Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kaaarolaaa27

Moda na autyzm

Polecane posty

Gość Kaaarolaaa27

Zapanowała dziwaczna moda na autyzm już mam tego dość, byle co dziecko zrobi już jest autystyczne! Mam dwójkę dzieci - córka ma 2 lata i 9 miesięcy a synek ma 4 miesiące, odwiedziła nas moja znajoma kiedy mój synek spał córka chodziła na paluszkach żeby go nie obudzić a ona do mnie że to objaw autyzmu i że mam z nią iść do lekarza! Powariować można! Dziecko biega i wymachuje rączkami udając np motylka i co też ma autyzm ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mówi twoja córka? Chyba nie skoro mogło paść takie podejrzenie a ty się oburzyłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia 9898
Moja córeczka ma autyzm. Jest to skomplikowane zaburzenie... Czasami trudne do zdiagnozowania. Prawie zawsze występuje problem z mową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale i tu na forum prędzej czy później znajdzie się rada "sprawdź to pod kątem autyzmu", albo i sama mamusia pisze że podejrzewa autyzm- a powodów wymieniają masę, bo dziecko podekscytowane macha rękami, bo właśnie na palcach chodzi, bo nie reaguje na swoje imię (jak mama woła, jak proponuje czekoladę- to już tak), bo się nie lubi przytulać, bo je gryzą metki, bo ma ulubioną trasę do sklepu, bo nie mówi w wieku roku czy dwóch, bo się kiwa, obraca dłońmi... cokolwiek co widzimy u swojego dziecka nietypowego (a właściwie po prostu- indywidualnego) od razu martwi, jakby wszyscy byli od jednej foremki robieni. Masz rację autorko, to już jakaś powszechna paranoja. Dzieci mają swoje indywidualne cechy, nie mówiąc o tym że różne dziwne pomysły i nie wiadomo co maluchom w głowie siedzi. Mój właśnie jak widział coś co bardzo chciał wykonywał takie dziwne, charakterystyczne ruchy rękami- zanikło to w momencie jak zaczął mówić i wołał że chce tą rzecz dostać, wcześniej taki właśnie miał sposób na wyrażanie emocji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaarolaaa27
Tak córka mówi bardzo ładnie, przytula się, całuje, reaguje na swoje imie jak coś do niej mówię to na mnie patrzy Kasia 9898 - jak zachowuje się Twoje dziecko? W jakim wieku jej się to objawiło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie powala za to moda na nieszczepienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaarolaaa27
szczepię dzieci tylko na obowiązkowe szczepienia, uważam że inne są zbyteczne typu na rotawirusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał ponad 4 lata jak zaczął mówić, macha rączkami jak jest podekscytowany, jest normalnym chłopcem! zdrowym też uważam że przesadzacie z tym autyzmem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie bardziej razi moda na dysleksję i dyskalkulię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaaarolaaa27, to mit, ze autystyczne dzieci nie lubia sie przytulac i dawac calusow. Jedne nie lubia, inne wrecz przeciwnie. Moj syn jest autystyczny i jest najwieksza przylepa na swiecie :) U nas pierwszym z objawow byl wlasnie opozniony rozwoj mowy, synek nigdy nawet nie gaworzyl, dlatego zaczelismy go diagnozowac. Ale zawsze reagowal na imie, nie biegal na palcach ani nie machal rekami. Ludzie maja w glowie kompletnie falszywy obraz dziecka autystycznego, wydaje im sie, ze wszystkie maja ten sam zespol objawow i tak samo sie zachowuja, a to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ex_debill_konkubina
też mi tesciowa ostatnio wyjechała z baaardzo delikatną sugestią, ze syn ignoruje pytania i nie odpowiada, albo zmienia temat, ze nie patrzy na kogoś, że się zamyśla... powiedziała, że go weźmie do lekarza... super, niech bierze, jak wróci to ją umówię z psychiatrą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autyzm, adhd, dysortografia-to prawda, ze coraz czesciej sie o tym slyszy. Ale z jednej strony to dobrze, bo kiedys ludzie naprawde chorzy byli glabami albo niedorozwojami. A lepiej byc nadgorliwym, niz przegapic cos powaznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do chodzenia na paluszkach pediatra mojej koleżance powiedziała że dziecko na paluszkach (nie stawia całej stopy) może chodzić spokojnie do 2rż, co dalej nie wiem, bo nasze brzdące mają po 15 mcy... Co do chorób-jest to coraz bardziej nagłaśniane, kiedyś dziecko które miało dysortografie było leniwym debilem i idiotą któremu nie chce się uczyć. Medycyna idzie do przodu, są wynajdywane coraz to inne choroby. Odpowiem jako osoba przewlekle chora, sama mam padaczkę która ujawniła się gdy miałam 19 lat, obecnie mam 23, i wykryto u mnie również tężyczkę, jestem leczona na obie choroby, ale ataków nie mam epileptycznych tj w wieku 19 lat a tężyczkowe i właśnie chce pogadać z lekarzem aby odstawił mi leki bo jednak w tak młodym wieku 4 tabletki na "śniadanie" i 5 na "kolacje" to chyba masakra co? Choroby są trudne, a ja jako matka wcześniaka powiem tak-wolałam