Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ciotka Aniela

Czym karmicie swoje psiaki?

Polecane posty

Gość Ciotka Aniela

Mam niespełna rocznego,małego pieska - niejadka. :( - jaką karmę polecacie?Co chętnie jedzą wasze psiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój pies jako młodziak też był niejadkiem, czasami całymi dniami nic nie jadł, potem odrobinę i to tylko z ręki ale wyrósł na 50 kilowego niedźwiedzia, więc się nie martw ;) i po okresie młodości mu to przeszło, jadł już z dużym apetytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź,trochę mniej się martwię,ale podpowiedzcie co dawać mu,by chętnie jadł i czy wasze psiaki to też tak "żebrzą" jak wy jecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
royal canin dostosowany do potrzeb rasy i wieku, pies jest czysty, nie ma zapac*****est zdrowy, zero kłopotów z przewodem pokarmowym i drapaniem z powodu karmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pedigree junior lub jeśli cie stać to royal canin dla szczeniąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
żadne pedigree nie kupuj tego to jest syf i śmieci a nie karma. Masz pieska to go karm. Przecież on rośnie, kup mu royal junior do rasy dostosowany, jak w niego poinwestujesz teraz to będzie zdrowszy, silniejszy. Są promocje, jest allegro, m ożna kupić w niezłej cenie. Tania karma to pozrona oszczędność bo wagowo musisz jej dać psu 3 razy więcej- ze względu na brak wart odżywczych I żadnych puszek ze sklepu bo to syf Jeśli chcesz gotowwac psu to tylko ryż, kasz nie wolno. Z kurczakiem, indykiem, ale nigdy nie dawaj kości, mogą uszkodzić jelita. Mięsko z korpusu, ćwiartek z kurczaka, do tego trochę warzyw gotowanych i ryż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wolno cebuli- zabójcza, nie wolno czosnku, pod żadnym pozorem słodyczy i czekolady. Nie ucz żebractwa, kategorycznie bądź nieugięta. Psu krzywda się nie stanie jak nie dostanie tego co go zatruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja p******** psu gotowac ,,obiadki,, może wołowinke jeszcze? Ludzie nie maja co jesc a wy sie nad psami trzesiecie. Pies powinien zerzrec wszystko praktycznie to co człowiek resztki z obiadu,kosci,karma i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba u ciebie na wsi buraku, ch*j ci do tego jak ktoś karmi psa plebsie. tak wołowinkę, ligawę! Masz psa to o niego dbaj a jak cię nie stać to nie bierz. Co jest drogie ryz? korpusy? Karma też nie kosztuje majątku. Pies sam do pracy nie pójdzie zarobić. Jak się daje psu resztki to takie psy potem cuchną i chorują i drapią się bo u psów wychodzi wszystko przez skórę. Źle karmiony pies ma taki śmierdzący tłusty łój i cuchnie. Co za mentalność, dziady chlerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a człowiek niech zapieprza do roboty! Jeszcze czego żebym się miała ludzką hołotą zajmować, która zawsze moze powiedzieć co dolega i sama jest kowalem własnego losu. czy ja żebrzę, zeby mnie ktos karmił nie. DO RO BO TY a nie "ludzie nie mają co jeść"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Durni psiarze,głodnemu dziecku by pewnie nie pomogli a nad siersciuchami sie telepia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie najlepiej jest przygotowywać coś samemu dla psa a nie kupować tych wszystkich puszek.Wiadomo, że nie zawsze ma się czas, ale zawsze można sobie dzień wcześniej coś przygotować jak sobie się robi coś do jedzenia. Ja mam Shih tzu i to właśnie mój piesek najlepiej lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karma zależy od tego, ile możesz na nią wydać jeżeli finanse nie grają roli, to wybieraj