Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Szkoła specjalna w UK.

Polecane posty

Gość gość

Witam. Mój syn otrzymał orzeczenie o Special Educational Needs gdyż ma Learning disability. Starałam się o zmianę szkoły na szkołę specjalną gdyż uważam że sobie nie radzi w zwykłej szkole. (Choć nauczyciele są innego zdania, uważają go za najciężej pracujące dziecko w szkole, ma jednak problemy ze zrozumieniem wielu rzeczy). I teraz kiedy szkoła specjalna jest w zasięgu naszej ręki, nie jestem do końca przekonana czy dobrze postępuję. Mój syn najprawdopodobniej będzie jednym z najlepszych uczni w szkole i nauczyciele twierdzą że nie będzie miał wzorca żeby piąć się w górę i że tak powiem spocznie na laurach. I teraz mam takie pytanie, może ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak po szkole specjalnej wygląda życie takiego dziecka? Chodzi mi głównie o to jak po takiej szkole jest z pracą? Dodam tylko że mój syn jest zdolny do pracy fizycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pracuje w szkole a oprocz tego mam suna z zD ktory chodzi do szkoly specjalnej . Moim zdaniem powinnas dziecko zostawic w mainstream , jesli ma statement to bedzie mial pomoc 1:1 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skrzywdzisz dziecko jesli wbrew opinii jego nauczycieli w obecnej szkole, zdecydujesz sie umiescic chlopca w placowce szkoly specjalnej. dzis szkoly otrzymuja wysokie pomoce aby dzieci ze special educational needs nadazaly za reszta grupy. wiekszosc szkol posiada psychologa lub pedagoga, SEN-CO, ktory pokieruje rozwojem dziecka. mama synka z autyzmem (w normalnej szkole)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoly specjalne nie krzywdza dzieci , to sa swietne placowki ktore maja wykwalifikowanych nauczycieli i TA , dodatkowo terapie na miejscu np. Jazda konna , terapia muzyczna , zajecia na basenie , OT , logopedow na miejscu itd . Wiec to nie jest tak ze skrzywdzi sie dziecko posylajac go do szkoly specjalnej , niektore dzieci do mainstream sie nie nadaja a rodzice na sile je tam trzymaja . Nauczyciele i TA w mainstream szkolach nie maja pojecia jak uczyc dzieci z zD czy dzieci Autystyczne , takie dzieci powinny byc w szkolach specjalnych ktore przechodza odpowiednie szkolenia . A SENCO w mainstream szkolach sa tam glownie dla dzieci ktore maja problemy w nauce , nie bardzo radza sobie z dziecmi Autystycznymi czy z zD . Pracuje w szkole , wczesniej pracowalam w innej 4 lata i wiem jak to wyglada od srodka . Ale autorce postu radzilabym zostawic dziecko w zwyklej szkole skoro nauczyciele twierdza ze dobrze sobie radzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rob tego!!! Mam syna ktory choruje na autyzm, chodzi do najlepszej specjalnej szkoly, jest najmniej zaburzonymm dzieckiem, ale okropnie kopiuje zle zachowania od innych dzieci, wrecz cofa sie z rozwojem. Od wrzesnia idzie do zwyklej szkoly, nie moge sie doczekac!!! Nauczyciele dobrze mowia ZABIERZESZ MU SZANSE NA NORMALNE ZYCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba wybierac szkole z glowa , moj syn chodzi do specjalnej szkoly , ta szkola od 10 lat jest outstanding , dzieci w klasie max 9 na 3 doroslych ( 1 nauczyciel + 2 teaching assistants ) , zanim poslalam tam dziecko to poszlam tam na pol dnia obserwowac lekcje i to jak dzieci sie zachowuja , powiem szczerze ze tak grzecznych i milych dzieci w zwyklej szkole nie widzialam , dodam ze szkola jest dla dzieci z lekkim uposledzeniem . Szkola szkole nie rowna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,moja tez jest outstanding a jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, nie dawaj go do specjalnej szkoly!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasz synek jest autystykiem ma teraz 5 latek . Przez 2 lata w przedszkolu ze zdrowymi dziecmi zrobil wielkie postepy , zacza mowic i zachowywac sie jak zdrowe dziecko bylismy pod wrazeniem ... lecz jednak po rozmowach z nauczycielami postanowilismy ze bedzie mu latwiej w specjalnej szkole ktora zacza w zeszlym roku...kierowalismy sie tym co dla niego najlepsze (specjalisci, terapie, itd. Wszystko na miejscu...) wiec powinno byc super....?! A jednak tak nie bylo przez caly rok obserwujemy jak zatraca to czego sie wczesniej nauczyl w przedszkolu ... kopiuje zachowania innych duzo bardziej zaburzonych i opuznionych dzieci.... jestesmy poprostu zalamani... a