Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Bardzo duże rachunki za wodę

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mieszkamy w bloku. Nasza rodzina liczy 5 osób ( dwoje dorosłych i trójka dzieci w wieku 7 lat, 1,5 roku i 3 miesiące). Od dłuższego czasu dostajemy bardzo wysokie rachunki za rozliczenie wody. Dopłata sięga zawsze ok. 400 zł. Dodam, że wody używamy "normalnie" tzn. raz dziennie pranie, małe dzieciaki kąpiemy w jednej wodzie, starsze dziecko kąpie się co drugi dzień, ja biorę codziennie szybki prysznic a mąż kąpie się w domu tylko w weekendy, bo w tygodniu kąpie się w pracy. Nie wiem skąd tak duże rachunki za wodę. Może ktoś z Was miał podobny problem ? Nie wiem czy nie jesteśmy w jakiś sposób oszukiwani :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz licznik? Przecież wszystko można policzyć.Myślenie nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt, nie boli i wyobraź sobie, że skorzystałam z tej umiejętności ... liczniki pokazują dobrze, ale nie chce mi się wierzyć, że aż tyle wody zużywamy. Może wypowie się ktoś, kto ma równie liczną rodzinę ? Jak u Was wyglądają rachunki za wodę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest sześcioosobowa rodzina, za wodę płacimy co dwa mieś.ok. 75 zł.plus ścieki. Jak mi się wydaje że brudni nie chodzimy.Coś mi się wydaje że coś u ciebie to za dużo.Ile kubików wody zużywacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak tam ze spłuczką,nie sączy się czasem woda wc cały czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież można pozakręcać wodę i sprawdzić czy się kręci licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 2 osoby oszczędnie to 5m3 na miesiąc. Przy 5 osobach dawałoby to co najmniej 12,5m3 czyli jakieś 130PLN za zimną wodę i kanał. Do tego podgrzanie powiedzmy 20PLN za m3 a zwykle idzie połowa ciepłej czyli jeszcze następne 130PLN i masz około 260 na miesiąc.Jeśli masz inne zużycie to skoryguj sobie opłatyi podanychcen zbytniosię nie czepiaj. Jak płacisz mniejsze zaliczki to i wyrównanie jest spore. Zakręcaj wodę do spłuczki, może zawór jest nieszczelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety ceny wody są coraz wyższe, szczególnie w dużych miastach. Najśmieszniejsze, że pensje stoją w miejscu, a ceny wody co kwartał podwyżka. U mnie w rodzinie też bardzo oszczędzamy, kąpiel raz na tydzień, a tak w misce, jedna osoba myje się w pracy. A ceny i tak płacimy za 3 osoby około 120zł. Gdybyśmy się wszyscy kąpali codziennie to pewnie byłoby około 250zł... Niedługo dojdzie do tego, że trzeba będzie myć się jak kiedyś na wsiach: wlać wodę do wanny raz na tydzień i każdy po kolei w tej samej wodzie :O To jest masakra co się dzieje. I pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu kąpałam się codziennie, ceny wody były jeszcze w miarę. A teraz jakbym się codziennie miała kąpać to za wodę byśmy płacili pewnie z 200zł. Dojdzie do tego, że człowiek się będzie coraz rzadziej kąpał i korzystał z mokrych chusteczek. Do czego doprowadził nas ten rozwój, te wszystkie wynalazki, skoro zwykłym biednym ludziom żyje się coraz ciężej w tym kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za zeszły miesiąc wyszło mi 6 m3 zimnej i 5 ciepłej co daje 19zł + 76zł + za ścieki 49zł jest nas 3 + pies,codziennie prysznic cała trójka czasem 2 razy, pralka też chodzi codziennie,mam sporo kwiatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprawdź ile zużywacie,ile płacicie za 1m3 zimnej ile za ciepłej i ile pobierane jest w zaliczce będziesz miała rozwiązanie,może nie masz naliczanego zużycia na wszystkie 5 osób tylko np 3 zgłaszałaś w spni,że jest was 5 może stąd takie niedopłaty przy wyrównaniu,za małą zaliczkę pewnie płacicie,a śmieci za ile osób płacisz powinnaś za 5 a płacisz za????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko tematu Być może zepsuł się wam wodomierz i dlatego nalicza podwójnie. Na Twoim miejscu wymieniłabym wodomierz. Swego czasu przy wymianie wodomierza - raz na 5 lat hydraulik sam powiedział by ilość zużytej wody za pierwszy miesiąc użytkowania wodomierza porównać z poprzednim miesiącem - kiedy naliczał poprzedni wodomierz ponieważ zdarza się, że nowy nalicza z nadwyżką i wówczas trzeba go wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×