Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

berodual i pulmicort mogą szkodzić

Polecane posty

Gość gość
Spróbuje tak jutro. A dlaczego tak? Czy nie jest tak ze berodual uspokaja kaszel a pulmicort moze wzmoc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam sterydy przez 8miesiecy przy astmatycznych atakach i wyleczylam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety ale czasami trzeba wybrac mniejsze zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie berodual rozszerza oskrzela a pulmicort wnika w oskrzela i płuca i je oczyszcza , spróbuj tak a zobaczysz ze bedzie poprawa powinna być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona jest pod opieka kilku dobrych specjalistow. Trudno szukać pomocy u lepszych jesli jej nie znają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdz jakis nr tel do apteki calodobowej i zapytaj o kolejnosc podawania lekow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ona nie ma nic w plucach nie walczy z infekcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem ale lekarz mi taką kolejnosc doradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś pierwszy wieczór bez ataków mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak ci doradził tak lekarza to czemu masz wątpliwości i pytasz sie forum czy te leki są szkodliwe .Jesteś matką i chyba wiesz czy dziecku pomagają czy nie ale co za dużo to nie zdrowo .Ja wiem jedno jezeli by leki w przeciagu tygodnia lub dwóch mi nie pomagały udałabym sie do lekarza ponownie co z tym fantem zrobić .Zadzwoń do lekarza i spytaj sie czy berodual mozesz najpierw podawać i koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz o tym lekarzowi. Nie słuchaj też lamentów którejś pani powyżej, że za długo stosujesz leki. Przy astmie te leki można stosować przez wiele miesięcy a nawet lat. Większą krzywdę można wyrządzić dziecku nie stosując leków i narazić je tym samym na silny atak astmy, który potem trzeba przerwać dawką sterydów o wiele większą niż ta, którą stosujesz obecnie nawet przez długi okres. O tym ile soli fizjologicznej stosować nie chcę się wypowiadać. Nam czasami lekarz kazał stosować inhalacje bez soli fizjologicznej, a zależało to od szybkości działania inhalatora. Jeżeli jest szybki, to z solą jeżeli działa wolno, to sam lek. No i my też mieliśmy zalecenie berodual potem pulmicort, ewentualnie oba leki razem w przypadku, gdy dziecko bardzo źle znosiło inhalacje. Może Twój lekarz miał inny zamysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te madrala wyżej , moze poczytaj jakie są skutki przyjmowania długotrwale berodualu i pulmicortu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja mądrala wyżej- czasami trzeba wybrać mniejsze zło, ale o tym trzeba rozmawiać z lekarzem, który leczy dziecko i który ma wiedzę, a nie na forum, choć tu oczywiście wszyscy są najmądrzejsi, bo wcześniej przeczytali na jakimś innym forum, gdzie oczywiście są też sami znawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem jedno moje dzieci nie raz przyjmowały berodual i pulmicort i nie jeden lekarz mi powiedział że jezeli po dwóch tygodniach nie ma poprawy lub nie bedzie trzeba zmienić lek i tak było w moim przypadku dostałam inny ..Który pomógł , nie znam dziecka autorki i nie wiem co mu dolega bo to nie moje dziecko ale uwazam ze 4 tygodnie to za dlugo , jezeli nie ma poprawy i wlasnie warto udac sie do lekarza i pogadac na ten temat .Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weź pod uwagę, że czym innym jest zapalenie oskrzeli czy płuc a czym innym astma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak napisałam wyżej jeżeli lek nie pomaga w ciągu 2 tygodni , należy go zmienić lub odstawić przy astmie tak samo :)No bo ile tego mozna uzywać leku jak ktoś ma astmę a nie ma poprawy ??Każdy ma innego lekarza ja wiem co wiem i zdecydowanie wierzę swoim lekarzom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może inaczej sformułuje swoja wypowiedz , jeżeli moje dziecko musiałoby przyjmowac długotrwale lek , tylko zalezy co kto ma na mysli w ulotkach jest napisane że nadaje sie do leczenia długotrwałego tak .No ok ale z drugiej strony napisane gdzie indziej długotrwałe zażywanie grozi tym i tym tak a berodual nie hamuje wcale ataków astmy , więć po co go zazywac tyle czasu jak nie ma poprawy bez sensu to dla mnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla ciebie bez sensu ale ty chyba medycyny nie konczylas. Zgadza sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość Ania

Minęło kilka lat od tej dyskusji ale wiem że nadal czytają to ludzie i chce tylko powiedziec że nie ma nic gorszego niż wypowiadające się "znawczynie" które to SŁYSZALY!!! ZE długotrwałe podawanie tych leków to straszne zło! Obecnie tym leczy się 3/4 dzieci przy wszelkich zapaleniach górnych i dolnych dróg oddechowych a przede wszystkim astmy! Moja córka ma już rok robione inhalacje z nebbudu i gdyby nie to to bralaby już chyba 8 antybiotyk! Kuzynka jeśli nie stosowała by inhalacji u syna to już udusil by się z 5x z powodu astmy. Wyrósł z tego i ma się dobrze (3 lata na inhalacji że sterydów ) więc błagam nie wypowiadajcie się że "slyszalyscie" no straszycie inne mamy które na głowie stają żeby ulżyć dziecku a KAŻDY lek ma skutki uboczne! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×