karmy z wyższej półki, czytaj skład przede wszystkim ja moje karmiłam orijenem i acaną, bo podobał mi się skład, ale nie każdego stać na taki wydatek jeżeli pies jest niejadkiem, to bardzo możliwe, że będzie chętnie zaglądał do miski z mokrym, a nie z suchym jedzeniem czasami pomaga polanie suchej kary niewielką ilością oleju pies nie powinien żebrać przy stole, powinniście go tego oduczyć już teraz, bo problem sam nie minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój Duch żebra strasznie, a ja za miękka jestem i jemy razem :D Mój tak karma zależy jaka pedigree, animonda, royal surowe mięsko mięsko obgotowane potem kroję mieszam z ryżem, kaszą , makaronem.... wątróbę rąbie jak oszalały :D Podjada kotu z miski jej karmę wiadomo zakazane najlepiej smakuje :D Oliwki wcina jak ta lala odzwyczaić pieronka nie mogę soki mi pije i kawę mimo, że gonię..... makaron z serem białym albo wątróbkę z gotowanymi warzywami czasem kupię ligawę albo kurzego cyca...... a z karm różnie.... nie karmię marketowym syfem choć czasem bez bicia przyznaję zdarza się ostatnio jadł krupniczek Młody psiak ma ok 9 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciotka Aniela
Pięknie dziękuję za rady,chętnie z nich skorzystam,gotuję mojemu psiaczkowi - ryż z marchewką i drobiowymi wątróbkami lub żołądkami ale coś nie bardzo mu to idzie,lubi jabłka,twaróg,zjada makaron z jogurtem i gotowane jajko - daję 3 na tydzień,ale coś go chyba uczula,bo ma wysypkę na skórze i bardzo się drapie mimo,że pcheł nie ma,bo bardzo o niego dbam,jest czyściutki,ma 10 miesięcy,bardzo go kochamy choć rozrabia jak dzika małpka:) - tylko podli ludzie nie lubią zwierząt i tak paskudnie się wypowiadają,głupie gadanie że o psy się dba a ludzie są głodni,jeśli mogę chętnie pomagam potrzebującym,jeśli spotkałabym na swej drodze głodne dziecko to nie przeszłabym obojętnie,więc nie pleć jęzorem po próżnicy:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie powinno się psom dawać często wątróbki, bo ma ogromne ilości witaminy a, przedawkowana bardzo szkodzi więc dawać tylko od czasu do czasu jako przysmak jeżeli psiak jest młody, to dawaj mu też surowe kości, tylko nie długie drobiowe, bo łamią się na ostre kawałki i mogą psa nawet zabić, najlepsze są cielęce, chociaż ciężko je dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popytaj w okolicy, gdzie można kupić tańsze mięsko dla psa koło mnie niedaleko jest zakład drobiowe i wołowe wychodzi dwa razy taniej niż w sklepie, tylko kawałki nie są takie eleganckie, jak na wystawie, co chyba psu akurat zupełnie nie przeszkadza zawsze po takich zakupach dostaje surowe przez dwa dni i po prostu je uwielbia poszukaj jakiejś rzeźni, gospodarstwa w którym hodują czy czegoś w ten deseń i popytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Mój Pupilek czasem je jak Pies/karma w batonie lub sucha/, czasem je jak Pupilek /to co wyżebrze przy ławie lub lodówce/ kotlecik lub kiełbaska, a czasami mix, czyt. je to co Stado: kanapkę od Pana, pączuszka kawałek bo akurat jest pora na kawkę. Pracuję nad tym by karmić go np. raz dziennie bo wtedy zjada karmę i nie muszę je wyrzucać lub dokarmiać głodniejszych od niego bidulków. Ale tak poważniej to chciałaby mu gotować jakieś mięsiwo + warzywko i coś jeszcze. Makaronu jakoś nie lubi. Potrafi wręcz oddzielić od mięsa i wypluć go obok miski. Czasem gotuję mu kaszę jęczmienną. Ale tu mam dylemat czy psy mogą tę kaszę jeść czy inną kaszę lub ryż???