podejrzewać setki chorób i iść do lekarza słysząc "jest zdrowy" niż zlać to i zgotować mu taki los jak ja mam (mój los to nie wina moich rodziców, bo wcześniej epi się nie ujawniała, ale jednak takich posiłków wolę mu oszczędzić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z 22:14 troszkę się o weterynarii mylisz, albo nie znasz tematu. Owszem ZALECA się inne szczepionki (nosówka itp.), ale jeśli chodzi o podkładkę w razie gdyby pies kogoś ugryzł MUSISZ mieć psa zaszczepionego TYLKO na wściekliznę. To jest podstawowe szczepienie. To tj z dziećmi: masz podstawowe (u ludzi to więcej chorób, a psów TYLKO wścieklizna) i dodatkowe-u dzieci np. pneumokoki a u psów np. na nosówkę, to jest chyba jedna szczepionka na ileś chorób ale nie jestem pewna, bo ja szczepieniem się nie interesowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ojj zgadzam sie,zgadzam...kiedys napisalam ze corka (2letnia)patrzy przed siebie i sie zamysla i rady dobrych mam byly takie:to objaw autyzmu,idz do lekarza natychmiast:Dtak sie smialam z tego,bo probowalymi wcisnac,nie widzac,nie znajac mojego dziecka.Wysmialam na amen.przeciezautyzm moze rozpoznaclekarz a nie jakas matka z forum:Djuz nie wspomne o innych chorobach....ktoremojemu dziecku probowano przypisac,az odeszlam z tego topika bo bez przesady.schiz naschizie bym miala gdybym sie w to wczuwala co inni pisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.12 po pierwsze: rzadkoscia, nie zadkoscia. Po drugie, rtec ze szczepionek zaczeto sukcesywnie wycofywac od 2002 roku I obecnie nie jest juz stosowana jako konserwant. Mozna przeczytac sklad I spokojnie wybrac bezpieczna. Po trzecie: szczepionki zawieraja sladowe ilosci nie tylko aluminium, ale I formaldehydu. W tych samych stezeniach znajdziesz go w owocach I warzywach. Jezeli kobieta karmi piersia dziecko automatycznie tez je zjada I jakos zyje. Po czwarte: kiedys autyzm nie byl "zadkoscia", byl po prostu niezbyt znanym schorzeniem. Poza tym, jeszcze kilkanascie lat temu, dzieci I dorosli z roznego rodzaju zaburzeniami byli chowani po domach, bo to wstyd, wiec nie istnialy zadne statystyki. Obecnie spektrum autyzmu jest tak szerokie, ze obejmuje tez przypadki, ktore jeszcze pare lat temu na autyzm by sie nie "zalapaly". Do tego dochodza kampanie spoleczne, ktore naglasniaja problem, stad wrazenie, ze dzieci autystycznych jest wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.13 Fundamentalnie sie z Toba nie zgodze. Obecnie w prawie kazdej klasie blisko polowa uczniow ma dysortografie. Nawet juz nie musza sie uczyc I starac, bo wystarczy zaswiadczenie od psychologa. Podobnie kazde wyjatkowo zywe dziecko ma adhd, co jest oczywista bzdura. Problem polega na tym, ze dzisiaj wszystko jest choroba. Sypiasz z kim popadnie? Jestes seksoholikiem. Kupujesz 50 pare butow? Jestes zakupoholikiem. Slowa prawdy nie potrafisz wydusic i zmyslasz problemy na forum? Jestes patologicznym klamca i mitomanem. Kradniesz? Kleptoman. Nawet mezczyzni, porzucajacy rodzine dla gimnazjalistki nie moga byc obarczani wina, bo sa chorzy - cierpia na kryzys wieku sredniego. Itd, itp.Nikt juz nie musi brac odpowiedzialnosci za wlasne czyny I zycie, bo na wszystko znajdzie sie jednostka chorobowa, ktora rozgrzesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
03.03 Owszem, popelniles. Oprocz, nie oprucz. I ewidentnie widac, ze nie masz bladego pojecia o temacie, bo nie napisales nic merytorycznego, poza tym, ze rzygac Ci sie chce. Nie potrafisz sie w zaden sposob odniesc do tego, co napisalam - w porzadku. Ale w tej sytuacji lepiej milczec, niz brnac w glupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"ale trzeba pamiętac że ogrom tych szczepień często uszkadza mózgi dzieci (głównie przez rtęć, ale też aluminium itp w szczepionkach)" Nie skomentuję, bo zwyczajnie szkoda czasu na te dawno zdementowane nawet przez samych antyszczepionkowców bzdury...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaarolaaa27
Czyli co ?? Drogie mamy szczepicie dzieci czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KASIA9898
Jest masa objawów... U nas głównym problemem była mowa. Poza tym różne zaburzenia sensoryczne. Zdiagnozowana była w wieku 6 lat, wcześniejsze diagnozy wykluczały autyzm. Obecnie ma 9 lat, mówi, jest bardzo towarzyska, bystra, uczuciowa, empatyczna. Jej wygląd ani zachowanie nie odbiega znacząco od rówieśników. Jest tylko bardzo wrażliwa, emocjonalna, przywiązuje się do ludzi.. Nie lubi zmian, mówi,że boi się ale takich dużych i dotyczy to szkoly. W wakacje będzie mieć robioną reediagnozę bo jej zachowanie jest zaprzeczeniem autyzmu> Ja na Twoim miejscu nie przejmowałabym się, jeżeli Twoja córeczka mówi. A to że chodzi na palcach albo kręci się w kółko czy udaje motylka, kto z nas tego nie robił będąc dzieckiem:) Nie dajmy się zwariować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimina

Teraz w 2019 to nawet już hasztag #actuallyautistic jest modny jak Starbucks w Warszawie... To chore, pomijając ludzi NAPRAWDĘ chorych. Oni nic nikomu nie zrobili a robienie ze zdrowych dzieci chorych, to obraza dla ludzi naprawdę chorych, którzy potrzebują pomocy. Teraz każda ludzka głupota albo nieodpowiedzialność (lub zwykły brak wychowania) to jednostka chorobowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

to nie jest moda tylko bardzo czeste zaburzenie ktore dopiero od niedawna latwo jest zdiagnozowac. to tak jakby mowic, ze moda na raka zapanowala od kiedy wymyslono jak wykrywac raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
17 minut temu, Gość Gość napisał:

to nie jest moda tylko bardzo czeste zaburzenie ktore dopiero od niedawna latwo jest zdiagnozowac. to tak jakby mowic, ze moda na raka zapanowala od kiedy wymyslono jak wykrywac raka

To prawda. Od niedawna nasi lekarze nauczyli się to zaburzenie diagnozować, ku chwale wszystkich zaburzonych dzieci a w związku z tym szybszym podejmowaniu terapii która pozwoli na lepsze życie takich ludzi w społeczeństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 20.04.2014 o 14:32, Gość Kaaarolaaa27 napisał:

Czyli co ?? Drogie mamy szczepicie dzieci czy nie ??

Kochanie, dzieci trzeba szczepić i tutaj nie ma pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość gosc napisał:

Kochanie, dzieci trzeba szczepić i tutaj nie ma pytań.

tutaj powinien odpowiadać lekarz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

"... Prawda jest taka, że termin „autyzm” jest w Polsce nadużywany. „Dziecko z autyzmem” to dziecko, które dostało diagnozę „autyzm”. I tyle..."

"... Teraz określenie jednostki chorobowej jest dla niektórych – mowa tu i o terapeutach, i o rodzicach – ułatwieniem. Dla części rodziców taka diagnoza jest w pewien sposób nobilitująca. „Mam dziecko z autyzmem” – to jest wytłumaczenie, dlaczego dziecko gorzej funkcjonuje w społeczeństwie, w grupie rówieśniczej. To dotyczy wielu jednostek chorobowych. „Modne” niedawno ADHD jest już passé, teraz „na czasie” jest zespół Aspergera, zaliczany zresztą do spektrum autyzmu.

Autyzm jest dziś diagnozowany u normalnych dzieci. Ja już „wyleczyłem z autyzmu” kilkoro dzieci w bardzo prosty sposób: „wyrzucałem” z gabinetu rodziców, którzy przychodzili zmartwieni zdaniem np. pedagoga szkolnego czy przedszkolnego, który nakłaniał ich do zdobycia odpowiedniej diagnozy... "

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lol
14 minut temu, Gość gosc napisał:

Kochanie, dzieci trzeba szczepić i tutaj nie ma pytań.

Ja mam pytania bardzo wiele nawet,nie Szczepię....dziecko zdrowiutkie jak rybka nie miewa nawet kataru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Jak byłam mała chodziłam na palcach, zapatrzylam się często w jakiś punkt itp.

Ciotki że to na bank choroba. Nie wiem jak wtedy to nazywali. - mama biegała przerażona ze mną do lekarzy aż w końcu jeden zapytał czy w ogóle ktoś mnie słuchał, czy po prostu moja mama chce zaświadczenie o mojej chorobie na siłę..

Chodziłam na palcach bo chciałam zostać baletnica...

A zanyslalam się bo byłam dzieckiem, które lubiło książki, popularna wtedy była bajka "niekończąca się opowieść". I fantazja mnie ponosiła a jak ktoś nie mówił do mnie zaczynając od imienia to ich nie słuchałam bo jak 3 baby siedziały w kuchni i gadały to na małe uszy - to było tego za dużo..

Ale współczuję rodzicom z chorymi dziećmi. Na prawdę. 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×