szkola i tak twierdzi ze on jest najbardziej rozwijajacym dzieckiem w jego grupie wiekowej... i niewidza zadnych problemow ... na szczescie po NASZYCH WIELOKROTNYCH STARANIACH udalo sie namowic szkole specjalna zeby pomogli man go przepisac do normalnej szkoly od wrzesnia...dostanie 1:1 suport worker i bedzie w normalnym otoczeniu... juz sie niemozemy doczekac ...a rok w specjalnej szkole to byl nasz wielki blad. Tu w uk w spwcjalnych szkolach znajduja sie dzieci kture sa NAPRAWDE BARDZO ZABURZONE a jak wiadomo dzieciak bedzie dorownywal do poziomu calej grupu ... autorko postaraj sie o jakas dodatkowa pomoc dla twojego dzieciaka w obecnej szkole lub w jakiejs innej ktora ma leprze doswiadczenie z takimi dziecmi i uwierz bardziej we wlasne dziecko ...ale nie do szkoly speslalnej gdzie utraci szanse na normalna edukacje i przyszlosc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyrodna matko
Czialbym przypomniec ze jest na swiecie wielu slawnych ludzi ktorzy mieli problemy z nauka w dziecinstwie np.: Jamie Oliver , Steven Spilberg , Albert Einstein i wielu innych ale laczy ich jedna wspulna rzecz dzieki czemu osiagneli sukces. To ze niemieli wyrodnej matki ktora chciala ich wsadzic do szkoly specjalnej brak mi do ciebie slow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chwileczke , czy od razu trzeba kogos od wyrodnych matek wyzywac bo posyla dziecko do szkoly specjalnej ? Moj syn ma zD i jest w szkole specjalnej od roku w 3 klasie. Do tej pory chodzil do zwyklej szkoly ale jak nauczycielka mi powiedziala ze poprosili o outreach ze szkoly specjalnej - czyli o nauczyciela zeby przyszedl i pomogl im w planowaniu dla mojego dziecka stwierdzilam ze po co mam go trzymac w szkole gdzie nie wiedza jak go uczyc jak moze byc w szkole z wykwalifikowanymi do tego nauczycielami . Moj syn dobrze sobie radzi ale jednak szkola specjalna jest dla niego lepszym wyborem . Ma teraz 8 lat , ze zdrowymi osmiolatkami nie ma nic wspolnego bo rozwojowo jest mniej wiecej na poziomie 5 latka , a z tymi dziecmi ze szkoly specjalnej nadaje na tych samych falach , ma bardzo fajnych autystycznych kolegow chodza razem na zajecia poza szkola i sie na wzajem bardzo lubia , nie mialby takich relacji w normalnej szkole . Czasem trzeba podjac ta trudna decyzje ktora jest przeniesienie dziecka ze zwyklej szkoly do specjalnej a jest to emocjonalna decyzja , jedni beda zadowoleni tak jak ja inni nie tak jak ktos tam wyzej , ale nigdy nie mozna powiedziec ze matka ktora posyla swoje dziecko do szkoly specjalnej jest wyrodna , w niektorych przypadkach powiedzialabym nawet ze nie poslanie dziecka do szkoly specjalnej jest egoistyczne i swiadczy o nie pogodzeniu sie z niepelnosprawnoscia dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ciekawy temat , delikatna a za razem radykalna sprawa. trzeba podchodzic indywidualnie do kazdego przypadku . a tutaj jak mama tego dzieciaka pisze ze nauczyciela odradzaja szkole specjalna a wresz odradzaja ze wzgledu na niewielkie problemy dziecka , najprawdopodobniej maja racje i trzeba tutaj kierowac sie ich profesjomalna opinia. gdyby dzieciak nienadawal by sie do mainstream school (normalnej szkoly) to wlasnie oni starali by sie inicjowac rozmowy w kierunku przeniesienia dziecka do szkoly specjalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celka

Cześć, nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale zaryzykuję. Jadę na 3 miesiące na stypendium do UK i zabieram z sobą 2 dzieci (5 i 6 lat) oboje mają orzeczoną special need education ale w Polsce, przez polską poradnię. Wiem ze w UK mogę zapisać ich do normalnej szkoły, ale boję się że przez te 3 mce będzie im ciężko, syn ma jeszcze spore problemy z samoobsługą ze względu na obniżone napięcie mięśniowe (nie ubierze się sam, potrzebuje pomocy w toalecie). Zastanawiam się czy mogę zapisać ich do szkoły specjalnej lub otrzymac jakiś support w szkole mainstreamowej- jeśli mają orzeczenia z polski (przetłumaczę je oczywiście pod przysięgą)Raczej w UK nie zdążymy zrobic angielskich orzeczeń w tak krókim czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CELKA!!! 

Jeśli jeszcze zaglądasz na to forum to odezwij się proszę na priv (xyzoutofrange@outlook.com) - mam podobną sytuację więc twoje doświadczenie i wiedza w tym temacie mogą być dla mnie bezcenne. 

Dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×