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi weterynarz powiedział, że kaszy psu nie powinno się dawać, bo psy źle trawią kasze lepiej dawać ryż, jak ugotujesz ryż razem z kawałkiem mięska czy kostki albo na mięsnym wywarze to psu powinien smakować i pamiętajcie, że cebula i czosnek są toksyczne dla psów, nawet niewielkie ilości, jeżeli nie widać od razu szkodliwych skutków, odkładają się i po pewnym czasie skumulowane mogą psa zabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj o BARFIE. najlepsze dla psa :) A jak już musisz karmę to np.orijen te royale i inne to syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego owczarka karmiłam karmą suchą głównie. Jeszcze wtedy nie było takiego wyboru, teraz można kupić na prawdę dobre jakościowo produkty w przystępnych cenach. Duży wybór jest tutaj: http://www.e-pazur.com/index.php?k8,psy-karmy-suche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pieskowi gotowałam jedzenie. To nie jest wcale pracochłonne. Do największego garnka jaki miałam wrzucałam świeże mięso. Różne rodzaje: kurczaka, wołowinę,wieprzowinę. Wszystko pokrojone w kostkę, do tego warzywa: włoszczyznę mrożoną bo tego mi się już kroić nie chciało oraz kaszę lub ryż zależy co miałam. Mięso gotowało się godzinę, warzywa i ryż wrzucałam na ostatnie 20 min. Wychodził z tego pokaźny gar jedzenia, dzieliłam to na porcje i mroziłam. Zawsze dzień wcześniej wyciągałam z zamrażarki a przed podaniem dolewałam trochę ciepłego mleka lub podgrzewałam lekko w mikrofali. Polecam ten sposób bo te wszystkie puszki to syf, nawet ten zachwalany royal canin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja swojego nauczyłam jesć tylko suchą karmę Royal Canin. Zawsze kupuję te duże opakowania w http://www.interzoo-adam.pl/, bo mają dobre ceny. Nigdy nie próbowałam gotować mu jedzenia, bo wydawało mi sie to zbyt pracochłonne i trzeba o tym pamietać codziennie. Czasem dostanie jakieś kości z obiadu, ale rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja gdzieś czytałam, że na przykłąd dawanie surowego jajka bedzie powodowało, ze sierść będzie błyszcząca. Jednak ja wolę wziąć psa do psiego fryzjera (http://www.fryzjerpieskow.pl/), żeby miał łądna sierść, a odżywiać do dobrej jakości karmami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma gotowych karm "dobrej jakości" dobry jest BARF, ale trochę kosztuje jeśli gotujecie sami, to pamiętajcie o proporcjach można też zrobić raz w tygodniu mięcho, poporcjować, część zamrozić, rano/wieczorem wyciągacie, później mieszacie z wypełniaczami i gotowe warto dodać olej, ewentualnie suplementy niezbędne dla danego psa (stawy, sierść itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jania23
Ja kupuje Royal Canin Yorkshire można ją kupić niedrogo trzeba tylko znaleźć dobry sklep zoologiczny online http://www.zwierzakowo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z moją siunią długo się męczyłam. W ogóle nie chciała jeść. Jak już znalazłam jakąś karmę, którą tolerowała to nie na długo. Zjadła pół worka i potem znowu to samo. I tak metodami prób i błędów znalazłyśmy Petvitę. Dobra karma, ma dużo mięsa. Je już drugi worek ze smakiem. Nareszcie bo już się zaczynałam bać powoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneczkalaleczka
Jeżeli chodzi o przysmaki to kupuje dla mojego psiaka te z firmy Maced - mega mu smakują :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabellkaa22
Ja swojemu psiakowi daję przysmaki firmy Maced. Mają je zarówno dla małych jak i dużych psów. Moja siostra ma yorka który jest bardzo wybredny ale te mu smakują . Myślę że warto sprawdzić jak Twój piesek na nie zareaguje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaaanka
tylko firma MACED!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×