobią cię kruki i wrony, frajerze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ciebie nawet gołąb nie osra. Bo nie warto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od jakiej zony , chyba napisal ze to nigdy nie byla jego żona. I jakie niby zaległość jak ona wywiazuje sie wobec syna a on niech pujdzie do pracy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×